Myślę, że przez kilka tygodni podawania typów na portalu Zagranie.com zdążyłem Was przyzwyczaić do tego, iż częściej poznacie nowych tenisistów, niż dowiecie się czegoś więcej na temat tych, którzy od dawna są na świeczniku. Opisywane przeze mnie turnieje ITF czy ATP Challenger Tour są jednak mało egzotyczne w porównaniu do tego, co mam dla Was teraz. Tym razem skupimy się na meczu Pucharu Davisa, który jest rozgrywane w pakistańskim Islamabadzie. Tak, dobrze przeczytaliście – tam też gra się tenisa!

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + 20 PLN bonus Bet Games

Przejdź do rejestracji w STS

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Blaz Kavcic – Aisam Ul Haq Qureshi

Analizę tego spotkania zaczniemy od tego, że na dobrą sprawę powinno ono być już dawno zakończone, jednak intensywne opady deszczu, które dopadły Islamabad spowodowały, iż kolejne próby zakończenie tej rywalizacji będą miały miejsce w poniedziałek. Na ten dzień zaplanowane jest starcie pomiędzy Blazem Kavciciem a Aisamem Ul Haq Qureshim. Osoby bardziej wtajemniczone nie będą miały problemów z szybkim “zaszufladkowaniem” obu tenisistów – Słoweniec to solidny singlista z przeszłością w TOP 100 rankingu ATP, który teraz wraca do gry po poważnej kontuzji. Natomiast Pakistańczyk, który za kilka dni będzie obchodzić 40. urodziny, to jeden z wybitniejszych deblistów XXI. wieku, który jednak w singlu nigdy nie zrobił kariery. Co więcej – od wielu lat w grze pojedynczej rywalizuje jedynie w rozgrywkach Pucharu Davisa, gdzie – jak przystało na Pakistan i jego możliwości – nie mierzy się z rywalami z najwyższej półki.

Jeśli coś może przemawiać za Qureshim, to jedynie nawierzchnia, na której odbędzie się ten mecz. Rywalizacja będzie się toczyć na kortach trawiastych, czyli w warunkach, w których Pakistańczyk ma największe szanse, bowiem przy dobrym serwisie można załapać się na grę. Jego szanse gorzej prezentują się, gdy bardziej zagłębimy się w temat. Qureshi ostatni mecz w singlu rozegrał w 2018 roku, a od tego czasu młodszy się nie stał – praktyka meczowa na pewno nie będzie jego atutem.

Przejdźmy teraz do Kavcicia, któremu oczywiście daleko od najlepszej formy, ale nie jest to spowodowane gorszą dyspozycją, a raczej tym, iż wprawdzie grał w 2018 oraz 2019 roku, to jednak nie były to pełne sezony – często na jego drodze stawały kontuzje i inne wszelakie problemy zdrowotne. Reprezentant Słowenii to obecnie 285. zawodnik rankingu ATP, który w obecnym sezonie gra w kratkę – ćwierćfinał, trzecia runda, czy kilka drugich rund w turniejach rangi ATP Challenger Tour to na pewno nie są wyniki na miarę jego możliwości, to jednak czy wygrywa, czy przegrywa, to jednak nadal mierzy się z tenisistami, którzy – z całym szacunkiem dla jego pakistańskiego rywala i jego ogromnych osiągnięć – są o kilka poziomów wyżej niż Qureshi. Na pewno ambicja będzie mu pomagała, tłum będzie stał za nim, ale na końcu obu zawodników zweryfikują umiejętności tenisowe i to one zadecydują o tym, że górą będzie Kavcic.

Wątpliwości mogą powodować kursy wystawione na to spotkanie, ale nimi bym się zupełnie nie sugerował. Traktowałbym to jako swego rodzaju bufor bezpieczeństwa bukmacherów, którzy nie do końca wiedzą czego się spodziewać po tym, co może się dziać w tenisowych rozgrywkach odbywających się w Pakistanie. Osobiście zachęcam Was do podjęcia ryzyka i typu w stronę dwusetowego zwycięstwa reprezentanta Słowenii. Kavcic to także doświadczony gracz, więc raczej nie obawiałbym się tego, że nie poradzi sobie z presją i całą otoczką tego meczu. Jest ograny w głównym cyklu, czy imprezach wielkoszlemowych, w których rozegrał kilka pięciosetówek. Co by się nie działo, to przy tak wystawionych kursach nie widzę innej możliwości, jak wybranie w tym meczu takiego typu, jaki Wam polecam.

Nasz typ: Kavcic 2-0
Kurs: 2.55

Zaloguj się aby dodawać komentarze