Dziś piątek, 12 czerwca czyli dzień, na który każdy fanatyk żużla czekał z utęsknieniem. W końcu będziemy mogli oglądać swoich idoli na torze, niestety jeszcze przed telewizorem. Mimo to liga rusza pełną parą, a na pierwszy ogień idzie Sparta Wrocław oraz Motor Lublin. Następnie, kolejne starcie na Jasnej Górze. Kto okaże się lepszy? Czy faworyci staną na wysokości zadania? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy już wieczorem!

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

Piątek, 12.06.20 – 18:00

Meczem rozpoczynającym walkę o punkty w PGE Ekstralidze, będzie starcie V-ce Mistrza Polski z szóstą drużyną ubiegłego sezonu. W tym roku, w zespole Sparty Wrocław będziemy mogli dostrzec kilka zmian, które będą dość istotne. Przede wszystkim chodzi tutaj o Maksyma Drabika. Po pierwsze będzie ścigać się jako senior, lecz nie wypatrywałbym tutaj jakiegoś osłabienia, ponieważ Maks nie raz pokazywał, że może ścigać się z najlepszymi i nie sprawia mu to większego problemu. Bardziej obawiam się jak potoczy się sprawa z dopingiem, w którą jest zamieszany. Jak na razie nie został zawieszony, lecz nawet w połowie sezonu może to nastąpić. Szczerze mówiąc, nie będę się w to wgłębiał, ponieważ w dzisiejszym meczu jedzie, a na tym się teraz skupiamy. Oprócz tego Gleb Czugunov będzie mógł startować jako junior. Na pewno jest to plus, ponieważ Spartanie potrzebowali w miarę dobrego juniora, aby móc liczyć na coś więcej. Niestety już na pierwszy ogień zmierzą się z najlepszą parą PGE Ekstraligi. Mowa tutaj o młodzieżowcach Motoru Lublin – Wiktorze Lamparcie oraz Wiktorze Trofimovie. Na pewno Czugunov oraz Liszka będą mieć trudny orzech do zgryzienia, lecz będzie to pierwszy start i tutaj może stać się dosłownie wszystko. Jedyny nowy nabytek – Daniel Bewley, sądzę, że nie będzie miał dobrego sezonu. Anglik pozyskany z 1.ligi żużlowej był średniakiem, także w najlepszej lidze świata może mieć niemałe problemy. Nieco inna sytuacja jest w zespole gości. Koziołki bardzo się wzmocniły na ten sezon. Matej Zagar, Jakub Jamróg i Jarosław Hampel to nowe nazwiska lubelskiego zespołu. Po przyjściu Jarka, na pewno będzie walka o skład. W składzie awizowanym, nie znalazło się jednak miejsce dla zawodnika Unii. Mimo to, wiemy już, że Hampel zastąpi miejsce Pawła Miesiąca.
Tak naprawdę pierwsza kolejka zawsze jest zagadką. Nie da się przewidzieć wszystkiego w stu procentach. Są to moje przewidywania i spekulację, także niekoniecznie musi okazać się to trafione. Jednak moim zdaniem, Koziołki będą walczyć jak równy z równym i na pewno nie będą odpuszczać. Po ostatnich transferach, w końcu jest to zespół kompletny, który może walczyć o najwyższe laury. Rok temu Motor na stadionie we Wrocławiu zdobył 43 punkty. Myślę, że tym razem może być podobnie i nawet mogą powalczyć o zwycięstwo. Bukmacherzy wystawili bardzo sympatyczne kursy, z których na pewno skorzystam. Sądzę, że 41 punktów powinno wpaść na konto rywali obecnych V-ce Mistrzów Polski, dlatego Lublin z dodatnim handicapem +8,5 punkta jest moim dzisiejszym typem na ten mecz.

Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin

Typ: Motor Lublin +8,5 handicap

Kurs: 1,72

Eltrox Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz

Piątek, 12.06.20 – 20:30

Drugim meczem dzisiejszego wieczoru jest starcie pomiędzy Włókniarzem Częstochowa a GKM Grudziądz.  Na pewno spotkanie zapowiada się rewelacyjnie, a emocji z pewnością nie zabraknie. Częstochowianie w bieżącym sezonie będą mogli korzystać z usług Jasona Doyle’a oraz Rune Holty. Australijczyk był największym hitem transferowym, dlatego bardzo ciekawe jak sobie poradzi, lecz jest to porządna firma, także o jego punkty raczej nie trzeba się martwić. Jeśli chodzi o Polaka to trzeba przyznać, że jest on już wiekowym zawodnikiem, ale o jego jazdę na częstochowskim owalu powinniśmy być spokojni. Wskoczyli oni za Mateja Zagara oraz Adriana Miedzińskiego, także sądzę, że zmiana jak najbardziej na plus.

Celem Włókniarza na sezon 2020 jest Mistrzostwo Polski. Z takim składem, Marek Cieślak ma duże szanse, aby tego dokonać. Nie można tego powiedzieć o dzisiejszych gościach. GKM Grudziądz, mimo, iż w miejsce Antonio Lindbaecka pozyskał Nickiego Pedersena to jakoś mnie nie przekonuje. Głównie juniorzy, którzy bez Patryka Rolnickiego nie wyglądają już tak dobrze. Jak wiemy, w żużlu bardzo ważną rolę pełnią właśnie młodzieżowcy. Bez nich, na takim poziomie jak PGE Ekstraliga, bardzo trudno wygrywać mecze. Mimo, że w Częstochowie nie zobaczymy już Michała Gruchalskiego to para Miśkowiak Świdnicki, wydaje się o klasę wyżej niż Turowski Lotarski. Kolejnym wielkim minusem, przy którym nie można przejść obojętnie jest to jak Gołębie radzą sobie na obcym torze. Przypomnę tylko, że GKM w najlepszej lidze świata jeździ od 2015 roku. Przez te 5 sezonów, wygrali tylko jedno spotkanie na wyjeździe. Było to rok temu z Get Well Toruń, czyli zespołem, który był kompletnie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Mimo wszystko, jakby to nie zabrzmiało, był to wielki sukces przyjezdnych.

Kursy na to spotkanie nie powalają i dlatego w poszukiwaniu lepszego mnożnika stawiam na gospodarzy z ujemnym handicapem. Sądzę, że zespół spod Jasnej Góry od początku zdecydowanie zaznaczy kto tu jest lepszy i nie przegra inauguracyjnego spotkania.

Eltrox Włókniarz Częstochowa – GKM Grudziądz

Typ: Eltrox Włókniarz Częstochowa -8,5 handicap

Kurs: 1,72

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN

Kupon na Ekstraligę żużlową - pierwsza kolejka

Zaloguj się aby dodawać komentarze