Dziś pochylimy się nad jednym spotkaniem Fortuna I Ligi oraz jednym II Ligi. Przed nami 55. Derby Dolnego Śląska. Na Stadionie Miejskim w Legnicy o godzinie 16 lokalna Miedź podejmie Chrobrego Głogów. W starciu na trzecim poziomie rozgrywkowym natomiast, spadkowicz z Fortuna I Ligi – Chojniczanka 1930 Chojnice zmierzy się na własnym obiekcie z Garbarnią Kraków. Jedziemy z typami na sobotę!

 

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Miedź Legnica vs Chrobry Głogów (godz. 16:00)

Tak jak już wspomniałem – jest to 55. odsłona starć pomiędzy Miedzią, a Chrobrym. Jak wygląda statystyka? Zdecydowanie na korzyść ekipy z Legnicy. 21 zwycięstw, 20 remisów i 13 porażek. Jak jednak dobrze wiemy – historia nie gra. W jakiej obecnie dyspozycji znajdują się obydwie ekipy?

Zacznijmy od drużyny gospodarzy. Miedź w ostatnim spotkaniu pokonała na wyjeździe Radomiaka Radom 0:2 po bramkach Krzysztofa Drzazgi oraz Jakuba Łukowskiego, jednak patrząc na ogół wyników trzeba stwierdzić, że ekipa prowadzona przez Jarosława Skrobacza gra w kratkę. Dowodzi to chociażby bilans trzech ostatnich spotkań, w których to Miedź zanotowała kolejno wygraną, remis oraz porażkę. Porażkę z resztą bardzo dotkliwą, bo 4:0 z Arką Gdynia. Tworzy to obraz ekipy, która szuka stabilności i ciężko zdecydowanie stwierdzić, co mogą zaprezentować w kolejnym spotkaniu. Miejmy jednak na względzie to, że dzisiejszy mecz jest spotkaniem derbowym, a tego typu mecze charakteryzują się zwiększoną determinacją obu zespołów w grze o zwycięstwo.

Patrząc na ostatnie wyniki Chrobrego Głogów możemy dojść do podobnych wniosków, co w przypadku Miedzi – jest to ekipa poszukująca stabilności. Bilans trzech ostatnich spotkań wygląda podobnie jak rywala tylko w trochę innej kolejności – remis, porażka, wygrana. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Ivana Djurdevica zremisowali – chyba z największą sensacją ligi – Górnikiem Łęczna 1:1. Patrząc na dyspozycję obydwu zespołów ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Mamy do czynienia z meczem wyrównanym pod względem poziomu jaki prezentują zespoły, a fakt, że to spotkanie derbowe tylko dodatkowo podbija chęć rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść przez każdy z nich. To, że ciężko wskazać faworyta spotkania nie oznacza, jednak, że nie sposób wskazać perspektywicznego typu na dzisiejszy mecz. Poniżej kilka statystyk, które pomogą zrozumieć obraną drogę.

Statystyki:

 • Miedź rozegrała w tym sezonie trzy spotkania na własnym obiekcie i w każdym z nich strzeliła, choć jedną bramkę.
 • Średnia zdobytych w tym sezonie bramek przez każdą z ekip wynosi ponad jedną na mecz.
 • W każdym z czterech ostatnich spotkań derbowych pomiędzy Miedzią, a Chrobrym obie ekipy strzelały gola.
 • W pięciu z sześciu meczów obecnego sezonu drużyna Chrobrego Głogów zdobywała bramkę.
 • W czterech z sześciu meczów obecnego sezonu drużyna Miedzi Legnica zdobywała bramkę.

Co obstawiać?

Na podstawie przedstawionych wyżej statystyk widzimy, że zarówno ekipa Miedzi, jak i Chrobrego nie ma problemów ze zdobywaniem bramek w tym sezonie. Poza tym historia ostatnich pojedynków pomiędzy tymi zespołami pokazuje, że mecze te obfitują w gole z obydwu stron. Ta statystyka nie dziwi – pojedynki derbowe zwykle charakteryzują się większą mobilizacją i ciągiem na bramkę przeciwnika. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że obydwa zespoły prezentują podobny poziom, co znaczy, że raczej nie będziemy mieli do czynienia ze zdecydowaną przewagą którejś ze stron. Nie podejmuję się stwierdzenia, która z ekip zwycięży w tym pojedynku. Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, a wyrównany poziom dodatkowo utrudnia wyciąganie takich wniosków. Moja propozycja oparta na powyższych analizach jest, więc następująca – obydwie ekipy strzelą gola. Kurs jaki oferuje Fortuna na takie rozstrzygnięcie wynosi 1.75. Jak najbardziej warty zagrania! Gramy!

 

Typ: Miedź Legnica vs Chrobry Głogów, obie drużyny strzelą gola: tak

Kurs: 1.75

 

grupa Zagranie

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Chojniczanka 1930 Chojnice vs Garbarnia Kraków (godz. 17:00)

Spotkanie zespołu z czołówki tabeli z ekipą, która raczej wydaje się zadamawiać w jej dolnej części. Chojniczanka 1930 Chojnice to zespół, który w ostatnim sezonie spadł z Fortuna I Ligi, lecz pierwsze kolejki nowego sezonu wskazują wyraźnie, że ekipa prowadzona przez Adama Noconia planuje wielki powrót. Zawodnicy z województwa pomorskiego zaliczyli bardzo dobry start sezonu wygrywając trzy pierwsze spotkania, w których to zdobyli aż 9 bramek! Następnie nastąpiła mała wpadka, bowiem ciężko inaczej nazwać remis 0:0 z dołującą w tym sezonie Olimpią Elbląg. Podopieczni Noconia odkuli się w następnej kolejce pokonując Błękitnych Stargard 2:0. Ostatni mecz to jednak pierwsza porażka w sezonie – ze Skrą Częstochowa, która, jednak prezentuje się w tym sezonie dobrze (czwarte miejsce w tabeli, tuż za Chojniczanką). Nie ulega wątpliwości, że aspirująca do powrotu na zaplecze Ekstraklasy, a podrażniona pierwszą porażką Chojniczanka będzie robić wszystko, by zmazać z siebie plamę z ostatniego spotkania. Okazja jest ku temu dobra, bowiem podejmuje ona zespół z dołu tabeli.

No właśnie. Co więc możemy powiedzieć o ekipie Garbarni? Zawodnicy z Krakowa mają na swoim koncie pięć rozegranych w tym sezonie spotkań (o jedno mniej niż Chojniczanka). Bilans to jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki – i w rezultacie – trzynaste miejsce w tabeli. Jedyne zwycięstwo podopieczni trenera Łukasza Surmy odnieśli w drugiej kolejce ze swoimi obecnymi sąsiadami w tabeli – KKS Kalisz. Ostatnie trzy spotkania w wykonaniu Krakowian to dwa remisy – z Bytovią Bytów (2:2) oraz z Motorem Lublin (1:1). Zgromadzony do tej pory bilans bramek wynosi 7:10. Spójrzmy na statystki, które pomogą nam wysnuć wnioski odnośnie typu na dzisiejsze spotkanie z Chojniczanką.

Statystyki:

 • Chojniczanka rozegrała w tym sezonie cztery mecze na własnym stadionie (trzy ligowe + jeden pucharowy) i w każdym z nich tryumfowała.
 • Garbarnia odniosła tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie.
 • Chojniczanka zwyciężyła w czterech z sześciu spotkań w tym sezonie.
 • Ostatnie dwa pojedynki pomiędzy tymi ekipami (sezon 2018/2019) kończyły się zwycięstwami Chojniczanki.
 • W czterech spotkaniach rozegranych na własnym terenie w tym sezonie Chojniczanka zdobyła 9 bramek.

Co typować?

W przeciwieństwie do spotkania Miedzi z Chrobrym tutaj jesteśmy w stanie wskazać zdecydowanego faworyta i na tym oprę mój dzisiejszy typ. Chojniczanka gra w tym sezonie bardzo dobry futbol i jest zdeterminowana, by wrócić do Fortuna I Ligi. Jeżeli chce się awansować, trzeba wygrywać mecze z takimi ekipami jak Garbarnia. Uważam, że nie bez wpływu na dzisiejsze spotkanie będzie fakt, że Chojniczanka odniosła w ostatniej kolejce pierwszą porażkę w sezonie. Była to porażka z bardziej wymagającym rywalem, więc mecz z ekipą z dołu tabeli jest idealną okazją, by się podnieść i wrócić na ścieżkę zwyciężania. Dodatkowo na korzyść gospodarzy przemawiają wyniki spotkań na własnym terenie – komplet zwycięstw cztery na cztery i dziewięć strzelonych bramek. Niewiele natomiast przemawia za szansami Garbarni na zwycięstwo lub choćby remis w tym spotkaniu. Odzwierciedla nam to kurs oferowany przez Fortunę na zwycięstwo Chojniczanki w tym spotkaniu. Wynosi on 1.55. Czyste zwycięstwo Chojniczanki – tak stawiam. Gramy!

 

Typ: Chojniczanka 1930 Chojnice vs Garbarnia Kraków, Chojniczanka 1930 Chojnice

Kurs: 1.55

 

Typy na sobotę Fortuna I Liga i II Liga

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
 • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
 • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
 • Jednokrotny obrót bonusem.

Zaloguj się aby dodawać komentarze