Jeszcze przed świętami czeka nas duże wydarzenie w polskim sporcie, czyli gala KSW 41. Karta walk jest bardzo imponująca. Pragmatyczni fani nie powinni narzekać na obecność starcia Popka z Oświecińskim, ponieważ reszta wydarzenia to rekompensuje. O dobrych zestawieniach mogą świadczyć wystawione kursy – tylko na dwa ostatnie starcia znajdziemy mnożniki na wygraną faworyta poniżej 1,50! W osobnym artykule pisałem analizę i propozycje typów do Popek vs Oświeciński. Na KSW 41 przygotowałem dwa kupony – w sumie do wygrania 428,56 PLN!

Jeśli nie masz jeszcze konta na Fortunie to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Zaraz po rejestracji otrzymasz darmowe 20 PLN.

Oferta tylko z kodem promocyjnym: 20free

baner fortuna najlepsze kursy na boks i mma

Grudzień to pięć gal UFC oraz jedna KSW – do wszystkich wydarzeń tworzę typy i liczę miesięczny profit lub stratę. Niestety, w zeszłotygodniowej gali UFC zanotowaliśmy porażkę  i już nie możemy pochwalić się profitem w tym miesiącu. Obecna strata wynosi -101,20.

KSW 41 jest szansą powrotu na plus. Na tą galę przygotowałem dwa kupony dubel z AKO 2,64 oraz 2,23. Do zgarnięcia w sumie 428,56 PLN!  

Zdarzenie: Łukasz Rajewski – Salahdine Parnasse

Typ: Salahdine Parnasse

Kurs:  1,65

Łukasz Rajewski jest utytułowanym kickbokserem. Ma nawet na swoim koncie tytuł zawodowego mistrza świata K1 WKA. Nie można kwestionować jego umiejętności stójkowych. Jednak to nie będzie walka na zasadach K1, a MMA. Członek Ankosu Poznań zaczął swoją zawodową karierę w mieszanych sztukach walki w 2014 roku. W trzecim i czwartym pojedynku miał okazję walczyć w KSW. Oba starcia były przegrane. Mierzył się wtedy z solidnymi i wszechstronnymi zawodnikami w osobach Łukasza Chlewickiego oraz Jakuba Kowalewicza. Od tego czasu stoczył pięć wygranych walk. Jednak poziom rywali pozostawia wiele do życzenia, więc w kontekście boju z utalentowanym Parnasse niewiele nam to mówi. Czterech pokonanych przeciwników miało na swoim koncie więcej porażek niż wygranych. Łukasz Rajewski ostatnie zwycięstwo odniósł już na KSW, przeciwko Sebastianowi Romanowskiemu, który ma rekord 12-8. Z pewnością pokonanie tak doświadczonego zawodnika w MMA może pokazywać rozwój Łukasza Rajewskiego. Jednak nadal, przeskok w poziomie rywala może być duży.

Salahdine Parnasse jest jednym z nabytków KSW według nowej polityki ściągania zagranicznych fighterów. Częściej widujemy młodych, perspektywicznych, którzy się rozwijają, niż obitych weteranów, którzy przyjeżdżają tylko po czek za swoją przeszłość. Dla Francuza ta walka będzie dużą szansą. Stoczył dotychczas 10 walk, nigdy nie schodząc z maty jako pokonany. Co prawda jego dotychczasowi rywale nie robią wrażenia, jednak Parnasse ma dopiero 20 lat. Jego kariera prowadzona jest rozważnie i jak na tak młody wiek, może pochwalić się duża ilością zawodowych walk. We Francji MMA jest zakazane, więc to KSW będzie dla niego wielką okazją do zrobienia pierwszego, większego kroku ku wymarzonej karierze. Jak wspomniałem, przede wszystkim Salahdine Parnasse to zawodnik MMA, który jest wszechstronny. 4 walki w swojej karierze wygrywał przez poddanie. Mogę podejrzewać, że w taki sposób będzie próbował skończyć sobotni bój, znając atuty swojego rywala. Brawa dla KSW za śmiałe kontraktowanie młodych i obiecujących Europejczyków. Mimo młodego wieku, dla Francuza jest to wielka szansa,. Stawiam, że jako wszechstronny zawodnik poradzi sobie z kickbokserem, za co Fortuna wystawiła kurs na poziomie 1,65.

Zdarzenie: Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst

Typ: Kleber Koike Erbst

Kurs:  1,70

Uważam Japończyka za najlepszy i najbardziej wartościowy zagraniczny zaciąg dla federacji KSW w dotychczasowej historii. Jest on jednym z pierwszych zawodników z poza Polski, którzy byli zakontraktowani jako perspektywiczni i możemy obserwować ich postęp z walki na walkę. Dla Erbsta będzie to już piąty pojedynek pod banderą KSW. Każdy kibic doskonale go zna jako specjalistę od brazylijskiego jiu-jitsu. Właśnie przez techniki parterowe kończył 18 z 22 pokonanych rywali. W ostatnich 8 latach odniósł tylko jedną porażkę… właśnie z Arturem Sowińskim w 2015 roku.

W pierwszym starciu obu fighterów Polak dzielnie i skutecznie bronił wszelkich prób technik kończących ze strony Japończyka. Jednak było to dwa lata temu. W tym czasie obserwowaliśmy Klebera Koike Erbsta w klatce KSW dwa razy. Widzimy, że 28-letni zawodnik zrobił postęp, co przypieczętował zdobyciem tytułu KSW w starciu z Marcinem Wrzoskiem. Warto przypomnieć, że Artur Sowiński wygrał tamtą walkę decyzją w trzech rundach, będąc raz po raz atakowanym technikami kończącymi. Tym razem walka odbędzie się na dystansie pięciu rund, więc Koike Erbst ma aż 25 minut na poddanie rywala. Jednak co pokazał w ostatniej walce z Wrzoskiem, może również wygrać na punkty. Przypomnę, że z tym samym Wrzoskiem przegrał Artur Sowiński. Matematyka w MMA nie działa, jednak dzieje się tak ze względu na postęp i rozwój zawodników. Gdybym miał dzisiaj wskazać nie pasujący element w tej grze „papier, nożyce i kamień”, to właśnie stracie sprzed dwóch lat Erbsta z Sowińskim. Kleber Koike Erbst według mnie wygra, za co Fortuna wystawiła kurs na poziomie 1,70.

Zdarzenie: Fernando Rodrigues junior – Michał Andryszak

Typ: Michał Andryszak

Kurs:  1,55

Brazylijczyk zachwycił Polskę, kiedy nieoczekiwanie pokonał Karola Bedorfa przez TKO. Rodriguez jest fighterem, który lubi iść na wymianę ciosów. Jednak jego wielkim mankamentem jest fakt, że zapomina o obronie. Wywierając agresję, rzuca cepami nie myśląc kompletnie o ochronie swojej szczęki i zostawiając ją całkowicie odkrytą. Efektem był niesamowity nokaut z rąk Marcina Różalskiego. Brazylijczyk pokonał Karola Bedorfa, ponieważ jego pressing był efektywny, w czym pomagała przewaga wzrostu.

https://www.youtube.com/watch?v=DMMuidCBkDE

W sobotnim pojedynku to Michał Andryszak będzie w tym aspekcie górował nad Fernando Rodriguesem, ponieważ jest aż o 10 centymetrów wyższy. Przez ostatnie lata poza starciami dla KSW, Polak miał okazję występować w klatce ACB, gdzie zanotował bilans 5-1 w ciągu ostatnich dwóch lat. Czeczeńska organizacja słynie z wielu utalentowanych zawodników. Dzięki tym występom Polak mógł się znacznie rozwinąć, a efekty widzieliśmy na gali KSW 39, gdzie w efektownym stylu pokonał Michała Kitę. Andryszak cały czas ma zaledwie 25 lat, więc jego postęp sportowy dopiero nabiera tempa i z pewnością znowu na macie zobaczymy jego lepszą wersję. Dodatkowo nie mogliśmy się jeszcze przekonać o tym, na jakim poziomie stoi parter Brazylijczyka. Przy czym wiemy, że Michał Andryszka posiada wysokie umiejętności w brazylijskim jiu-jitus. Udowodnił to w ostatniej walce poddając Kitę przez anakondę, a w całej karierze wygrywając przez poddanie 6 razy. Stawiam na wygraną Michała Andryszka, na co Fortuna wystawiła kurs na poziomie 1,55.

Kupony na KSW 41

Na sobotni wieczór z MMA wysyłam dwa zakłady AKO. Jeden kupon składa się z wygranych Parnasse oraz Popka, a drugi ze zwycięstw Klebera Koike Erbsta oraz Michała Andryszaka. Do trzech walk analizy znajdziesz powyżej, z kolei czwarty typ na Popek vs Oświeciński w osobnym tekście. Na oba zakłady stawiam po 100 PLN. Na czysto możemy zarobić przed świętami prawie 230 PLN!

Kupon na KSW41Kupon na KSW41