Elit Vetlanda jest dużym faworytem do mistrzostwa Szwecji przed dzisiejszym rewanżowym starciem o 19:00. W pierwszym meczu pokonali Smedernę na ich terenie 49:41. To przyjezdni będą musieli odrabiać wynik, co wydaje się niemal zadaniem nie do wykonania. W zespole Elit występuje aż czterech Polaków i wygląda na to, że wzniosą dzisiaj do góry najważniejsze drużynowe trofeum w żużlu w Skandynawii. Nikt nie obstawia, że ten mecz wygra Eskilstuna.

Baner forBet - najlepsze kursy na lige szwedzką żużlaFinał Elitserien 2017 – Elit Vetlanda vs Smederna Eskilstuna

We wczorajszym, pierwszym finałowym spotkaniu Elit Vetlanda właściwie zapewniła sobie mistrzostwo zdobywając 49 punktów. Raczej tylko jakiś kataklizm pozbawi ich złotych medali. Mimo, że goście przystąpili do spotkania osłabieni brakiem jednego z liderów, Martina Vaculika, to i tak pokazali dlaczego ukończyli sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. Dla Smederny srebrny medal i tak wydaje się sukcesem, ponieważ przed play-off plasowali się na piątym miejscu w tabeli. Jednak wspaniała dyspozycja Mateja Zagara w ćwierćfinałach i półfinałach pozwoliła im dojść aż do finału. W tym najważniejszym meczu Słoweniec już tak nie świecił zdobywając 9 punktów, w efekcie czego wynik był taki, a nie inny.

W rundzie zasadniczej Elit Vetlanda pokonała u siebie Smedernę 53:37. Niestety, ale ostatni mecz w lidze szwedzkiej nie zapowiada się na wyśmienite widowisko ze względu na fakt, że teoretycznie triumfatora rozgrywek możemy poznać już w połowie zawodów. Ze względu na to zainteresowanie tym meczem może być niższe. Jednak to pokazuje jak bardzo „polska” drużyna zdominowała w tym roku ligę szwedzką.

Wczoraj pod nieobecność Martina Vaculika, za którego goście zastosowali zastępstwo zawodnika, na sześciu żużlowców Vetlandy było aż czterech Polaków. Bohaterem finału był Bartosz Zmarzlik, który nie dał się pokonać żadnemu rywalowi. Gorzowianin jest we wspaniałej dyspozycji i dzisiaj również zapowiada się, że może zdobyć komplet punktów potwierdzając swoją wspaniałą formę w obecnym okresie sezonu. Po drugiej stronie zawiódł już prędzej wspomniany Matej Zagar. 9 punktów to nie jest zły wynik, ale rozbudził apetyty po swoich dotychczasowych występach w play-off, więc znowu każdy oczekiwał od niego niemal perfekcyjnej jazdy.

https://www.youtube.com/watch?v=co43baXa5q4

Martin Vaculik ma zakażenie ucha i gardła, więc dzisiejszy mecz również opuści. Jak wczoraj pokazali inni zawodnicy, żużlowcy Elit są gotowi zapełnić tą lukę i godnie zastępować Słowaka. Odpukać, wydaje się, że tylko jakieś nieszczęście mogłoby sprowadzić porażkę na Vetlandę.

Czy Smederna ma jakiekolwiek szanse? Oczywiście jest to sport, więc tak. Jednak wydaje się, że każdy z ich zawodników musiałby wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pojechać tak, jakw  najlepszych okresach sezonu. Andrzej Lebiediew cały czas zmaga się z małym kryzysem i zdobył wczoraj 5 punktów. Dobrze wiemy, że w dyspozycji z lipca Łotysz byłby wstanie zdobyć 12-13 punktów. Matej Zagar jadący tak, jak nas do tego przyzwyczaił przez ostatnie tygodnie może nawet zgromadzić komplet 15 punktów. Leon Madsen  i Michale Jepsen Jensen  dołożyli wczoraj do swojej drużyny najwięcej – po 10 punktów. Już ta suma czterech zawodników daje wynik na styku, a przecież Mikkel Michelsen jest w stanie zrobić więcej niż 1 punkt w pierwszym finale. Patrząc w ten sposób możemy pomyśleć, że jednak Smederna ma szansę, jednak wtedy widzimya Vetlandę, która ma nieomylnego wczoraj Bartosza Zmarzlika, czy pewnego w ważnych momentach Jarosława Hampela. Gdybym miał obstawiać mecz, typowałbym Elit Vetlandę, jak z pewnością każdy kibic patrzący na to spotkanie wynikami ostatnich zawodów.

View this post on Instagram

Idag börjar det. Det vi slitit för hela säsongen. SM finaler ikväll och imorgon, nu gäller det @elitvetlanda. #93 #LiveToWin #Nocco 📷 @mecphoto92

A post shared by Oliver Berntzon (@oliverberntzon) on

TYP BUKMACHERSKI NA ŻUŻLOWY FINAŁ ELITSERIEN 2017:

forbet baner żużelW ofercie forBet zwróciłem uwagę na linię punktową na Jarosława Hampela na poziomie 10,5. Stawiałbym, że Polak ją przekroczy, za co bukmacher dał kurs na poziomie 1,85. Mały na torze w Vetlandzie czuje się fantastycznie. W spotkaniu ze Smederną w rundzie zasadniczej zdobył czysty komplet 15 punktów. Co prawda wczoraj uzbierał 9 oczek, ale dzisiaj powinien się poprawić, ponieważ startuje na „swoim” stadionie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że dzisiaj również będzie ZZ za Martina Vaculika i Polak pojedzie prawdopodobnie 6 razy, co daje jeszcze więcej wiary w pokrycie linii. Co ciekawe, wyższy mnożnik jest na pozycje, że przekroczy liczbę 10 punktów, więc śmiało biorę ten typ po kursie 1,85.