Warta i LUK – następni wygrani po meczach w siódmej kolejki? Gramy o 218 PLN

Warta Zawiercie, PlusLiga, 2 mecze ligowe

W czwartek zostaną rozegrane dwa następne spotkania rozgrywane w ramach siatkarskiej PlusLigi. Trzeciego listopada będziemy świadkami starć w Zawierciu i Bielsko – Białej. W niniejszych meczach zmierzą się ze sobą drużyny miejscowej Warty z GKS-em Katowice, a także BBTS Bielsko – Biała z LUK-iem Lublin. Przed rozpoczęciem niniejszych konfrontacji faworytem pierwszego meczu są gospodarze, a drugiego już goście. Czy rzeczywiście to oni będą się cieszyć z następnych triumfów? Do tego pytania będę odwoływać się poniżej, a na razie dodam, że kupon na te dwa mecze stawiam w ForBET-ie.

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

Warta Zawiercie – GKS Katowice: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (03.11.2022 r.)

Oba zespoły celowały w nieco lepszy początek ligowych zmagań. Ostatecznie katowicka „Gieksa” rozegrała o jedno spotkanie więcej od swego dzisiejszego rywala, aczkolwiek nie przełożyło się to na ich bilans punktowy. Piszę tak, gdyż Zawiercianie plasują się na siódmej pozycji z dorobkiem jedenastu punktów, a GKS dopiero na dziesiątym mając nabitych o dwa oczka mniej. Prawdą jest, że każdy z tych zespołów zwyciężył w czterech grach, lecz Katowiczanie ponieśli o jedną porażkę więcej. Kto dziś będzie górą? Skala jakości poszczególnych zawodników przemawia bardziej za tym, że triumfatorami powinni być Zawiercianie.

Świadczą o tym również kursy bukmacherskie. Wskazanie na to, że Warta wygra w tym meczu wynosi w ForBET-ie raptem 1.14 aż do 6.20 na analogiczne wskazanie względem GKS-u Katowice. Jednak jak uczy historia ich konfrontacji ze sobą, akurat w przypadku ich rywalizacji nigdy nie można skreślać Katowiczan. Tym bardziej, że to oni odnieśli zwycięstwo do zera w ich ostatniej rywalizacji, która to miała miejsce 16 stycznia. Co jeszcze łączy te drużyny? Z pewnością to, że obie wygrały swoje poprzednie spotkania, tyle że dopiero po pięciosetowych bojach. Warta musiała uporać się z LUK-iem Lublin, która notabene prowadził już dwa do zera.

Z kolei „Gieksa” uporała się ze Ślepskiem Malow Suwałki. To co różni oba zespoły to to, w których elementach gry radzą sobie lepiej. Najsilniejszą bronią Zawiercian jest trudny, odrzucający serwis, a największą bolączką Katowiczan gra w przyjęciu. Zarówno jedni jak i drudzy potrafią kończyć akcje i w ataku, i przy kontratakach jak i grać punktowo blokiem. Natomiast to, co przemawia na korzyść Warty to to, że znacznie lepiej od swych dzisiejszych przeciwników radzą sobie w grze w końcówkach, zwłaszcza kiedy wynik jest na styku lub nawet dochodzi do gry na przewagi. Jednak nim będę dokonywać dalszego statystycznego porównania, dodam, że kupon stawiam w ForBET-ie z racji znamienitych BONUSÓW jakie ten bukmacher oferuje za rejestrację konta z naszym kodem promocyjnym.

Statystyki przed meczem Warty Zawiercia z GKS-em Katowice w 7. kolejce PlusLigi:

 • Rozegrali między sobą 10 spotkań od 2018 roku i każda z drużyn wygrywała 5-krotnie.
 • Na remis jest również w liczbie zwycięstw u siebie i na wyjeździe obu drużyn, gdyż przed swoją publicznością wygrywali po cztery razy i po razie na terenie przeciwnika.
 • Taki sam bilans między nimi pojawia się również w przypadku ilości zdobytych do straconych setów, ponieważ obie wartości wynoszą po 17.
 • W ich ostatnich 9 grach aż 5-krotnie mecze kończyły się po raptem trzech setach, a 4-krotnie po czterosetowej rywalizacji.
 • Natomiast kiedy już patrzymy na to, jak szło im w ostatnich 5 meczach, to u Warty mamy rekord: W – P – P – W – W, a u „Gieksy”: W – W – P – W – P.
 • Jeżeli chodzi o zdobycze punktowe, to Warta wywalczyła 542 oczka, a straciła 531 punktów. Z kolei GKS Katowice zdobył 626 oczka i stracił 622 punkty.
 • Z tą różnicą, że Warta w 6 meczach zwyciężała w 14 setach i przegrywała 11 partiach, a u „Gieksy” ten rekord wynosi 12 do 16, co oznacza, że stracili o 4 partie więcej niż wywalczyli.
 • Więcej siatkarskich gwiazd znajduje się po stronie Warty Zawiercia, natomiast składniej jako jedność prezentuje się na ligowych parkietach zespół GKS-u Katowice.
 • Sytuacja w tabeli PlusLidze w bieżącym sezonie wygląda następująco: Warta rozegrała o mecz mniej od GKS-u Katowice i o jeden mniej przegrała, co przekłada się na 2-punktową przewagę nad „Gieksą”.

Mój typ na mecz Warty Zawiercia z GKS-em Katowice w 7. kolejce PlusLigi

W związku z tym spotkaniem gram na bezpieczne wskazanie, którym jest to, że katowicka „Gieksa” wywalczy co najmniej jednego seta w tym spotkaniu. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany w forBET-ie w trakcie pisania materiału na poziomie 1.72. Sądzę, że jest to realny typ do wejścia również dlatego, że Warta w tym sezonie nie prezentuje równej dyspozycji. Dość przypomnieć, że potrafili wygrywać seta z ZAKSĄ do 18-stu, a jednocześnie przegrywać drugą i trzecią partię z PGE Skrą Bełchatów odpowiednio do 16-stu i 18-stu oczek. Poza tym przystąpią do tego spotkania zmęczeni, ponieważ na przestrzeni niecałych dwóch tygodni rozegrali dwa tie – breaki. Pierwszy – w najrówniejszym meczu dla nich z tego sezonu – przegrali po rywalizacji z AZS-em Olsztyn. W ostatnim meczu wygrali, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje to, że w drugiej partii ulegli LUK-owi Lublin aż do 15-stu punktów!

GKS Katowice wygra seta: TAK
Kurs: 1.72
Graj!

Do tej pory w sześciu grach aż czterokrotnie tracili co najmniej partię. Notabene tak samo jest w przypadku „Gieksy”. Odnośnie do Warty, to do zera udało im się ograć Cerrad Eneę Czarnych Radom i w raptem trzech setach ulegli Jastrzębskiemu Węglowi. Poza tym Katowiczanie są rozpędzeni będąc po dwóch zwycięstwach z rzędu odpowiednio nad: LUK-iem Lublin i Ślepskiem Malow Suwałki. Wyróżnić należy jeszcze to, że w ostatnim meczu „Gieksa” pokonała w drugim secie faworyzowaną drużynę z Podlasia aż do 16-stu oczek! Poza tym zmierzą się ligowi sąsiedzi, a jako, że mówimy o meczu rozgrywanym w ramach siódmej kolejki, to już co nieco można powiedzieć o dyspozycji obu zespołów. Dlatego też podejmuję się właśnie tego wskazania. Jak szły mi poprzednie typowania? To możesz sprawdzić w każdej chwili, kiedy tylko odwiedzi zakładkę o nazwie – TYPY: Siatkówka.

BBTS Bielsko – Biała – LUK Lublin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (03.11.2022 r.)

Z kolei w tej konfrontacji będziemy świadkami rywalizacji między drużynami, które potrzebują jak najszybszego przełamania się. Piszę tak, gdyż gospodarze tego starcia znajdują się na ostatnim, a goście na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Drużyna BBTS-u Bielsko – Biała była w stanie wywalczyć zaledwie dwa oczka w sześciu grach, a ich dzisiejsi przeciwnicy raptem o oczko więcej. Interesującą statystyką jest to, że LUK jak dotychczas nie wygrał żadnego meczu, a BBTS – Bielsko – Biała jedno ze swych ligowych starć! Różnica zrodziła się stąd, że zespół z Bielska – Białej pokonała Cerrad Eneę Czarnych Radom po tie – breaku w dniu 10 października.

Natomiast LUK zgarniał po punkcie za przegrywane mecze po pięciosetowych bojach kolejno z: radomską drużyną, katowicką „Gieksą” i ostatnio po rywalizacji z Wartą Zawiercie. Tym samym Lublinianie są ostatnim zespołem w tegorocznym sezonie PlusLigi, która jeszcze nie wygrała żadnego meczu! Czy dziś uda im się odwrócić ten trend? Według wskazań siatkarskich ekspertów jak najbardziej. Mimo, że te zespoły nie miały okazji się jeszcze ze sobą konfrontować w historii rozgrywania meczów w PlusLidze, tak jakościowo lepszych zawodników w składzie ma LUK. Przypomnijmy również, że BBTS Bielsko – Biała jest tegorocznym beniaminkiem, który dobrze rozpoczął sezon i do trzeciej kolejki ich gra się rozwijała. Natomiast już od meczu z ZAKSĄ, przez starcie z Jastrzębskim Węglem, po rywalizację z AZS-em Olsztyn ulegali kolejno do zera i wysoko – z wyłączeniem drugiego seta ze spotkania z Kędzierzynianami – w każdej partii.

Najsłabiej zaprezentowali się w ostatniej kolejce, kiedy to mierzyli się z AZS-em i w każdym z setów przegrywali do: 17, 15 i 18 oczek. Dlatego też mimo, że to gospodarze dzisiejszej rywalizacji mają na koncie o zwycięstwo więcej, tak są stawiani w roli underdoga. Niniejsze podejście przekłada się również na kursy bukmacherskie, co widać, chociażby po wycenach od forBET-u. Na to, że zwyciężą gospodarze mamy wycenę na poziomie 2.90 do 1.44 na to, że będą w stanie dokonać tego zawodnicy LUK-u Lublin. Co jeszcze warto wiedzieć przed ich rywalizacją?

Statystyki przed meczem BBTS-u Bielska – Białej z LUK-iem Lublin w 7. kolejce PlusLigi:

 • Ich ostatnie 5 spotkań daje nam następujące bilanse – w przypadku BBTS-u Bielska – Białej: P – P – P – W – P, a w odniesieniu do LUK-u mamy same porażki.
 • O punkt więcej w tabeli tegorocznego sezonu PlusLigi ma LUK, chociaż nie mają zwycięstwa; a ich dzisiejsi przeciwnicy już raz zwyciężyli po tie-breaku.
 • Po rozegraniu 6 meczów LUK ma na koncie wywalczonych 533 punktów, a straconych 585 oczek. Z kolei w przypadku BBTS-u Bielska – Białej mamy bilans zdobytych 432 do przegranych aż 507 punktów.
 • LUK w 6 grach wywalczył 8 setów, z czego przegrał w aż 18 odsłonach. Z kolei w przypadku BBTS-u widzimy, że ugrali raptem 4 partie i stracili aż 17 setów.
 • Powyższe dane przekładają się na to, że LUK zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów, a beniaminek jest klasyfikowany na ostatniej pozycji mając raptem 2 oczka.
 • Patrząc na ich gry w ostatnich 3 meczach, widoczny jest regres formy BBTS-u i delikatny wzrost dyspozycji LUK-u, co odzwierciedlają wyniki.
 • Ligowy beniaminek dotychczas zdobywał sety wyłącznie w dwóch meczach: jeden w premierowej kolejce w rywalizacji z Cuprumem Lubin i trzy po konfrontacji z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.
 • W porównaniu tylko jeden mecz LUK-u zakończył się po trzech odsłonach. Miało to miejsce w drugiej rundzie gier, kiedy w takim rezultacie ulegli ZAKSIE Kędzierzyn – Koźle.
 • W przypadku BBTS-u Bielska – Białej mamy rozegrany tylko jeden tie – break, a aż 3 pięciosetowe boje mają w nogach siatkarze LUK-u Lublin.

Mój typ na mecz BBTS-u Bielska – Białej z LUK-iem Lublin w 7. kolejce PlusLigi

Z racji powyżej wymienionych składowych gram bezpieczny typ na to, że LUK po prostu odniesie zwycięstwo w niniejszej konfrontacji. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.44, co stanowi dobre podbicie wartości kuponu, tak by podwoić wpłatę. Dzięki tymże oznaczeniom otrzymujemy kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.47. Sądzę, że jest to najbezpieczniejszy typ względem tych, które oferuje tenże bukmacher, choć nie najniżej wyceniany. Czy tym razem będziemy cieszyć się z trafionego doubla? Informacyjnie dodam jeszcze, że pierwsze spotkanie rozpocznie się już o godzinie 16:30, a drugie już o 18:45.

LUK Lublin zwycięży w meczu: TAK
Kurs: 1.44
Graj!

Propozycja kuponu:

Forbet, 3 listopada, PlusLiga

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze