Włocławek lepszy w derbach z Toruniem? AKO na PLK i 1 Ligę z kursem 3.03!

Anwil Włocławek- kibice

Po przerwie spowodowanej grą w reprezentacjach już dziś wracamy na krajowe boiska. W Energa Basket Lidze rozegrane zostanie tylko jedno spotkania, lecz bez wątpienia nie zabraknie w nim emocji, bowiem jest to derbowe starcie Anwilu z Twardymi Piernikami! Nie jest to jednak jedyny mecz, który znajdzie się na moim kuponie, aby dodać kolejne zdarzenie przeniesiemy się o jeden poziom rozgrywkowy niżej, gdzie zmierzy się SKS Starogard Gdański z Warszawskimi Dzikami. Mimo, że są to wszystkie rozgrywane dziś na Polskich parkietach mecze, to sądzę, że i tak dostarczą nam sporej dawki emocji. Zapraszam do lektury i życzę powodzenia!

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty

Twarde Pierniki Toruń vs Anwil Włocławek: typy, kursy i zakłady bukmacherskie (17.11.2022 17:30)

Bilans Twarde Pierniki Toruń: 1-6

Sytuacja w Toruniu jest bardzo napięta, nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem Twarde Pierniki wygrały ledwie 1 z 7 rozegranych dotąd spotkań.  Jedyną pokonaną przez nich drużyną okazał się Sokół Łańcut, a więc zespół na równie niski poziomie. Pamiętajmy również, że w przegranych meczach Torunianie mieli także sporo pecha, świadczą o tym choćby porażki z Treflem (dwoma punktami) i niepokonanym dotąd Śląskiem Wrocław (pięcioma punktami). W drużynie jest kilku młodych zawodników, którzy otrzymali pierwsze poważne role na parkietach Energa Basket Ligi, co niewątpliwie jest dla nich bardzo pomocne w kwestii rozwoju, jednak niekoniecznie idzie to w parze z jakością gry. Toruń obecnie to jedna z najsłabszych drużyn ligi i nie jestem przekonany co do tego, aby dziś miał być punkt zwrotny w ich poczynaniach.

Słabe wyniki nie przeszły bez echa, bowiem już po 8 meczach w składzie dokonano dwóch zmian, Jordana Burnsa wymieniono na Sterllinga Gibsa, natomiast w miejsce Burka już w dzisiejszym meczu pojawi  się Vasilije Pušic. Pierwszy z nich zdążył już zadebiutować i z miejsca stał się liderem drużyny- ze średnią 15 oczek na mecz jest najlepszym strzelcem zespołu, ponadto dokłada jeszcze 5,5 asysty na mecz. Nieźle wygląda także Joey Brunk, który zdobywa 11,7 pkt i zbiera 10,3 piłki na mecz, co czyni go jednym z najlepszych zbierających ligi- w dzisiejszym meczu aspekt walki na tablicach może być bardzo istotny.

Torunianie wyglądają bardzo słabo, jedna wygrana w ośmiu meczach to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Sprowadzeni zawodnicy, mają zapewnić zwycięstwa, niewątpliwie są to gracze, którzy mogą zaważyć na losach pojedynku. Dzisiejszy mecz jest jednak wyjątkowy, to derbowe starcie gdzie emocje bez wątpienia sięgną zenitu, pojawia się więc pytanie, jak taką presję wytrzymają zawodnicy skompletowani przez trenera Mitrovicia?

Skorzystaj z bonusu w Betfan wynoszącym 200% od 1. depozytu z kodem: ZAGRANIE

Bilans Anwil Włocławek: 4-4

We Włocławku niezależnie od tego, jak wygląda drużyna przed sezonem, wymagania w każdym roku są bardzo wysokie! W tym sezonie te oczekiwania miały jednak mocne podstawy, bowiem zespół wyglądał na bardzo silny. Wyniki pokazują jednak, że drużyna niekoniecznie spełnia pokładane w nich nadzieje, ledwie 4 wygrane w 8 spotkaniach, to rezultat, który nie satysfakcjonuje sympatyków Włocławskiego zespołu. Wypadnięcie z gry na dłużysz czas Janariego Joesaara bardzo skomplikowało, to co zaplanował trener Frasunkiewicz, jednak w jego miejsce sprowadzony już został Lee Moore, który jak dotąd sprawdza się bardzo dobrze. Anwil spokojnie mógł mieć o 2 lub 3 wygrane więcej, jednak dość nieoczekiwanie przegrali z Astoria czy Spójnią, co oddaliło ich od czołowych lokat.

Prym we Włocławku wiodą gracze spoza granic naszego kraju, wspomniany już wcześniej Moore zdobywa 15 pkt na mecz, a ponadto notuje 8 asyst- sprowadzenie tego gracza wydaje się świetnym ruchem. Wysoki poziom utrzymuje również Luke Petrasek, on również rzuca 15 oczek i zbiera 5,3 piłki. Z Polskiej rotacji na wyróżnienie zasługuje Kamil Łączyński, który świetnie prowadzi grę Włocławian, rozdając 6,3 asysty i zdobywając 6,8 pkt.

Włocławianie mają swoje problemy, jednak w dalszym ciągu jest to niezwykle silna drużyna. W dzisiejszym meczu są zdecydowanym faworytem i myślę, że seria 2 zwycięstw w PLK może zostać przedłużona.

Statystyki

  • Obie drużny rzucają za 3 ze skutecznością 29,4%, co niewątpliwie jest słabym wynikiem.
  • Torunianie zdobywają 75,1 pkt, tracąc przy tym 83,3.
  • Anwil średnio rzuca 81,3, natomiast przeciwnikom pozwala na zdobywanie 77,3 pkt.
  • Obie drużyny pozwalają rywalom na zbieranie 38 piłek na mecz.

Co typować?

Nie spodziewam się niespodzianki w tym spotkaniu, personalnie Anwil wygląda zdecydowanie lepiej i wydaje mi się, że ich forma nieco się stabilizuje. Utrata kluczowego gracza została zrekompensowana sprowadzeniem do drużny Lee Moorea, który w pojedynkę może poprowadzić Włocławian do wygranej. Torunianie także poczynili ruchy na rynku transferowym, jednak w dalszym ciągu pozostają w tyle za Anwilem. Spodziewam się tu pewnej wygranej Anwilu, stąd też pomysł, aby zagrać w tym meczu handicap odejmujący od ich dorobku 4,5 pkt.

Anwil Włocławek handicap -4,5
Kurs: 1,62
Zagraj!

Grupa Zagranie

SKS Starogard Gdański vs Dziki Warszawa: typy, kursy i zakłady bukmacherskie (17.11.2022 19:00)

Bilans SKS Starogard Gdański: 7-2

Starogardzka drużyna rozpoczęła sezon od 2 wygranych, po czym przegrała 2 spotkania, które z pewnością mogła wygrać. Szczególnie dotkliwa mogła być porażka z Tychami, choć słowo porażki to i tak bardzo łagodne określenie, bowiem Tyszanie zwyciężyli aż 101:55! Po tym meczu zarząd klubu w ramach rekompensaty postanowił pozwolić kibicom wejść na mecz z Żakiem Koszalin bez żadnych opłat- okazało się to świetną decyzją, bowiem SKS wygrał 91:76. Ta wygrana zapoczątkowała świetną serię Kocieskiwch Diabłów, bowiem obecnie notują 5 kolejnych wygranych, pokonując w tym czasie naprawdę silne ekipy. Obecnie Stargardzianie zajmują jedną z wyższych lokat na zapleczu ekstraklasy i dziś mają spore szanse na odniesienie zwycięstwa, które jednak nie przyjdzie im łatwo.

Filip Małgorzaciak w dalszym ciągu jest jednym z najlepszych graczy 1 ligi, co udowadnia średnimi na poziomie 16,7 pkt, 4,8 zb i 3,1 as. Świetnie spisuje się również kolega Filipa z zeszłego sezonu w PLK- Jakub Motylewski, podkoszowy rzuca  12,8 pkt i zbiera 6,1 piłki. Trio doświadczonych zawodników, którzy świadczą o sile drużyny zamyka Wojciech Czerlonko, rzucający 12,6 pkt i zbierający ponad 7 razy na mecz.

Kociewskie Diabły bez wątpienia mają papiery, aby wyjść z tego meczu zwycięsko, gra na własnym parkiecie jest sprzyjającym czynnikiem, a pokonanie tak mocnego rywala, jakim są Warszawskie Dziki, tylko umocni ich w mniemaniu, że mogą bić się o najwyższe cele.

Skorzystaj z bonusu w Betfan wynoszącym 200% od 1. depozytu z kodem: ZAGRANIE

Bilans Dziki Warszawa: 8-1

Dziki Warszawa to projekt, który od niedawna jest na koszykarskiej mapie Polski, jednak widać, że jest prowadzony z pomysłem i przede wszystkim z ogromnymi ambicjami. Już w poprzednich sezonach zespół prezentował się bardzo dobrze, jednak przez prześladujące ich kontuzje i może nieco brak szczęścia nie udało im się awansować do Energa Basket Ligi. Ten sezon może być jednak przełomowy, Dziki przegrały tylko jeden mecz- z Opolem, co można uznać za wpadkę przy pracy, natomiast w pozostałych pojedynkach nie dali złudzeń rywalom, kto powinien wracać z meczu z tarczą. Dziki może nie miały najtrudniejszego terminarza na starcie, lecz na ich rozkładzie znalazły się choćby ekipy z Wałbrzycha czy Tychów, co potwierdza, że potrafią wygrywać także w tych starciach na szczycie, a więc w dokładnie takich z jakim  mamy do czynienia właśnie dzisiaj.

Najwięcej minut od trenera dostaje Alan Czujkowski, trzeba przyznać, że należycie spłaca kredyt zaufania, bowiem jest najlepszym strzelcem drużyny ze średnią 15,4 pkt na mecz, ponadto rzuca on za trzy ze skutecznością 46% na mecz! Spory wkład w sukcesy Dzików ma także gracz z ogromnym bagażem doświadczeń, jakim jest Mateusz Bartosz, podkoszowy zdobywa 11,4 pkt i zbiera 7,4 piłki.

Dziki są nieznacznym faworytem tego pojedynku- nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem ich forma jest bardzo wysoka. Co prawda dzisiejszy rywal także spisuje się bardzo dobrze, jednak myślę, że Warszawiacy napsują dziś sporo krwi gospodarzom.

Statystyki

  • Dziki zdobywają średnio 77,3 pkt, tracąc 67,3.
  • Starogard pozwala przeciwnikom na zdobycie 75,2 oczek, natomiast sami zdobywają ich 78,6.
  • SKS zbiera o 5 piłek więcej od swoich rywali
  • Średnia punktowa z meczów gospodarzy to 153,3 pkt. W meczach gości pada średnio 144,6 pkt.

Co typować?

Bukmacherzy przewidują, że nie będzie to nadto ofensywne starcie, jednak wystawione linie wydają mi się być bardzo niskie. Tą, która interesuje nas najbardziej, jest bariera dotycząca zdobyczy punktowej gospodarzy. W Betfanie, gdzie przy rejestracji możesz skorzystać z kodu promocyjnego kurs na zdarzenie, mówiące, że Kociewskie Diabły zdobędą ponad 71,5 pkt  wynosi 1.87. W mojej opinii SKS jest w na tyle wysokiej formie, że przebicie jej przed własną publiką nie powinno stanowić większego problemu. Dziki są dobrze broniącym zespołem, jednak nie zapominajmy, że atak gospodarzy także stoi na wysokim poziomie, co sprzyja dzisiejszemu zakładowi.

SKS Starograd Gdański powyżej 71,5 pkt
Kurs: 1,87
Zagraj!

 

Gotowy kupon na PLK

Gotowy kupon na PLK

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty

Fot. Pressfocus.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze