Wczoraj ze strzelcami nieco zabrakło, pomimo dwóch asyst Ivana Drozdova oraz niewykorzystanego rzutu karnego w 54 minucie nie udało mu się skierować krążka do siatki rywala i tym samym typ okazał się nietrafiony. Jak dobrze, że dzisiaj mamy dwa hokejowe spotkania, ponieważ oprócz czwartego meczu Extraleague pomiędzy Szachciorem Soligorsk a Yunostem Mińsk odbywa się ostatnia, siódma odsłona finałowej rywalizacji w Wyszejszaja Liha, a więc szczebel niżej pomiędzy Mińskimi Żubrami a reprezentacją Białorusi do lat 17. Żarty w Prima Aprilis na bok, zapraszam do lektury!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Chcesz więcej typów na hokej? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Białoruś U17 vs Mińskie Żubry

Drugi poziom rozgrywek hokejowych na Białorusi to Wyszejszaja Liha, w którym występować mogą jedynie zawodnicy, którzy nie ukończyli 21 roku życia. Najczęściej są to kluby juniorskie zespołów występujących w Extraleague. Tutaj mamy ciekawą sytuację, ponieważ w wielkim finale spotykają się drużyny, które są wyjątkiem od tej reguły. Z jednej strony mamy hokeistów, którzy poprzez ligę przygotowują się do spotkań reprezentacyjnych, a z drugiej ekipę Mińskich Żubrów, których starszy klub występuje w KHL, a więc w Dynamie Mińsk i przez dłuższy czas nie zobaczymy ich w Extraleague. Jestem zdania, że jest to ciekawe rozwiązanie, które daje młodym zawodnikom możliwość rywalizacji ze swoimi rówieśnikami na niezłym poziomie, z szansami na awans do zespołu głównego. Dzisiaj przed nami ostatni, siódmy mecz wielkiego finału Wyszejszaja Liha i jedna z drużyn po raz pierwszy sięgnie po mistrzostwo w tej lidze. Która z nich tego dokona?

Co obstawiać?

Jest to ostatni, siódmy mecz finałowy w lidze, w której występuje zdecydowana większość juniorów. Każdy zdaję sobie sprawę z tego, jaka jest waga tego spotkania. Co ciekawe obie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabeli po sezonie regularnym i do tej pory wszystkich przeciwników w play-off pokonywali. Reprezentacja Białorusi do lat 17 prowadziła już w tej serii 3:0 i wystarczyło tylko jedno zwycięstwo, aby osiągnąć historyczny sukces, ale Mińskie Żubry zdołały wygrać kolejne trzy mecze i remis 3:3 stał się faktem. Szczególnie zacięte było ostatnie starcie, ponieważ musiała zdecydować dogrywka. Jakie były wyniki poprzednich spotkań? 2:0, 4:3, 4:3, 2:3, 2:5, 1:2 OT. Jak widzimy, padało sporo goli, ale szczególnie było to widoczne na początku finałowej serii.

Tym razem spodziewam się podobnego scenariusza, który mogliśmy zauważyć w ostatnim meczu. Tutaj liczyć się będzie przede wszystkim obrona. Stawka tej rywalizacji jest ogromna i pomimo tego, że w starciach juniorskich ogląda się wiele bramek, pójdę w stronę undera. Stres, który będzie towarzyszył tym młodym zawodnikom, będzie ogromny i jestem zdania, że co niektórych sparaliżuje. Będą pojawiać się błędy to nieuniknione, ale siódme starcia to walka na śmierć i życie i linia underu 5.5 po niezłym kursie przy tych okolicznościach jest dla mnie jak najbardziej do pobrania. Nie wydaje mi się, aby ktoś tutaj szarżował z tempem, tym bardziej, że przy wyniku na styku nikt się nie będzie otwierał, czekając spokojnie na dogrywkę.

Zdarzenie: Białoruś U17 vs Mińskie Żubry

Typ: ponizej 5.5 bramek

Kurs: 1.83

Szachcior Soligorsk vs Yunost Mińsk

Gospodarze w wielu elementach wyglądali wczoraj blado na tle Yunostu. Być może zmiana miejsca im zaszkodziła, ale fakty są takie, że to oni rozpoczęli strzelanie, a konkretnie zrobił to obrońca Roman Dostanko. Trener Szachciora miał na konferencji prasowej spore pretensje do swoich napastników, którzy po raz kolejny nie wykorzystali w pełni stworzonych świetnych okazji. Przede wszystkim zawiódł lider Yevgeni Dadonov, który oddał jedynie jeden celny strzał, a od takiego zawodnika wymaga się więcej, patrz na Mihaila Stefanovicha po drugiej stronie barykady.

Z pewnością należy spodziewać się lepszego występu po stronie gospodarzy, ale to, co kuleje u Szachciora to koncentracja. Jeżeli spojrzymy na wczorajsze statystyki, to hokeiści tego klubu łącznie na ławce kar spędzili 22 minuty! Nic więc dziwnego, że Yunost jedną z przewag wykorzystał pomimo tego, że oni w elemencie PP również ostatnio nie błyszczą. Kluczem będzie dzisiaj zatrzymanie duetu Drozdov, Stefanovich, którzy w finałach już nie raz zaszli za skórę zespołowi z Soligorska. Czy im się to powiedzie?

Trzeba powiedzieć, że stołeczny klub nie wszedł wczoraj odpowiednio w mecz. To Szachcior miał lekką przewagę i to udokumentowali w pierwszej częsci gry, zdobywając gola na 1:0. Im dłużej jednak spotkanie trwało, tym lepiej wyglądali zawodnicy Yunosta, tym bardziej, że ich przeciwnicy popełniali masę błędów i łapali kary mniejsze. Jedną z nich wykorzystał jeden z liderów z Mińska, a więc Mihail Stefanovich. W ogóle przyjemnie patrzy się na jego współpracę z Ivanem Drozdovem. Młody z weteranem dają nadzieję stołecznemu zespołowi na obronę tytułu mistrzowskiego i kto wie, czy nie stanie się to już w najbliższy piątek. Osobiście nie mogę się doczekać nowego sezonu KHL, w którym Ci dwaj zapewne będą występować w jednej linii Dynama Mińsk. Drozdov to wielki talent i jego przyszłość rysuje się w kolorowych barwach.

Wracając jeszcze do Yunostu, to najsłabszym ich elementem jest gra w PP. Pomimo tego, że wczoraj bardzo często grali w przewadze jednego zawodnika, nie potrafili tego do końca wykorzystać. Tylko jeden gol padł z tej specjalnej sytuacji i aby myśleć o dzisiejszej wygranej muszą ten element poprawić. Przecież jeszcze niedawno w półfinale Extraleague stołeczni zawodnicy zdobywali masę bramek w PP, co się stało z ich skutecznością? Presja, a może zbyt długi odpoczynek? Być może dzisiaj jest ten dzień.

Co obstawiać?

Niewątpliwie jest to wyrównany pojedynek. Dwa ostatnie starcia były na styku i zadecydowały drobne detale. Yunost jest jednak bardziej dojrzałym zespołem i przede wszystkim ma wyraźnych liderów. Są nim oczywiście Mihail Stefanovich i Ivan Drozdov. O ile Szachcior jest w stanie powstrzymać innych zawodników Yunosta, tak tę dwójkę nie i jeżeli myśli o wyrównaniu serii to musi znaleźć receptę na zatrzymanie tego duetu. Przebudzić musi się w końcu Yevgenii Dadonov, który tylko w pierwszym starciu finałowym się zameldował przy rozstrzygniętym już wyniku. Po raz kolejny spodziewam się wyrównanej rywalizacji, ale ze wskazaniem na gości. Po ich stronie funkcjonuje więcej elementów i jak dojdzie skuteczna gra w PP, to jestem zdania, że Szachcior nie będzie miał czego szukać. Zapewne ograniczą dzisiaj liczbę kar mniejszych, ale nie zmienia to faktu, że gospodarze popełniają więcej błędów od swoich rywali, a takie detale będą decydować o końcowym rezultacie. Stawiam na Yunost Mińsk z ewentualną dogrywką.

Zdarzenie: Szachcior Soligorsk vs Yunost Mińsk

Typ: 2 (z dogrywką)

Kurs: 1.54

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.

BETFAN kupon na hokej 01.04.

Chcesz więcej typów na hokej? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie