Wczorajszy dzień i mecz reprezentacji Polski z Kamerunem zamykał 1 rundę Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych. Dzisiaj rozpoczyna się kolejna faza turnieju. 24 najlepsze kraje, a więc po 3 najlepsze nacje z każdej z grup zawalczą o awans do ćwierćfinału turnieju. Drużyny z ostatnich miejsc rozpoczną batalię w Pucharze Prezydenta o miejsca 25-32. Nie obędzie się jeszcze bez spotkań jednostronnych, jak i tych bardzo ciekawych. Przypomnę, że reprezentacje wynoszą z pierwszej fazy grupowej do kolejnej ten dorobek, jaki wywalczyły w meczach z innymi, które wywalczyły awans. Dla przykładu grająca jutro Polska rozpocznie tę fazę z 0 dorobkiem. Dziś skupimy się na 2 meczach. Zapraszam do analizy.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Zainteresowany grą w Fortunie? Wykorzystaj nasz kod promocyjny przy rejestracji!

Czechy K – Korea Południowa K: typy, kursy i zapowiedź (08.12.2021 r. 15:30)

Trudno powiedzieć, która z drużyn ma tutaj większy potencjał. Nijak to porównywać patrząc na to, jak różnych rywali miały obie reprezentacje. Korea ma tutaj pewną przewagę w kontekście ewentualnej walki o pierwsze 2 miejsca w grupie, bowiem one do kolejnej rundy wyniosły 2 punkty za ogranie Kongo. Czeszki były bardzo blisko tego, aby zająć ostatnie miejsce w swojej grupie, męcząc się niemiłosiernie ze Słowacją.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 01:54.

Czechy K

W tej grupie tylko wspomniane Kongo statystycznie wypada gorzej niż Czeszki. Te miały ogrom problemów od samego początku. Nie powiedziałbym, że jest to nacja, która ma niewiele potencjału, bo jest przeciwnie, skoro ze strefy europejskiej potrafi zapewnić sobie awans na Mistrzostwa Świata. Łącznie 74 bramek rzuconych przy 86 straconych. Daje to im średnią około 53 bramek na spotkanie. Dwukrotnie jednak miały spore problemy w ataku i nie mogły przekroczyć granicy nawet 25 bramek. Liderką drużyny wydaje się być tutaj rozgrywająca Marketa Jerabkova z dorobkiem 18 bramek łącznie i aż 10 przeciwko Węgierkom. Solidnie wygląda lewoskrzydłowa Veronika Mala z dorobkiem 11 trafień,  a także prawoskrzydłowa Dominika Zachova również 11 trafień. Przede wszystkim na te zawodniczki musi liczyć czeska reprezentacja.

Korea Południowa K

Meczami w fazie grupowej nacja z Azji potwierdziła przede wszystkim swoją dominację nad Afryką, bo 2 takie kraje zostały przez Koreanki pokonane i to dosyć wyraźnie. Trochę szczęścia w losowaniu, bo tylko Dania stanęła im na przeszkodzie i pokonała wysoko, ale to pozwoliło zdobyć punkty do kolejnej rundy, co daje dodatkowo nadzieję na włączenie się do walki o awans do kolejnej rundy. Potrzeba jednak wygrywać takie mecze, jak ten. Koreanki rzuciły 91 bramek, tracąc ich 87. Daje to średnią 59 bramek na mecz. Poza meczem z Danią wygrywały różnicą ponad 10 bramek i rzucały co najmniej 30 bramek. Jeśli kogoś w tej reprezentacji można wyróżnić, to powinna być to Ryu Eun Hee. 19 bramek, z czego 9 przeciwko Danii to występ pokazujący spory talent tej prawej rozgrywającej, ale i duże doświadczenie. Gra w Europie dla Gyori daje efekty. 12 bramek dorzuciła Kim So Ra i w każdym co najmniej 3. To też dobry turniej młodej obrotowej.

Co typować?

Trudne zadanie czeka obrotową reprezentacji Korei, gdyż po czeskiej stronie te zawodniczki są silne i wysokie. Jednak nawet Słowaczki radziły sobie na tej pozycji. Trunkova w meczu z Czeszkami rzuciła 3 bramki, a jak wspomniałem, Koreanka w każdym ze spotkań rzucała minimum 3 bramki. Ta reprezentacja bardzo chętnie współpracuje ze swoimi obrotowymi. Jest to pomysł na grę, który daje efekt i moim zdaniem nie będzie tu żadnych zmian. Kupon otwieram propozycją na liczbę bramek koreańskiej obrotowej.

Fortuna
1.88
Kim So Ra powyżej 2.5 bramek
Grupa Zagranie

Niemcy K – Kongo K: typy, kursy i zapowiedź (08.12.2021 r. 18:00)

Ta sama grupa, w której występują 2 nacje analizowane powyżej. Tutaj już te wszystkie różnice widać i to bardzo wyraźnie. Niemki już teraz mają bardzo komfortową sytuację jeśli chodzi o awans dalej, natomiast Kongo będzie prawdopodobnie musiało przyjąć co najmniej 2 wysokie porażki, będąc w tej grupie reprezentacją zdecydowanie najsłabszą. Niemki do następnej rundy wyniosły 4 punkty wygrywając komplet meczów w 1 fazie. Rywalki z 0 dorobkiem, pokonały tylko Tunezyjki.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 maja 2022 01:54.

Niemcy K

W sumie bez większych niespodzianek zakończyła się ta grupa z udziałem naszych zachodnich sąsiadek. Jednak patrząc na to, z jaką łatwością one osiągały te zwycięstwa i w jak dużych rozmiarach to można rzec śmiało, że jest to drużyna bardzo mocna i stać je zdecydowanie na strefę medalową. Problemy sprawiły im tylko Węgierki, ale i takie mecze trzeba rozegrać i umieć wygrać, a to się Niemkom udało. 92 rzucone bramki i 68 straconych. Łącznie 160 bramek dają średnią 53 bramek na mecz. W 2 spotkaniach Niemki rzucały więcej niż 30 bramek, nigdy nie straciły więcej niż 25, a 2 spotkania wygrywały różnicą co najmniej 10 bramek. Z przebiegu turnieju trudno znaleźć jedną liderkę drużyny, bo dorobek bramkowy rozkłada się równomiernie na kilka zawodniczek, ale ja wyróżniłbym tu Alinę Grijseels. Dobry turniej, 14 bramek łącznie środkowej rozgrywającej. W klubie w tym sezonie również rzuca sporo bramek, więc to nie jest przypadkiem. 4 z Czeszkami, 6 ze Słowacją i 4 z Węgierkami.

Kongo K

Można było się spodziewać, że dla 4 drużyny w mistrzostwach Afryki ten turniej będzie bardzo trudny i nie dadzą sobie rady z państwami z innych kontynentów. Tak właśnie było i tylko pokonanie Tunezji, należy dodać, że bardzo wysoko, dało awans do kolejnej rundy. Poza tym spotkaniem jednak widać było dużą różnicę poziomów na korzyść rywalek, bo zarówno z Dunkami jak i jak z Koreą Południową przegrywały różnicą kolejno 15 i 14 bramek, tracąc łącznie w tych meczach aż 70 bramek. 74 rzucone bramki i 94 stracone. Łącznie 168 bramek daje średnią 56 bramek na mecz. Tylko z Tunezją rzuciły 33 bramki i to też jest moim zdaniem pewne zaskoczenie, bo jednak w Mistrzostwach Afryki z tymi rywalkami Kongo przegrało. Trudno znaleźć wyróżniającą się zawodniczkę, bo można powiedzieć, że spora część miała 1 dobry mecz jak na przykład Diane Yimga, która z Tunezją rzuciła 11 bramek, by w pozostałych dobyć raptem 2. Typowanie strzelczyń w tej drużynie to już prawdziwy hardcore.

Co typować?

Ja spodziewam się tu bardzo wysokiej wygranej reprezentacji Niemiec, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo jednak Dania i Korea oceniły poziom gry Kongo wobec tych mocniejszych drużyn w tym turnieju. Niemki też potrafiły pokonać w 2 kolejce Słowaczki różnicą aż 14 bramek. Dla obu krajów to 2 spotkanie w historii Mistrzostw Świata, bo w 2009 roku Niemki pokonały swoje rywalki różnicą 13 trafień 36:23. Myślę, że i dzisiaj mogą zakręcić się w okolicach tych rozmiarów.

Fortuna
1.55
Niemcy -11.5
piłka ręczna typy

Fot. Łukasz Łaskowski / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze