To już ostatnie weekend z naszą Ekstraklasą i nie mogłem odpuścić sobie typowania tej ligi. Dzisiaj rozegrane zostaną aż 4 spotkania, a ja typuję dwa z nich. Na początek przyjrzałem się starciu Pogoni z Wartą. Gospodarze zagrają o to, żeby wskoczyć, chociaż na jeden dzień na fotel lidera. Z kolei piłkarze z Poznania postarają się poprawić swoją sytuację w kontekście walki o utrzymanie. Natomiast drugi typ z mojego kuponu dotyczy drużyn, które w tabeli znajdują się bardzo blisko siebie. Czy Śląsk ogra u siebie Cracovię? Zapraszam do mojej analizy i typów na te spotkania!

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Wszystkie informacje o promocjach i zakładach w ForBET znajdziesz w tym miejscu -> https://zagranie.com/forbet-bonus-kod-promocyjny/.

Pogoń Szczecin vs Warta Poznań

Generalnie bezpośrednie starcia tych drużyn nie wzbudzają większego zainteresowania, ale w tym momencie mecz ten może mieć bardzo duży wpływ na układ tabeli przez kolejnych kilka tygodni. Jeśli Pogoń odniesie dzisiaj zwycięstwo, to przeskoczy Lecha i wskoczy na fotel lidera. Z kolei Warta zagra o wyjście z grupy spadkowej i o wyprzedzenie Legii Warszawa. Mam nadzieję, ze połączenie tych dwóch aspektów będzie zwiastowało naprawdę ciekawe widowisko z wieloma sytuacjami pod bramkami.

Bukmacherzy nie mają w tym meczu żadnych wątpliwości i w roli zdecydowanego faworyta stawiają piłkarzy ze Szczecina. Tak naprawdę dla nikogo nie powinno być to żadnym zaskoczeniem. Pogoń w ostatnich tygodniach gra równo, nie przegrywa, zawsze strzela kilka bramek i wypracowała swój własny ofensywny styl gry. Kluczowi zawodnicy w postaci Grosickiego, Kozłowskiego, Kowalczyka czy Dąbrowskiego spisują się dobrze, a to przekłada się na dobrą całego zespołu. Remisu z Górnikiem ja nie traktuję w kategorii straty punktów, ponieważ Zabrzanie na własnym obiekcie prezentują się dobrze, a ostatnio wygrywali mecz za meczem. Warta natomiast w tym sezonie spisuje się bardzo słabo, czego najlepszym dowodem są tylko 3 wygrane w 18 meczach! Co prawda ostatnie spotkanie ze Śląskiem udało się wygrać, ale moim zdaniem forma ta nie wystarczy do zatrzymania rozpędzonych Portowców.

Co obstawiać?

W tym meczu stawiam na zakład łączony, który składa się z podpórki na Pogoń oraz z typu na over 1.5 gola. Chyba każdy przyzna, że Pogoń jest w tym momencie zespołem o kilka klas lepszych od Warty. Piłkarze ze Szczecina w tym sezonie przegrali tylko 2 mecze, a u siebie nie odnotowali ani jednej porażki! Nie wierzę w to, żeby słabo grająca na wyjazdach Warta (tylko 2 wygrane na 8 takich spotkań) miała odnieść dzisiaj zwycięstwo. Pogoń ma przed sobą wizję zajęcia 1. miejsca w tabeli i moim zdaniem zespół ten dzisiaj zdobędzie przynajmniej jeden punkt. Zwycięstwo tej drużyny jest moim zdaniem bardzo możliwe, ale warto podeprzeć się podpórką.

Na podbicie kursu dorzucam typ na over 1.5 bramki. Zarówno 4 ostatnie mecze Pogoni jak i Warty kończyły się minimum 2 golami, a w 6 z tych 8 spotkań padało ich jeszcze więcej. Wszystkie 10 ostatnich bezpośrednich potyczek tych drużyn (licząc mecze sparingowe) również kończyły się wynikami z co najmniej 2 bramkami. Jedni zagrają dzisiaj o 1. miejsce w tabeli, a drudzy będą chcieli odskoczyć od strefy spadkowej. Moim zdaniem czeka nas otwarty mecz z kilkoma golami.

forBet
Pogoń nie przegra i co najmniej 2 bramki w meczu

zagranie grupa typerska

Śląsk Wrocław vs Cracovia

Drugim meczem na moim kuponie jest potyczka Śląska z Cracovią. Obie drużyny zawsze mają duże plany, ale najczęściej kończą się one na niczym. Piłkarze z Wrocławia najczęściej plasuje się tuż pod pucharami, a Cracovia tylko okazjonalnie gra o coś więcej niż środek tabeli. Tym razem jest podobnie i obie drużyny plasują się gdzieś pomiędzy dobrze grającym Radomiakiem a fatalnie grającą Wisłą Kraków. Czasami jedni i drudzy potrafią zaskoczyć, ale niestety dzieje się to bardzo rzadko. Na szczególną uwagę w tym sezonie zasługują słabe postawy w grze defensywnej. Śląsk stracił już 28 goli, a Cracovia tylko 2 mniej. Drużyny plasujące się wyżej są pod tym względem dużo lepsze i moim zdaniem może mieć to nie mały wpływ na obecne pozycje.

Śląsk wszedł w ten sezon dobrze i niektórzy optymiści myśleli, że taki stan rzeczy utrzyma się dość długo. Nic z tego. Ostatnio piłkarze z Wrocławia tracą dużo punktów, a porażki z Górnikiem Zabrze i Wartą Poznań mówią same za siebie. Śląsk stracił gdzieś swój ofensywny polot i obecnie trener Magiera nie umie temu zaradzić. Oczywiście zmiana trenera nie wchodzi tutaj w grę, ponieważ generalnie Śląsk gra ciekawiej i lepiej niż w poprzednich sezonach, ale w najważniejszych momentach czegoś zaczyna brakować. O zmianę trenera pokusiła się natomiast Cracovia i jak na razie decyzję tę można ocenić 50 na 50. Dwa mecze udało się wygrać i tyle samo udało się przegrać. Na pierwsze wnioski płynące z pracy trenera Zielińskiego musimy jeszcze chwilę poczekać. Moim zdaniem ciężko tutaj wskazać faworyta i ja będę typował nieco inaczej.

Co obstawiać?

Tym razem decyduję się na mój ulubiony zakład, którym jest oczywiście BTTS. Swój osąd opieram przede wszystkim na statystykach obu drużyn. Wszystkie 4 ostatnie mecze bezpośrednie tych drużyn kończyły się golami po obu stronach. W sumie aż 10 z 11 takich meczów kończyły się BTTS-ami. Sześć ostatnich meczów Śląska to również same wyniki z bramkami ze stron obu zespołów. Jeszcze Ci mało BTTS-ów? To dodam, że aż 5 z 6 ostatnich wyjazdowych meczów Cracovii również kończyły się BTTS-ami. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie tak samo.

Obie drużyny nie muszę się martwić o to, że święta spędza w okolicach strefy spadkowej i obie chcą przesunąć się w górę tabeli. Taka sytuacja powinna zachęcić do częstszych i bardziej zmasowanych ataków. Moim zdaniem defensywy tych drużyn również nie spisują się najlepiej i to również powinno mieć wpływ na gole po obu stronach.

forBet
Obie drużyny strzelą gola

Propozycja kuponu

kupon sobota ekstraklasa

Fot. Press Focus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze