O godzinie osiemnastej rozpocznie się walka biało – czerwonych o brązowy krążek we włoskiej Bolonii w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Szanse są spore, gdyż zmierzymy się z gospodarzami, czyli reprezentacją na naszym poziomie. Zarówno polscy, jak i włoscy siatkarze zostali odprawieni w półfinale już po trzech partiach. Stany Zjednoczone i Francuzi to drużyny, które na dziś są najlepsze na świecie i będące poza zasięgiem Italii i Polski. Dlatego też oni zagrają o złote medale, a my „tylko” o brązowe. W związku z ostatnimi spotkaniami w Lidze Narodów mężczyzn w 2022 stawiam kupon, a dokonuję tego w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 130 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1690 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 130 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Włochy vs Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(24.07.2022 r.)

W pierwszym półfinale wystąpili podopieczni Nikoli Grbicia, a mierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. W dwóch odsłonach rywalizowali jak równy z równym, aczkolwiek w trzecim secie doszło do przełamania. Zawodnicy USA wyraźnie pokazali, że na dziś są o co najmniej klasę wyżej, ponieważ zwyciężyli w ostatniej odsłonie do trzynastu. Identycznie było w meczu Włochów, którzy z Francuzami przegrali kolejno do: 22, 20 i 15. Reprezentacje, które zagrają o brązowe medale z partii na partię były coraz bardziej rozczytywane i im bardziej „w głąb” meczu, tym gorzej sobie radziły. Dość powiedzieć, że sam Bartosz Kurek, czyli kapitan naszej kadry w strefie mieszanej dla Polsatu Sport rzekł: „Otrzymaliśmy bolesną lekcję siatkówki”.

Oznacza to, że sprawiedliwości stało się zadość i będziemy świadkami dwóch spotkań, w których skonfrontują się zespoły na tym samym poziomie (na dziś) względem siebie. Dlatego też uważam, że wynik tego meczu może pójść w każdą ze stron i może się zakończyć zarówno w czterech jak i pięciu partiach. Z tej okazji wyłącznie informacyjnie dodam, że kursy na to, ile odsłon będzie potrzebne, by wyłonić zwycięzcę tego meczu wynoszą odpowiednio: że trzy partie – 2.65, że cztery – 2.45 i, że pięć – 3.10. A na to, że po prostu zostanie rozegrany czwarty set mamy wycenę na poziomie ledwie 1.45. Dlatego też warto na te zdarzenie postawić dopiero wtedy, kiedy planujesz tym zestawieniem podbić swój kupon. Tymczasem na garść statystyk związanych z tymi dwiema reprezentacjami i ich występami w finałowym turnieju Ligi Narodów.

Statystyki związane z meczami Włochów i Polaków w finałowym turnieju w Lidze Narodów 2022:

 • W ćwierćfinałowych meczach ich premierowe partie kończyły się wynikami 25:21, z tym że Włosi ją przegrali, a Polacy wygrali.
 • W półfinale również obie reprezentacje osiągnęły ten sam rezultat w pierwszym secie, czyli 22:25, lecz już w tym przypadku obie przegrały.
 • Italia w ćwierćfinale zwyciężyła do jednego nad Holandią, a Polacy po tie-breaku nad Irańczykami.
 • W pierwszych meczach w Oregonie Włosi zdobyli łącznie 96 punktów, a Polacy 105 oczek.
 • Z kolei w ćwierćfinałach wraz z rywalami zdobyli kolejno: Italia – 178 punktów, a biało – czerwoni 202 oczka.
 • Natomiast już w półfinałach gospodarze turnieju finałowego z Francuzami zdobyli łącznie 132 punkty, a Polacy ze Stanami Zjednoczonymi – 133 oczka.
 • Patrząc na styl ich gry, prezentują się identycznie praktycznie poza każdym elementem gry, z zastrzeżeniem, że to Polacy popełniają więcej niewymuszonych tzw. błędów własnych.

Interesujące typy związane z meczem Włochów z Polakami o brązowy medal

O czterech pierwszych nieoczywistych zdążyłem już wspomnieć, dlatego też w tym miejscu dodam, że polecam Ci rozważyć takie zdarzenie, że rzeczywiście zostanie rozegrany tie-break. Kurs na to został ustabilizowany na poziomie 3.10. Wycena wysoka, aczkolwiek adekwatna, gdyż realna do spełnienia, a jednocześnie mówiąca o tym, że jest ryzykownym zaznaczeniem. Następnym tego typu oznaczeniem jest, kto zwycięży w premierowej odsłonie. Jeżeli sądzisz, że dokonają tego siatkarze Italii, to spotkasz się z kursem na poziomie 2.15, a jeżeli że ten set „trafi” w ręce naszych reprezentantów, to już mamy 1.65. Podopieczni Nikoli Grbicia o raz więcej zwyciężyli w tym secie, stąd też tego typu wycena. Ostatnim ryzykownym wskazaniem, którego nie zaznaczam na swoim kuponie jest to, że Bartosz Kurek zdobędzie więcej niż 17 oczek, na co mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.90.

Moje typowanie związane z meczem Włochów z Polakami o brązowy medal

Patrząc na to, jak bardzo wyrównane spotkanie nas czeka, spodziewam się, że od pierwszej akcji będziemy świadkami zaciętej rywalizacji. Do tego obie kadry chcą wygrać, by udowodnić, że wczoraj przydarzył się po prostu tzw. zwykły gorszy dzień. Przyglądając się wyżej przytoczonemu porównaniu, sądzę, że obie kadry ponownie w premierowej odsłonie zdobędą wspólnie więcej niż 45 punktów. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.72, dzięki czemu ładnie podbija nam kupon. A skoro już o zaznaczeniach u bukmachera, jakim jest STS mowa, to przejdźmy również do opowiedzenia o ich BONUSIE, który warto wykorzystać typując siatkarskie pojedynki. Jak ich oferta odnosi się do tego, z czym możesz spotkać się na bukmacherskim rynku w Polsce? Wystarczy sprawdzić wchodząc w ranking najlepszych zakładów bukmacherskich, który przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

STS
1.72
1. set - liczba punktów - więcej niż 45.5: TAK

Francja vs Stany Zjednoczone: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (24.07.2022 r.)

Czas na wielki finał! Tym razem zmierzą się w nim przedstawiciele dwóch kontynentów, którzy na dziś prezentują najwyższy siatkarski poziom. Obie reprezentacje przejechały się po swoich rywalach w półfinałowej rywalizacji, a w ćwierćfinale również nie pozostawiły złudzeń, co do tego, kto był tamtego dnia lepszy. Interesujące jest, że w Bolonii, jak dotychczas Francuzi nie stracili nawet partii, choć byli tego blisko dwukrotnie (w premierowej odsłonie z Japonią i Włochami). Jest to starcie między tak równie prezentującymi się zespołami, że w tym przypadku również każdy wynik jest realny; mimo, że faworytem są Trójkolorowi. Jak wynika z kursów bukmacherskich na ich triumf mamy wycenę na poziomie 1.57 a na przedstawicieli jednej z Ameryk kurs na 2.40. Czy rzeczywiście możemy mówić o aż tak wyraźnym faworycie i underdogu? Wątpię. Zwłaszcza mając w pamięci, z jak doskonałej strony każda z tych drużyn zaprezentowała się wczoraj.

W tym przypadku wyceny na to, że zostanie rozegrany czwarty set jak i ile dokładnie odsłon będzie potrzebnych, by wyłonić triumfatorów, są identyczne względem poprzedniego spotkania, gdyż wynoszą kolejno: 1.45, 2.65, 2.45 i 3.20. Oznacza to, że można postawić na stworzenie bardzo bezpiecznego kuponu i dwukrotnie wskazać, że zostanie rozegrany czwarty set, jak i zaryzykować, co również może się spełnić po kursie ponad 6, że w obydwu grach będziemy świadkami tie-breaków. Dlatego też za kilka chwil przedstawię swoje typowanie jak i garść statystyk, które warto mieć na uwadze przed zaznaczaniem danego zdarzenia w tym przypadku. Jednak nim tego dokonam, przypomnę, że wczoraj mieliśmy zielony kupon, a wszystkie me typy możesz sprawdzić pod linkiem, w którym dostępny jest każdy tekst o siatkówce na naszej stronie.

Statystyki związane z meczami Francji i Stanów Zjednoczonych w finałowym turnieju w Lidze Narodów 2022:

 • Obydwie reprezentacje prezentują identyczny poziom siatkówki w każdym elemencie gry, z delikatnym wskazaniem na Francuzów.
 • To Trójkolorowi mają wyżej większą liczbę siatkarzy w gronie najlepszych atakujących, blokujących i serwujących, względem drużyny USA.
 • Ich ostatnia gra ze sobą miała miejsce 7 lipca i zakończyła się po tie-breaku triumfem Stanów Zjednoczonych.
 • W wyżej opisywanym spotkaniu w premierowej odsłonie Francuzi zwyciężyli do… piętnastu!
 • Tamtego dnia Francuzi zwyciężyli w pierwszej i trzeciej partii, nawiązując walkę jeszcze w drugiej i wyraźnie (do 14 i 8) ulegając w dwóch ostatnich partiach.
 • Obydwie kadry wczoraj w półfinałach zdobyły ze swoimi rywalami łącznie 47 punktów, a w ćwierćfinałach Francuzi 50, a USA 45 oczek.
 • Francuzi zwyciężali dwukrotnie do zera, a USA jedyną partię jaką straciło, to właśnie tę premierową w rywalizacji z Canarinhos.

Interesujące typy związane z meczem Francuzów ze Stanami Zjednoczonymi o złoty medal LN

O kilku zdążyłem już wspomnieć, lecz przejdę do omówienia jeszcze kilku, gdyż oferta bukmachera, jakim jest STS w tym przypadku jest naprawdę szalenie bogata. Ciekawie wygląda, chociażby to wskazanie, że to Trójkolorowi znów zwyciężą w pierwszej partii, na co mamy kurs na poziomie 1.67 względem 2.15 na to, że dokonają tego reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Patrząc na ich dyspozycję kuszącym typem jest, że w premierowej odsłonie razem zdobędą więcej niż 46 punktów, na co mamy kurs na poziomie 2.20. Jest to realne, acz w swoim typowaniu wolę zagrać bezpieczniej. Dlatego też nim przejdę do swojego wskazania, to dodam jeszcze, że ostatnią interesującą wyceną jest, że Jean Patry zdobędzie więcej niż 19 punktów w meczu, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.85. Jest to jeden z najlepszych graczy, który śmiało jeszcze przed finałem może myśleć o tym, że znajdzie się w gronie najlepszej drużyny tegorocznej edycji Ligi Narodów, a być może, że również zdobędzie statuetkę dla najlepszego gracza, zarówno meczu, jak i całych zawodów.

Moje typowanie związane z meczem Francuzów ze Stanami Zjednoczonymi o złoty medal LN

Patrząc na to, jaką klasą dysponują oba zespoły oraz o to, o co idzie gra, sądzę, że tu również będziemy świadkami wymian ciosów już od pierwszej akcji. Żadna z reprezentacji nie pozwoli sobie na to, by druga odskoczyła na parę oczek. Dlatego można by również pokusić się o wskazanie, w ilu partiach kadry będą grały na przewagi. Jednak mój typ jest taki sam, jak wczoraj, a mianowicie, że reprezentacje w 1. secie zdobędą więcej niż 45 punktów. Kurs na to zdarzenie mamy na poziomie 1.72, co sumując z pierwszym typem daje nam 2.96, czyli kupon po wycenie w sam raz, by nie była ani za niska (czyt. za mocno bezpieczna), ani za wysoka (czyt. zanadto ryzykowna). W końcu jak kończyć z Ligą Narodów, to mając serię zielonych kuponów!

STS
1.72
1. set - liczba punktów - więcej niż 45.5: TAK

Propozycja kuponu:

Liga Narodów, siatkówka, finał, 24.07

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze