Żużlowe Święto w Wielkiej Brytanii! Speedway Grand Prix w Cardiff z kursem 2,48!

SGP Cardiff 02.09.2023

Powoli kończymy sezon żużlowy w tym sezonie w PGE Ekstralidze, a także w rywalizacji indywidualnej o tytuł Mistrza Świata w tej dyscyplinie. Do rozegrania zostało już tylko kilka turniejów, a dzisiaj w kalendarzu zmagań Speedway Grand Prix, przyjdzie oglądać nam rywalizacje na torze w Cardiff. Sztuczna nawierzchnia i stadion pełny żużlowych pasjonatów, to namiastka emocji, które dzisiaj będziemy mogli oglądać w Wielkiej Brytanii. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na wieczór z czarnym sportem!

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2242 zł NA START: od depozytu 2000 zł + darmowy zakład 222 zł + ekstra freebet 20 zł

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Speedway Grand Prix Cardiff 2023: typy i kursy bukmacherskie (02.09.2023 r. – 18:00)

Już tylko trzy imprezy pozostały do zakończenia rywalizacji o miano najlepszego zawodnika świata na żużlu za sezon 2023. Końcówka roku przyniesie nam imprezy w Cardiff, która odbędzie się dzisiaj, w Vojens, a więc w Danii, co będziemy mogli śledzić za tydzień oraz w Toruniu, gdzie zakończy się cały cykl Speedway Grand Prix. Na ten moment głównym kandydatem do wygrania tegorocznego tytułu jest Bartosz Zmarzlik, który może zagwarantować sobie to już dzisiaj, jeżeli z wystarczającą ilością punktów pokona Fredrika Lindgrena. Szwed i zarazem kolega z drużyny (Motor Lublin) w tym sezonie jest bardzo szybki i zadomowił się już na drugiej pozycji i ze stratą 22. punktów do Polaka, ma jeszcze teoretyczne szanse na wyrwanie mu kolejnego tytułu. Podium na ten moment zamyka Martin Vaculik, który ma jednak nieznaczną przewagę nad Jasonem Doyle’em oraz Jackiem Holderem i Danielem Bewleyem. Ostatnie cykle będą bardzo ciekawe, gdyż bliskie wartości punktowe w czołówce mogą zapewnić nam ściganie na 100%, a przypomnę, że najlepsza 6. automatycznie ma awans do cyklu w przyszłym roku. We wczorajszych kwalifikacjach mieliśmy kilka niespodzianek. Nie był nią wygrywający Fredrik Lindgren, który zwyciężył oraz będący za nim Roberta Lambert, ale już trzeci Kim Nilsson, czy 7. Steve Worrall, to zdecydowanie zawodnicy, których mało kto się spodziewał na takich lokatach. Tor w Cardiff jest sztucznym obiektem, który nie raz miał już możliwość organizowania tej imprezy. Zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na to, że pola startowe mogą się mocno wyrobić, a to będzie predysponowało zawodników do lepszych startów. Już po wyborach pól można wnioskować, że pole B, a więc starty w kasku niebieskim, mogą dzisiaj dawać początkowy handicap dla zawodników. Szybko odsypująca się nawierzchnia może dawać możliwość podróżowania po szerokiej, co będzie pożywką dla zawodników lubiących jeździć w taki oto sposób. Czy turniej zakończy się w takiej samej kolejności jak kwalifikacje? Wszystkie nasze propozycje na sezon żużlowt, odnajdziesz na stronie Typy Żużel od Zagranie!

SPEEDWAY GRAND PRIX CARDIFF 2023

Kto wygra?
Bartosz Zmarzlik 0%
Fredrik Lindgren 0%
Brytyjczyk – Bewley/Lambert/Woffinden 75%
Inny zawodnik 25%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Bartosz Zmarzlik
  • Fredrik Lindgren
  • Brytyjczyk – Bewley/Lambert/Woffinden
  • Inny zawodnik

 

BARTOSZ ZMARZLIK

Zacznę od najlepszego zawodnika świata z zeszłego sezonu, który już trzykrotnie mógł cieszyć się z tego miana (2019, 2020, 2022), a w tym sezonie ma szansę na poprawienie tego dorobku. Przed nim jednak bardzo trudne zadanie, gdyż na torze w Cardiff wygrał tylko raz i miało to miejsce w 2018 roku. Jednak nadzieje, które są z nim wiązane są bardzo wysokie, gdyż po przerwie pandemicznej i powrocie w poprzednim roku na tor w Wielkiej Brytanii, Polakowi udało się zdobyć srebrny medal i przegrał jedynie z Danielem Bewleyem. Przez bukmacherów jest stawiany w roli faworyta do 1. miejsca, jednak po zakończonych wczorajszych kwalifikacjach, kursy nieco ruszyły do góry. Polak zajął dopiero 10. miejsce i był to najsłabszy wynik ze wszystkich startów kwalifikacyjnych w tym sezonie. Przegrał z dosyć wyraźną różnicą do triumfatora, a więc do Fredrika Lindgrena, ale jestem pewny, że w przez noc i do rozpoczęcia wyścigu dużo pracy włożył z własnym sztabem, aby przyspieszyć swój sprzęt i popodglądać rywali, jak poukładali swoje motocykle. Również stawiam go w roli faworyta, tym bardziej że będzie można jeździł po szerokiej. Trzeba także zwracać uwagę na to, z jakich pól startować będą zawodnicy, gdyż po każdym równaniu bardzo dobrze trzyma krótka, a to może dawać handicap zawodnikom startującym z pól wewnętrznych. Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Baner zagranie żużel

ROBERT LAMBERT

Drugim zawodnikiem, któremu chciałem się przyjrzeć, jest zawodnik gospodarzy, który wczoraj w kwalifikacjach pokazał się z bardzo dobrej strony, co w efekcie przyniosło mu drugą lokatę. Mowa o Robercie Lambercie, który w ostatnim czasie ponownie wrócił do bardzo szybkiego ścigania i głównie myślę tutaj o rywalizacji drużynowej. W drużynie, gdzie na co dzień prezentuje się w PGE Ekstralidze, a więc w Apatorze Toruń, spisuje się ostatnio bardzo dobrze i jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem, zaraz po Emilu Sajfutdinovie. Bardzo podobało mi się jego wczorajsze przełożenie na tor, gdzie w karierze co prawda jeszcze nie miał okazji stawać na podium, ale sądzę, że dzisiaj jest na to bardzo duża możliwość. Dodatkowo zmotywowany dwoma aspektami, a więc możliwością uplasowania się w najlepszej szóstce SGP za ten sezon, gdzie brakuje mu tylko 7. punktów do Daniela Bewleya oraz fakt, że będzie jeździł przed własną publicznością. Sądzę, że jeżeli dołożymy do tego czynnik jego bardzo dobrej formy, to może oznaczać, że Lambo będzie dzisiaj bardzo szybki. 

Statystyki:

Wyniki Speedway Grand Prix z sezonu 2023 TOP8:

Gorican: Zmarzlik, Lambert, Lindgren, Doyle, Woffinden, Bewley, Michelsen, Vaculik

Warszawa: Lindgren, Holder, Zmarzlik, Doyle, Vaculik, Fricke, Bewley, Woffinden

Praga: Vaculik, Madsen, Holder, Zmarzlik, Bewley, Lindgren, Dudek, Lambert

Teterow: Zmarzlik, Doyle, Holder, Nilsson, Bewley, Madsen, Thomsen, Lambert

Gorzów: Zmarzlik, Madsen, Lindgren, Doyle, Lambert, Holder, Janowski, Woffinden

Malilia: Bewley, Vaculik, Dudek, Lindgren, Zmarzlik, Fricke, Holder, Lambert, 

Ryga: Zmarzlik, Lindgren Vaculik, Woffinden, Doyle, Fricke, Madsen, Bewley

Co obstawiać?

Bardzo ważny turniej w kontekście ułożenia miejsc przed dwoma ostatnimi cyklami w sezonie. Dzisiaj przygotowałem dwa typy, które postawie na kuponie. Pierwszym jest zagranie na Bartosza Zmarzlika, że okaże się lepszy od Leona Madsena. Uważam tak dlatego, że na ten sezon SGP Duńczyk jest zdecydowanie słabiej przygotowany, a niżeli miało to miejsce w poprzednim roku. Dodatkowo w tym roku udało mu się tego dokonać tylko raz, a sądzę, że dzisiaj może przyjść czas na rewanż sprzed roku, gdzie to właśnie reprezentant Danii wyprzedził Polaka. 

Drugą propozycją jest zagranie na wspomnianego Roberta Lamberta, który moim zdaniem będzie lepszym zawodnikiem od wracającego po kontuzji Jacka Holdera. Wczoraj w kwalifikacjach widzieliśmy, że Australijczyk zrobił bardzo dobry czas już w 1. przejeździe. Później nie potrafił go przebić, a wyniki były znacznie słabsze od tego, co prezentowali inni żużlowcy. Często kończył kółka bez entuzjazmu i jakby dalej coś dolegało Holderowi. Dodatkowo po takim ciężkim wypadku z pewnością nie będzie na tyle odważny, a żeby wchodzić w luki, gdzie “nie ma miejsca”. 

Bartosz Zmarlik lepszy od Leona Madsena
Kurs: 1,50
Zagraj!
Robert Lambert lepszy od Jacka Holdera
Kurs: 1,65
Zagraj!

Kupon-zuzel-Etoto-double-02.09.2023

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze