Witamy Palermo i pierwszy punktowany turniej WTA po przerwie spowodowanej koronawirusem. Do tej pory mieliśmy okazję oglądać turnieje towarzyskie oraz turnieje pokazowe. Teraz czas na walkę o pierwsze punkty do światowego rankingu. Mimo że wszystkie punkty liczone będą jak za rozgrywki z dwóch lat, to jest o co walczyć. Dzieje się tak w celu zrównoważenia różnicy punktów uczestników, którzy brali udział w turniejach odbywających się miastach, które były organizatorami w 2019 roku, a z powodu pandemii nie mogą wznowić rozgrywek w 2020 roku. Co zatem wiemy po przerwie i co gramy? Sprawdźcie jakie mecze dla Was przygotowałem!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Marketa Vondrousova – Kaja Juvan

04.08.2020 r. – 16:00

Starcie dwóch bardzo młodych tenisistek. Ich suma wieku to zaledwie 40 lat. To prawie tyle, co sama Serena Williams. Co ciekawe Kaja jest dobrą znajomą Igi Świątek, ale mniejsza o ciekawostkach, czas na mecz. Na korcie zobaczymy ubiegłoroczną finalistkę French Open, Czeszkę Martketę Vondrousovą, a jej rywalką będzie młoda Słowenka, Kaja Juvan. To starcie zapowiada się bardzo emocjonująco, ponieważ obie zawodniczki pokazują tenis na dobrym poziomie. Marketa w tamtym roku miała kontuzję, ale raczej już nie odczuwa żadnych komplikacji po operacji, zabiegach i rehabilitacji. Wraca na swój wysoki poziom, co mogliśmy zaobserwować w dotychczasowych jej występach. Wzięła ona udział w licznych turniejach organizowanych przez jej kraj. Były to występy z lepszymi i gorszymi momentami, ale te na kortach ziemnych, raczej możemy uznać za pozytywne. 21-letnia reprezentantka Czech, rozegrała 5 meczów na kortach ziemnych, z czego 3 wygrała, w tym z Petrą Kvitovą. Co prawda wiadomo, że Petra nie lubi mączki, ale też nie jest na niej niesamowicie słaba. Mecze na twardej nawierzchni, Marketa powinna puścić w niepamięć. Jak sama przyznała, starała się na nich dobrze przygotować w tryb meczowy. Na 4 rozegrane mecze wygrała 2, a w spotkaniach z rywalkami tj. Świątek i Bencić, uległa 2:0, walcząc tylko w jednym z setów w każdym meczu. Dzisiaj powinniśmy widzieć dobrze serwującą i szybką Vondrousovą, która nie popełnia tyle podwójnych błędów, co jej rywalka. Będzie to bardzo ważny aspekt tego meczu, ponieważ Słowenka w kwalifikacjach do tego turnieju, bardzo dobrze spisywała się przy swoim serwisie. W pojedynku z Trevisan miała 100% drugiego serwisu i ani jednego podwójnego błędu. Jednak jej poprzednie mecze pozostawiają wiele do życzenia. Kaja chcąc walczyć o punkty rankingowe, musi szybciej rozprawiać się z zawodniczkami takimi jak Fręch czy Ruse. Słowence ciężko wchodziło się w mecze, co z pewnością będzie chciała wykorzystać Czeszka. Juvan przegrywała swoje sety do 2 i do 2, a w trzecim meczu mocno wygrywając, oddała swój serwis dwa razy i doszło do TB. Dzisiaj w jakże młodym pojedynku, stawiam na bardziej doświadczoną i obytą z ziemnymi kortami Marketę. Mam nadzieję, że mecz przyniesie sporo emocji, ale wyjdziemy z niego zwycięsko.

Moja propozycja:

Marketa Vondrousova – Kaja Juvan

Typ: Vondrousova win

Kurs: 1.45

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Nadia Podoroska – Fiona Ferro

04.08.2020 r. – 17:30

Jakby młodych zawodniczek było nam mało, to mamy kolejne dwie, które mają już za sobą przysłowiowe 23 wiosny. Onie panie nie mają jeszcze żadnych znaczących tytułów, ani osiągnięć, którymi mogą się chwalić tak jak Marketa Vondrousova. Wyżej w rankingu o prawie 100 miejsc jest Francuska. Jednak argentyńska zawodniczka, ukraińskiego pochodzenia, też w tenisa grać potrafi, co pokazała w kwalifikacjach. Co przemawia za mną i za typem, który Wam zasugeruje. Zdecydowanie Ferro jest w formie. Do tego korty ziemne są jej ulubionymi. Podoroska na kortach ziemnych może pochwalić się jedynie zwycięstwem w meczu z Zheng, ale niestety niechlubnym, gdyż wygrała, bo Chinka skreczowała podczas spotkania. Dzisiaj ma przed sobą zawodniczkę, która ewidentnie jest w formie i bije do TOP50 tego sezonu. Ferro świetnie zaprezentowała się w turniejach pokazowych w swoim kraju. Wygrała wszystkie pokazówki i to na kortach twardych, gdzie jej serwis nie jest fantastyczny i udało jej się to tylko, dzięki świetnemu poruszaniu się po korcie i mądrzej grze. Ponadto Fiona, wygrywała już pojedynki ze znacznie lepszymi rywalkami, na kortach ziemnych, które z pewnością nie odstają umiejętnościami od czołowej topki. Dodajmy do tego jej formę meczową, gdyż jest rozegrana, to powinno nam przynieść zamierzony skutek. Mimo że lubię obie tenisistki, to jestem skłonny powiedzieć, że ten mecz zakończy się w dwóch setach. Może się mylę i Argentynka powalczy, ale co dodaje kolejny atut na korzyść Ferro. W poprzednim roku dotarła do trzeciej rundy. Żeby nie stracić zebranych punktów, musi minimum do tej trzeciej rundy awansować. W drugiej rundzie jej przeciwniczką będzie Aleksandrowa. Oczywiście, jeżeli wygra ten mecz. Dla mnie ten mecz będzie ciekawy, ale zdecydowanie widzę większe ambicję i znaki za tym, że to reprezentantka Francji opuści kort ze swoim pierwszym, punktowanym zwycięstwem w tym roku.

Moja propozycja:

Nadia Podoroska – Fiona Ferro

Typ: Ferro win

Kurs: 1.47

baner renis

Tamara Zidensek – Oceane Dodin

04.08.2020 r. – 16:00

Na brak młodości dzisiaj nie możemy narzekać. Kolejne starcie z udziałem młodziutkich zawodniczek. Tym razem pochodzących ze Słowenii i z Francji. Dodin jest Lucky Loserką, gdyż nie udało jej się przebrnąć przez kwalifikacje. Przegrała swoje ostatnie starcie z Podoroską, ale po zaciętym meczu. Dzisiaj naprzeciw niej stanie mocniejsza zawodniczka, u której postępy widać z sezonu na sezon, szczególnie na korcie o nawierzchni ziemnej. Na takiej właśnie dzisiaj spotkają się wymienione Panie. Tamara jest dwukrotną triumfatorką turnieju w Chorwacji, w miejscowości Bol. Miała już okazję w swojej karierze grywać z naprawdę znakomitymi zawodniczkami, tak więc jej bagaż doświadczeń jest spory. Jednak od razu naprostuje, dlaczego gram taki, a nie inny typ w tym meczu. Tamara nie rozegrała jeszcze ani jednego meczu turniejowego w tym sezonie. Grała w zamkniętym turnieju, na zasadzie FAST4 i tam ograła Kaje Juvan. 4:0, 4:1. Nie spoczywała na pewno na laurach podczas tego okresu przygotowawczego, ponieważ jej kraj jako pierwszy pozbył się restrykcji związanych z koronawirusem i mogła dosyć swobodnie trenować. Nie zagram na nią czystego wina, ale jej set jest jak najbardziej realny. Co można też zauważyć, że Zidansek jest zawodniczką dosyć ciężką, dlatego najlepiej odnajduje się na kortach ziemnych, gdzie nie trzeba aż tyle biegać, co na kortach o nawierzchni twardej czy trawiastej. Posiada wachlarz zagrań, które z pewnością będzie chciała pokazać w swoim pierwszym punktowanym starciu. Naprzeciwko mamy Dodin, która jak do tej pory nie pokazała jeszcze nic specjalnego. Tylko dzięki przychylności organizatorów, bierze ona udział w głównej drabince tego turnieju. Wygrała w kwalifikacjach z bardzo słabą Bilardo, wygrała z Wickmayer, która przegrała na własne życzenie. Gdy przyszło jej się zmierzyć z Podoroską, to po ciekawym meczu przegrała, ale jej styl pozostawia wiele do życzenia. Nie miała pomysłu jak ukuć Argentyńską zawodniczkę. Efekt był taki, że przegrała. W tym meczu wydarzyć się może wszystko. Ja proponuje bezpieczne posunięcie i wygraną tylko jednego seta przez Słowenkę.

Moja propozycja:

Tamara Zidansek – Oceane Dodin

Typ: Zidansek win jeden set

Kurs: 1.21

baner

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Podsumowanie: Vondrousova win+Ferro win+Zidansek win jeden set

Kurs:2.58 Tenis Palermo WTA 04.08.2020 Powodzenia 🙂 !

Zaloguj się aby dodawać komentarze