W Houston czeka nas kolejny ofensywny spektakl? Dubel w grze o 283PLN

Will Barton

Przed nami cztery spotkania rozgrywane o wcześniejszej porze. Pierwsze rozpoczyna się już o 18:30 czasu polskiego, gdzie Detroit u siebie podejmie Denver Nuggets. Nie mamy zbyt dużego wyboru, dlatego próbujemy w miarę bezpieczny dubel. Chociaż w przypadku NBA nie możemy mówić o bezpieczeństwie.

Załóż konto z kodem promocyjnym: 550

Najwyższy zakład bez ryzyka w Polsce!

Szukasz typów na NBA? Dołącz do naszej grupy NBA!

Skuteczność typów NBA w styczniu: 38/63

Profit: -25

Za nami kolejny wyśmienity mecz Damiana Lillarda. Tym razem jego łupem padło Utah Jazz, które Lillard rozstrzelał zdobywając 51 punktów dodając 2 zbiórki i 12 asyst!  To wszystko uzyskał w 36 minut przy skuteczności 17/29 oraz 9/15 z dystansu! Osiąga ostatnio nieprawdopodobne liczby i nie chcę się zatrzymywać. W przekroju ostatnich pięciu meczów notuje na swoje konto 48,8 punktu! Portland po rozczarowującej pierwszej połowie sezonu, w drugiej walczą o życie i udział w fazie play off. Bardzo poważnie to zadanie potraktował Damian Lillard, który nie zamierza się poddawać.

Zdarzenie: Detroit Pistons vs Denver Nuggets, typ: Denver win

Kurs: 1,74

Nie zamierzam tutaj zbyt dużo kombinować. Pobieram czyste zwycięstwo gości i liczę, że obędzie się bez większej sensacji. Kurs i tak jest moim zdaniem za wysoki, ale to pewnie przez kontuzje w zespole Mike Malone. Oprócz Murraya, Millsapa i Plumlego, z gry wyłączony będzie Micheal Porter Jr. Ostatnio ten młody gracz notuje świetne występy i na pewno przyczynił się do odniesienia cennego zwycięstwa na bardzo trudnym terenie w Milwaukee.

Jedyne co może powstrzymać Samorodki to zmęczenie. Zespół z Kolorado rozegra 3 spotkanie w niecałe 4 dni. Generalnie i tak trener Malone fajnie rotuje tym węższym składem. Do zespołu wraca Gary Harris, więc trochę zwiększy rywalizację. Denver ma najlepszy bilans z zespołami, które mają powyżej 50% zwycięstw w sezonie. Niekiedy trudniej jest się zmobilizować na mecze ze słabszymi drużynami. Jednak Detroit jest naprawdę słabe i takie mecze również trzeba wygrywać.

Pistons obecnie notują pięć porażek z rzędu. U siebie ta passa to obecnie cztery spotkania z porażką. Denver z bilansem 34:15 zajmuje 3 miejsce na zachodzie. Grają naprawdę równo i rzadko kiedy zdarzają im się wpadki. Ostatnie 10 spotkań to aż 7 zwycięstw. Na kontuzjach korzystają gracze, którzy dostawali mniej szans do gry i cała drużyna dobrze na tym wychodzi. Craig, Morris, Beasley, Grant, Dozier czy Hernangomez dostają swoje spore minuty i nie zawodzą. Nikt nie gra przesadnie długo, więc i też zmęczenie nie powinno mieć takiego wpływu na dzisiejszą dyspozycję.

Zdarzenie: Houston vs Pelikany, typ: Westbrook over 30,5 punktów

Kurs: 1,85

Drugim typem jest over punktowy Russella. Wszyscy widzimy jakie notuje ostatnio postępy. Coraz mniej głupich rzutów z dystansu, które i tak mu nie siedziały. Dużo wejść na pełnej szybkości, jump shooty, wymuszanie wolnych. Robi to co potrafi najlepiej i dalej nie ma komu go powstrzymać. Niesamowicie ambitny zawodnik, więc nigdy nie odpuszcza. Nie możesz go zostawić wolnego na pozycji, bo szybko to wykorzysta. Jego gra w Houston się nie zmieniła, ale drużyna póki co średnio na tym wychodzi.

Houston obecne z bilansem 30:18 zajmują 5 miejsce w konferencji zachodniej. Gospodarze tego meczu dalej grają bez swoich wysokich zawodników, czyli Capeli i Chandlera. W ostatnim meczu na boisku nie pojawił się żaden gracz, który miałby więcej niż 198 cm! Taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz od 1963 roku, czyli od 57 lat! Co ciekawa taka strategia przyniosła skutek, bo Rakiety pokonały Dallas 128:121.

Do Teksasu przyjeżdża naładowana trzema zwycięstwami z rzędu drużyna Pelikanów. Goście to ostatnia besia ofensywna i trudno jest ich w tym momencie zatrzymać. Większość graczy jest zdrowa, super funkcjonują z dystansu, rozdają dużo asyst, a dodatkowo Zion rozgrywa coraz większe minuty. Na tą chwilę może spędzić na parkiecie już około 30 minut. Biorąc pod uwagę problemy Houston pod koszem, na pewno będzie chciał tą sytuację wykorzystać. Nowy Orlean dalej w walce o play offy także zapowiada się świetny spektakl z dużą ilością punktów.

Zastanawiałem się nad ogólnym overem, ale linijka jest mocno wywindowana na 246,5 punktów. Myślę, że można próbować również over Ziona 18,5 punktów. Powinien pod koszem dominować. Ja na kuponie idę w Westbrooka. Wydaje mi się, że Russell znowu zrobi jakąś niesamowitą linijkę. Obrona gości do najlepszych nie należy, a brak typowego centra będzie okazją do szybkich wjazdów pod kosz i wymuszania wolnych. W ostatnich spotkaniu to Westbrook razem z Hardenem ciągnęli całą grę. Jeżeli Houston znowu zagra w ósemkę to dalej trzeba będzie liczyć na liderów.

Ostatnie mecze Westbrooka wyglądają bardzo optymistycznie. W poprzednich 10 spotkaniach aż 9 razy osiągał 30 punktów lub więcej. Nie ważne jaka obrona i jaki rywal, nie można go zatrzymać: