W sobotni wieczór odbędzie się kolejna gala Konfrontacji Sztuk Walki. Jakie typy na KSW 43? W tekście przeanalizuję wszystkie główne starcia i wskażę swoje przewidywania. Jednak wiele pojedynków ma znacznego faworyta z niskimi kursami. Mimo to znalazłem pozycję na underdoga, którą według mnie warto obstawiać. Kurs 2,90 z pewnością nie oddaje szans mojego typu na KSW 43. Propozycja kuponu do zagrania w wideo analizie oferty poniżej.

Nie masz konta w Totolotku?  Zarejestruj się i odbierz darmowe 25 PLN w ramach bonusu Totolotka!

Totolotek odbierz bonusTypy KSW 43

Roberto Soldić kontra Dricus Du Plessis

Typ na to starcie na KSW 43 przedstawiłem w powyższym filmiku wideo, więc nie będę się tutaj rozpisywał z analizą. Argumenty za wygraną Dricusa Du Plessisa możecie usłyszeć w formie audio. Jednak warto pochylić się nad tym starciem i bić brawo dla organizacji KSW. Zdecydowana większość pojedynków na kartach walk ma chociaż po jednej stronie narożnika Polaka. Jednak tutaj włodarze Konfrontacji Sztuk Walki nie tylko odważyli się zestawić dwóch obcokrajowców o pas wagi półśredniej, ale dali ten pojedynek jako walkę wieczoru. Obaj fighterzy prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności. Kiedyś KSW kontraktowało weteranów z USA czy Brazylii, jednak w mojej opinii nowy kierunek na obcokrajowców jest wartością dodaną do organizacji. Zmierzy się dwóch bardzo młodych zawodników, ponieważ mają zaledwie 23 i 24 lata, więc ciągle robią postęp. Jeszcze daleko im do swojego prime’u. Możemy być pewni, że w KSW powinni zagościć na dłużej dając niezapomniany pokaz umiejętności sztuk walki. Z drugiej strony, z pewnością obaj zawodnicy aspirują do UFC, więc możemy oglądać ich rozkwit. Cieszę się, że to starcie jest walką wieczoru. Właśnie na to zestawienie czekam najbardziej.

Typ: Dricus Du Plesis      kurs w Totolotku 2,90

Damian Janikowski kontra Yannick Bahati

Damian Janikowski jest dużym faworytem w tej walce. Totolotek wystawił na Polaka kurs na poziomie zaledwie 1,27. Z pewnością nie jest to mnożnik do brania przy walce MMA. Tym bardziej, że mamy tutaj mały znak zapytania przy każdym kolejnym, trudniejszym wzywaniu naszego olimpijczyka. To jest ostatnia walka, na którą skusiłbym się na typ na KSW 43. Dlaczego? Jak wspomniałem, Damian Janikowski jest według mnie faworytem i może stawiałbym na niego, gdyby był zdecydowanie lepszy mnożnik .Zapasy to wspaniała baza do MMA, co widać na najwyższym poziomie po chociażby Danielu Cormierze czy Khabibie Nurmagomedovie. Z pewnością Polak ma duży potencjał i KSW stawia przed nim coraz trudniejsze wyzwania. Niewątpliwie Yannick Bahati będzie w tym momencie najtrudniejszym rywalem w karierze Damiana Janikowskiego w zawodowym MMA. Dlatego byłbym uważny z tym typem na KSW 43. Inna sprawa, wygląda na to, jakby Anglik wszedł do głowy naszego rodaka. Brytyjczyk sztucznie chce hype’ować walkę i mówi różne rzeczy. W dzisiejszym MMA to już norma, że mamy sceny rodem z WWE. Czasami taka gra mentalna daje przewagę jednemu z zawodników. Wygląda na to, że Damian Janikowski bardzo wziął do siebie wygłupy i słowa Bahatiego, co nigdy nie jest dobrą rzeczą przed walką. Patrz Jose Aldo. Jednak oczywiście nie patrząc na kursy, przewiduje wygraną Damiana Janikowskiego i to przed czasem.

Typ: Damian Janikowski               kurs w Totolotku 1,27

Michał Andryszak kontra Philip De Fries

Walka o zwakowany pas wagi ciężkiej. Jak najbardziej to starcie należało się Michałowi Andryszakowi. Tutaj również otrzymujemy niski kurs na faworyta, bo zaledwie 1,22. Jednak prędzej zagrałbym ten typ na KSW 43, niż Damiana Janikowskiego. Michał Andryszak może być nową, polską gwiazdą federacji. Ma dopiero 26 lat. Longer ciągle robi postęp, a z pewnością dobrym krokiem ku temu było porzucenie na jakiś czas występów w KSW na rzecz walk w organizacji ACB. W czeczeńskiej organizacji stoczył od 2015 roku sześć starć, z czego przegrał tylko jedno. Jednak kto interesuje się światowym MMA, ten wie, że w ACB nie ma żadnych łatwych starć. Całe zebrane doświadczenie przez Michała Andryszka procentuje teraz w KSW, gdzie ma passę dwóch wygranych z rzędu przed czasem. Polak jest wszechstronny co pokazał już w ostatnim roku najpierw poddając Michała Kitę, a potem nokautując Fernando Rodriguesa. Philip De Fries to weteran UFC, ale było to dawno i bez większych sukcesów. Anglik przewija porażki ze zwycięstwami, chociaż trzeba przyznać, że przegrywa tylko z zawodnikami wysokiego kalibru. Jednak na takim poziomie widzę też Michała Andryszaka. Tarczowanie Philipa De Friesa na treningu medialnym wyglądało fatalnie. Aż chciało się spytać – czy to nie jakiś żart? Bardzo dużo podstawowych błędów. Fizycznie Anglik również nie prezentuje się znakomicie w porównaniu do Michała Andryszaka, a  przecież potencjalne walka ma potrwać 5 rund. Nie mam wątpliwości, że typ na KSW 43 na ten pojedynek to wygrana Michała Andryszaka.

Typ: Michał Andryszak                 kurs w Totolotku 1,22

Artur Sowiński kontra Salahdin Parnasse

To jest druga walka, w której jestem w stanie dać typ na KSW  43 na underdoga. W debiucie w KSW do kuponu wrzuciłem Salahdina Parnasse z przyzwoitym kursem i nie żałowałem. Teraz widać, że mnożnik na Francuza maleje, bo z ponad 2,00, w tym momencie w Totolotku mamy na niego wartość 1,90. Salahdin Parnasse to kolejny zawodnik z nowej polityki transferowej KSW, ponieważ jest młodym, perspektywicznym Europejczykiem. Już ostatnio pokazał wielki potencjał, a ma zaledwie 20 lat! Z pewnością od tego czasu zrobił postęp. Francuz wygląda na bardzo wszechstronnego i mimo młodego wieku ma już 10 zawodowych wygranych w MMA bez żadnej porażki .Artur Sowiński nie zrobił do tej walki wagi zatrzymując się 1,6 kilograma ponad limitem. To jest bardzo dużo i jak sam Polak mówił – po prostu jego organizm odmówił posłuszeństwa. Kwestia, czy mocno się starał schodzić jeszcze niżej czy nie chciał ryzykować zdrowia? Zakładając jednak, że Kornik wykazał większe chęci zbijania wagi, które było nie sukcesywne zakładam, że odbije się to na jego sobotnim występie. Typ na KSW 43 na tą walkę to wygrana Salahdina Parnasse.

Typ: Salahdine Parnasse              kurs w Totolotku 1,90