Już dziś w nocy z soboty na niedzielę, a precyzując w niedzielny ranek około godziny szóstej trzydzieści czasu polskiego do oktagonu największej federacji MMA na świecie wejdzie były podwójny mistrz KSW, czyli Mateusz „Gamer” Gamrot. Jego przeciwnikiem będzie numer jedenaście dywizji lekkiej, czyli Arman Tsarukyan. Drugim opisywanym przeze mnie pojedynkiem do tego typowania jest rywalizacja między Neilem Magnym, a niepokonanym Shavkatem Rakhmonovem. Kupon stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Neil Magny vs Shavkat Rakhmonov: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź pojedynku (26.06.2022 r.)

Jednak zanim dojdziemy do omówienia walki wieczoru, czas się przyjrzeć rywalizacji w kategorii półśredniej. W niej w czerwonym narożniku wystąpi zawodnik, który będzie chciał dopisać sobie trzecie zwycięstwo z rzędu po wcześniejszym pokonaniu Geoffa Neala i Maxa Griffina. Z kolei w niebieskim pojawi się fighter, który do tej pory nie zasmakował goryczy porażki. Co ciekawe, ośmiokrotnie wygrywał przez K.O/T.K.O, a siedem razy przez poddanie. Walki Shavkata są spektakularne i z pełną świadomością mogę napisać, że jest jednym z artystów mieszanych sztuk walki. Dlatego też nie obstawiałbym tego, że ich pojedynek zakończy się przez decyzję.

Interesujące kursy od Fortuny na pojedynek Magny vs Rakhmonov

Zdecydowanym faworytem u bukmacherów takich, jak Fortuna jest zawodnik z Kazachstanu. Mimo, że to Magny jest klasyfikowany na dziesiątym miejscu w rankingu kategorii półśredniej i to on wyjdzie jako drugi w kolejności do tego starcia. Kurs na triumf Rakhmonova wynosi 1.25, a na Magny’ego jest ustabilizowany na aż 4.34. Jeżeli chciałbyś obstawić, że walka zakończy się w pierwszej rundzie, to wówczas spotkasz się z kursami na poziomie 1.46 do 2.50 ze wskazaniem, że się to nie stanie. Z kolei jeśli wolałbyś obstawić, że ich starcie zakończy się w rundzie drugiej, to wówczas dysproporcja jest jeszcze większa, bowiem wynosi 1.25 do 3.50; a w że w trzeciej będziemy mieli finisz – 1.07 do 6.50. Jednak obaj swoje walki kończyli w bardzo różnych momentach i patrząc na to, że walczą w limicie do 77 kg, można już spodziewać się nokautu, bowiem ich ciosy „już trochę” ważą.

Styl walki zawodników doprowadzi do decyzji, czy skończenia przed czasem?

Patrząc na eksplozywność kazachskiego zawodnika spodziewam, że ponownie zwycięży w przekonywujący sposób. Tylko właśnie, potrafi zakończyć walkę zarówno przez nokaut, jak i poddanie, więc nie jestem przekonany, co do oznaczenia tego, w jaki konkretnie sposób zakończy się ich pojedynek. Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że kurs na to, że walka zakończy się przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację wynosi 2.25 do 1.53, że się to nie zdarzy. Z kolei, że zakończy się przez poddanie mamy dysproporcje na poziomie 3.00 do 1.31. Jeżeli sądzisz, że Neil Magny jednak będzie w stanie zatrzymać rozpędzonego Rakhmonova i przynajmniej dotrwają do decyzji sędziowskiej lub ich pojedynek zakończy się przez techniczną decyzję, spotkasz się z wycenami ustabilizowanymi na poziomie 2.25 do 1.53 ze wskazaniem, że do tego nie dojdzie.

Fortuna
1.25
Shavkat Rakhmonov zwycięży - TAK

Moje typowanie związane z walką Magny vs Rakhmonov

Patrząc na to, że ich pojedynek może zakończyć się dosłownie w każdej rundzie, to też nie jestem przekonany, co do zaznaczenia tego, w której rundzie zakończy się pojedynek. Kurs na to, że ich walka potrwa mniej niż półtorej rundy wynosi 2.49, że więcej niż tyle – 1.46, że mniej niż dwie i pół to 1.94, a że więcej – 1.75. Jednak właśnie z tyłu głowy należy mieć, że teoretycznie Magny potrafił „kończyć” walki, tak by dotrwać do decyzji sędziowskiej, lecz moim zdaniem nie mierzył się z rywalem jeszcze takiej klasy, jak Shavkat Rakhmonov. Dlatego też tu wskazuję Kazacha jako zwycięzcę tego pojedynku, na co jest niewielki kurs, lecz obstawienie ich pojedynku traktuję wyłącznie jako coś dobrego na podbicie kuponu. W końcu to drugie obstawienie na dzisiejszym kuponie w Fortunie – zakłady bukmacherskie jest teoretycznie bardziej ryzykowne, więc wolę tu być spokojniejszym o końcowy werdykt, a więcej emocji czuć przy starciu Mateusza Gamrota, nie tylko tych, które wiążą się z tym, że to nasz reprezentant.

Arman Tsarukyan vs Mateusz Gamrot: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (26.06.2022 r.)

Nim przejdę do przedstawienia kursów na tę rywalizację, a także to, jakiego wskazania się podejmuję, dodam że u Fortuny masz do odebrania świetny BONUS, który został przygotowany z myślą o czytelnikach Zagranie.com. Wracając do przedstawienia kursów na tę walkę, zacznijmy od tego, że faworytem według bukmacherów jest Arman. Kurs na jego zwycięstwo w Fortunie wynosi 1.53, a na Mateusza aż 2.65. Wpływ na tego typu wycenę ma nie tylko to, że przeciwnik „Gamera” jest wyżej klasyfikowany, ale również, że jest bardziej promowany przez amerykańskie media zarówno tradycyjne, jak i internetowe. Ciekawe jest również porównanie, jakie przeprowadzili bukmacherzy Fortuny zaznaczając, że Arman kończył do tej pory swoje walki w UFC częściej przez decyzje – 60% do 40% i ani razu przez poddanie. Z kolei Mateusz ma oznaczenie, że nokautował swoich rywali częściej – 66,67% do 33,33% i ani razu jeszcze jego walka dla największej federacji MMA na świecie nie dotrwała do tego momentu, by to sędziowie musieli decydować o tym, kto zatriumfuje dzięki wskazaniom punktowym na ich kartach.

Starcie wschodzących gwiazd w kategorii lekkiej w UFC

Obaj stoczyli podobną liczbę walk, bowiem Arman mierzył się dwudziestokrotnie i tylko dwukrotnie przegrywał, a rekord Mateusza jest sygnowany dwudziestoma zwycięstwami i jedną porażką. Są również w podobnym momencie kariery, bowiem obaj są promowani przez UFC jako przyszłe gwiazdy kategorii lekkiej i stąd też ich walka została ogłoszona jako main event tejże gali UFC. Tuż po samym ogłoszeniu tego z kim się zmierzy Polak, Mateusz mówił, że ich walka będzie trzyrundowa. Jednak później uległo to modyfikacji i, jak sam Gamrot przyznaje, o czym wspomniał między innymi w trakcie wywiadu na Kanale Sportowym, który prowadził Maciej Turski: „Nawet lepiej, że walka będzie trwała pięć rund, bo się lepiej czuję na tym dystansie. Walka nie zawsze musi trwać tyle, ale w przygotowaniach robisz już wtedy zawsze pięć rund”. Dlatego też spodziewam się młócki, co się zowie w oktagonie UFC. Swoją drogą, odnośnie nazwy największej amerykańskiej federacji MMA, zapraszam Cię do zerknięcia na pozostałe nasze teksty w tematyce sportów walki.

Interesujące kursy od Fortuny na pojedynek Tsakuryan vs Gamrot

Dlatego też uważam, że ciekawymi, choć ryzykownymi typami są te wskazania, które mówią o tym, jak zakończy się ich pojedynek. Jest tak, bowiem jeśli planujesz postawić na to, że ich walka zakończy się przez K.O/T.K.O lub przez dyskwalifikację, to spotkasz się z kursem ustabilizowanym na poziomie 2.35 do 1.49 ze wskazaniem na to, że do tego nie dojdzie. Szalenie ważne jest to, że bukmacherzy Fortuny przygotowali identyczną wycenę na to, że walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję, bowiem wynosi ona po 1.82. To najlepiej świadczy o tym, jak szeroką skalą umiejętności dysponują obaj zawodnicy. Dodam jeszcze, że Mateusz Gamrot był już w stanie nie raz udusić swego rywala, więc jeśli chcesz postawić na to, że ich walka zakończy się przez poddanie, to spotkasz się z kursem ustabilizowanym na poziomie 4.00, a jeśli że do tego nie dojdzie, to wówczas zobaczysz wycenę 1.18.

Porównanie obu zawodników

Obaj mają eksplozywny, widowiskowy styl walki. Na ich konfrontacje się po prostu czeka z wypiekami na twarzy, bowiem oczywiste jest, że kiedy oni pojawiają się w oktagonie, czy to poprzednich federacji, czy teraz UFC – zawsze dostarczają nam całą masę nie tylko emocji, ale również uczty dla oka, konesera mieszanych sztuk walk. To, czym się różnią, to tym, że Arman jest o sześć lat młodszy od Mateusza, do tego jest niższy, ale ma już większy zasięg. Również więcej czasu spędził do tej pory w klatce UFC, bowiem jedenaście minut i trzydzieści jeden sekund, a Mateusz siedem minut i czterdzieści trzy sekundy. Obaj wczoraj wnieśli na wagę dokładnie tyle samo, czyli 156 Ib. Media, jak i bukmacherzy są przekonani, że faworytem jest Arman, lecz jak sam „Gamrot” przyznaje: jemu to nawet bardziej pasuje, podobnie, jak to, że walka może potrwać pięć rund, bowiem – że powołam się na jego słowa z licznych wywiadów: „Najbliżsi i fani będą mogli sobie zarobić”.

Fortuna
2.65
Mateusz Gamrot zwycięży - TAK

Moje typowanie związane z walką Tsarukyan vs Gamrot

Legendarne przysłowie mówi, by nie kierować się sercem w trakcie obstawiania u bukmacherów, lecz rozumem. Tylko, że Mateusz naprawdę ma papiery na to, by ograć Armana. Do pojedynku to on się przygotowywał w ATT w Stanach, a to Tsarukyan musiał zmienić lokalizację, co też nam co nieco mówi o tym, kto jest bardziej szanowany w elitarnym gronie tych, którzy trenują w ATT. Sam Mike Brown, czyli trener pod okiem, którego przygotowuje się Mateusz miał być zaskoczony jego postawą i tym, jaki ma game plan na ten pojedynek, o czym „Gamer” opowiedział więcej we wspomnianym wywiadzie udzielonemu Kanałowi Sportowemu. Poza tym na piątkowej ceremonii ważenia i przy face to face to Arman próbował sprowokować Mateusza, a Gamrot się nie dał złapać na te sztuczki, co pokazuje, jakoby był spokojniejszy o końcowy werdykt w swym najbliższym starciu. Dlatego też z mej strony idzie postawienie na to, że to Polak wyjdzie z oktagonu w roli zwycięzcy. Ma predyspozycje do tego, by zarówno zakończyć walkę przed czasem, jak i „zaczekać” do decyzji sędziowskiej. Dlatego też nie stawiam na to, jak konkretnie zakończy się ich rywalizacja, bowiem tu wskazanie jest szalenie ryzykowne przez to, że obaj mają w zanadrzu wiele technik na to, jak kończyć swoje walki.

Propozycja kuponu:

UFC on ESPN 38 Mateusz Gamrot

fot. Adam Starszyński/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze