Każda reprezentacja rozegra jeszcze tylko po dwa spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Od ostatniego czwartku do wczoraj emocjonowaliśmy się Lewandowskim i spółką oraz innymi kadrami. Jak wygląda krajobraz po zmaganiach ostatniej rundy i jakie wyniki typowali legalni bukmacherzy? Zaczynamy!

Pamiętaj!

Wszyscy bukmacherzy, których kursy bądź przewidywania przytaczamy są legalni, a więc działają zgodnie z polskim prawem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o legalnych bukmacherach – wejdź poniżej.

Legalni bukmacherzy – sprawdź najnowsze informacje

Grupa A

Co tu się działo! Nokauty i sensacje – te słowa w jakimś stopniu oddają przebieg ostatniej rundy eliminacyjnej do MŚ w grupie A. Francja najpierw pokonała Holandię aż 4:0 (to ten nokaut), żeby potem zremisować bezbramkowo z Luksemburgiem (to ta sensacja)! Legalni bukmacherzy na to zdarzenie wystawili średni kurs wynoszący 25.00, czyli za każdą złotówkę obstawioną na remis w meczu Francja – Luksemburg otrzymalibyśmy 25PLN. Tylko kto, by to przewidział…

Holandia pozostała jednak w grze, bo wygrała 3:1 z Bułgarią – po kursie 1.21 – pewniaczek, ale kurs za niski. Dlatego typowaliśmy, że obie drużyny strzelą gola, po kursie 1.85, no i trafiliśmy! Bułgaria w sumie mogła sobie pozwolić na porażkę, w końcu trzy dni wcześniej pokonali Szwecję 3:2, to była spora niespodzianka.

Sytuacja w omawianej grupie jest całkowicie otwarta i trzy, może nawet cztery drużyny będą walczyć o awans:

 1. Francja 17pkt
 2. Szwecja 16pkt
 3. Holandia 13pkt
 4. Bułgaria 12pkt
 5. Luksemburg 5pkt
 6. Białoruś 5pkt

Grupa B

W tej grupie mamy dwie drużyny dominujące, które między sobą podzielą się biletem do Rosji. Szwajcarzy jako jedna z dwóch reprezentacji może się pochwalić 100% skutecznością – 8/8 zwycięstw. Nawet tak genialna statystyka nie pozwala im spać spokojnie. Będąca na drugim miejscu Portugalia ma tylko trzy punkty straty do lidera, a mecz bezpośredni obu ekip jeszcze przed nami.

Aktualna sytuacja:

 1. Szwajcaria 24pkt
 2. Portugalia 21pkt
 3. Węgry 10pkt
 4. Wyspy Owcze 8pkt
 5. Andora 4pkt
 6. Łotwa 3pkt

Grupa C

Niemcy to druga reprezentacja, która uzbierała dotychczasowo komplet punktów. W ostatniej kolejce mieli małe problemy z Czechami – zwycięstwo 1:2, ale Norwegię zmiażdżyli aż 6:0. Za zdarzenie, w którym można było obstawić, iż gospodarze wygrają obie połowy, od legalnych bukmacherów dostawaliśmy kurs 1.41. Niby niski, ale zawsze coś.  Nasi zachodni sąsiedzi muszą tylko zremisować kolejny mecz, by awansować.

W bardzo dobrej formie jest drużyna będące na drugim miejscu w grupie C, czyli Irlandia Północna. Podopieczni O’Neilla ograli Czechów 2:0  (legalni bukmacherzy wystawili średni kurs na ich wygraną 2.60) i na stałe zadomowili się na pozycji, która zapewne pozwoli im grać w meczach barażowych.

Aktualna sytuacja:

 1. Niemcy
 2. Irlandia Północna
 3. Azerbejdżan
 4. Czechy
 5. Norwegia
 6. San Marino

Grupa D

Najbardziej zawiedli Austriacy. We wtorku meczu nie potrafili wygrać z Gruzją, mimo że legalni bukmacherzy przewidywali ich zdecydowane zwycięstwo po kursie 1.20-1.30. Pewniaczek okazał się zdradliwy. Spotkanie skończyło się remisem 1:1, a David Alaba i spółka mają już tylko matematyczne szanse na baraże.

W grze o bilet i baraże są Serbia, Walia i Irlandia przy czym kolejność podania drużyn nie jest przypadkowa. Serbowie pokazali charakter i ograli Irlandczyków 0:1 w wyjazdowym spotkaniu, a kurs na to zdarzenie wynosił aż 2.50.

Aktualna sytuacja:

 1. Serbia 18pkt
 2. Walia 14pkt
 3. Irlandia 13pkt
 4. Austria 9pkt
 5. Gruzja 5pkt
 6. Mołdawia 2pkt

Grupa E

Polska grupa eliminacyjna, w której nadal prowadzi nasza reprezentacja. Po wyjazdowej porażce z Danią aż 0:4 (legalni bukmacherzy słusznie przewidzieli faworyta) sytuacja stała się bardzo ciekawa. Lewandowski i spółka mają trzy punkty przewagi nad Czarnogórą i Danią, przed nami mecze z Armenią i właśnie Czarnogórcami. Baraże mogłaby nam odebrać już tylko katastrofa, ale nie taki jest cel. Destynacja jest bardzo jasna – wygrać grupę E i już od października mieć zapewniony awans na mundial w Rosji.

Duńczycy podbudowali się ograniem naszych piłkarzy, podtrzymali formę i wygrali z Armenią aż 1:4. Kolejny arcyciekawy mecz stoczą przeciwko Czarnogórze, na wyjeździe. To spotkanie rozjaśni sytuację w polskiej grupie.

Aktualna sytuacja:

 1. Polska 19pkt
 2. Czarnogóra 16pkt
 3. Dania 16pkt
 4. Rumunia 9pkt
 5. Armenia 6pkt
 6. Kazachstan 2pkt

Grupa F

Anglicy wygrali co musieli i wysunęli się na pozycję zdecydowanego lidera swojej grupy. Dwa mecze do końca i pięć punktów przewagi na drugą Słowacją, która ograli w ostatnim meczu 2:1 po kursie 1.44. Legalni bukmacherzy po raz kolejny dobrze wskazali faworyta.  Synowie Albionu muszą tylko zremisować kolejny mecz, by awansować.

W grze o baraże (ale i bezpośredni awans przy katastrofie Anglików) są jeszcze reprezentacje Słowacji, Słowenii i Szkocji. Następna kolejka zapowiada się arcyciekawie ponieważ zmierzą się ze sobą drużyny z TOP-4 grupy F: Anglia u siebie ze Słowenią i Szkocja ze Słowacją.

Aktualna sytuacja:

 1. Anglia 20pkt
 2. Słowacja 15pkt
 3. Słowenia 14pkt
 4. Szkocja 14pkt
 5. Litwa 5pkt
 6. Malta 0pkt

Grupa G

Hiszpania i Włochy spotkały się na Santiago Bernabeu, aby rozstrzygnąć między sobą bilet do Rosji. Wyższość Isco i spółki była aż nadto widoczna i to za sprawą filigranowego magika. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Włosi mają raczej zapewnione miejsce w barażach, promyk nadziei na potknięcie Hiszpanów zawsze będzie się jawił, ale to bardzo wątpliwe.

Ps. Liechtenstein strzelił jak do tej pory tylko jedną bramkę, nawet Malta, San Marino i Gibraltar mają więcej.

Aktualna sytuacja:

 1. Hiszpania 22pkt
 2. Włochy 19pkt
 3. Albania 13pkt
 4. Izrael 9pkt
 5. Macedonia 7pkt
 6. Liechtenstein 0pkt

https://www.youtube.com/watch?v=SkgKER4LYms

Grupa H

Belgia to jedyna reprezentacja, która po 8 spotkaniach zapewniła sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata w Rosji. Hazard z kolegami zdominowali grupę H, wygrali 7/8 meczów, jeden zremisowali. Festiwal strzelecki urządzili sobie w starciu z Gibraltarem, w którym trafili do siatki aż 9 razy. Gibraltar oczywiście zero, gdyby były wątpliwości.

Bośnia i Hercegowina powalczy o baraże z Grecją, choć patrząc na zdobycze punktowe obu drużyn to raczej, ani jedna, ani druga nie zmieści się w sześciu najlepszych drużynach spośród dziewięciu grup.

Aktualna sytuacja:

 1. Belgia 22pkt – awans
 2. Bośnia i Hercegowina 14pkt
 3. Grecja 13pkt
 4. Cypr 10pkt
 5. Estonia 8pkt
 6. Gibraltar 0pkt

Grupa I

W ostatniej rundzie najbardziej zawiodła Chorwacja. Modrić nie wyprowadził swojej reprezentacji na wydawało się prostą drogę do Rosji. Najpierw faworyci grupy I ledwo wygrali z Kosowem 1:0, a później przegrali na wyjeździe z Turcją. Kiepsko.

Islandia też zapewne chciała o wiele więcej po minionych dwóch meczach. Sensacja Euro 2016 przegrała z Finlandią 1:0, ale na szczęście odbudowała się u siebie przeciwko Ukrainie wygrywając 2:0.

W grze, oprócz Chorwacji, Turcji i Islandii, jest też Ukraina, która pokazała pazur i ograła Turcję 2:0 u siebie. Każdy wygrywa tu z każdym, nie ma reguły.

Aktualna sytuacja:

 1. Chorwacja 16pkt
 2. Islandia 16pkt
 3. Turcja 14pkt
 4. Ukraina 14pkt
 5. Finlandia 7pkt
 6. Kosowo 1pkt

Kolejne mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji odbędą się od 7 do 10 października.