W sobotę, 14.05.2022, czeka nas FAME MMA 14, czyli kolejna gala federacji, w której walczą influencerzy, Youtuberzy oraz inne gwiazdy polskiego internetu i show-biznesu. Na tej gali main eventem będzie starcie Tromby z Gimperem, a co-main event to rywalizacja Nitro z Xayoo. Te dwa pojedynki zdecydowałem się dodać na kupon i w Betclic można je zagrać z AKO 3,22. Przejdźmy zatem do konkretnych typów!

baner na walkę tromba - gimper

Sergiusz “Nitro” Górski vs Marcin “Xayoo” Majkut (14.05.2022, format K1)

Analizę dzisiejszych pojedynków FAME MMA 14 zaczniemy od co-main eventu, czyli starcia Sergiusza “Nitro” Górskiego z Marcinem “Xayoo” Majkutem. Pierwszy z nich ma już doświadczenie w oktagonie, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że podczas pierwszej walki poszło mu dobre. Nitro wypadł fatalnie na tle Unboxalla, który go dominował przez całą walkę i finalnie wygrał z Górskim. Sergiusz nie miał za wiele do zaoferowania w oktagonie i pozostaje sobie zadać pytanie, czy tym razem się to zmieni. W końcu Xayoo to debiutant, ale nie wykluczone, że wypadnie znacznie lepiej niż Nitro.

Podejście Nitro do tego starcia jest bardzo proste – on tu przyszedł dla pieniędzy, a nie w celu pokonania kogoś z kim ma konflikt, czy zmienienia swojego stylu życia na sportowy. Sergiusz Górski może więc zaprezentować się tak samo, jak niecałe dwa miesiące temu, a to byłby kolejny blamaż. Nie wiemy, co prawda, jak wygląda Xayoo, bo ten skrupulatnie nie wrzuca materiałów, które by odsłoniły za dużo z przygotowań, ale warunki fizyczne, a także przede wszystkim psychika są po jego stronie i o tym należy pamiętać.

Co obstawiać?

Muszę przyznać, że miałem spory dylemat, czy dodać co-main event na swój kupon, ale finalnie się na to zdecydowałem ze względu na fakt, że kursy na to, że Xayoo skończy Nitro przed czasem są na tyle wysokie, że jest to warte grania. Szczególnie że przecież Majkut wygląda na pewniejszego niż był Unboxall, a ten nie miał problemów z pokonaniem Nitrozyniaka. Na pewno będzie to ciekawe widowisko, a dzięki Betclicowi możemy to obstawić bez ryzyka do 200 PLN!

Betclic
2,30
Xayoo wygra walkę przez KO, TKO, DQ lub poddanie

Grupa FB Zagranie

Mateusz “Tromba” Trąbka vs Tomasz “Gimper” Działowy (14.05.2022, format MMA)

Czas na starcie wieczoru, a main eventem 14 gali FAME MMA będzie starcie Mateusza “Tromby” Trąbki z Tomaszem “Gimperem” Działowym. Zanim omówimy potencjalną formę obu, czy ich szanse na zwycięstwo, to jeszcze kilka zdań o obu zawodnikach. Tromba to obecnie jeden z najpopularniejszych Youtuberów i influencerów w naszym kraju, którego zasięgi są liczone w dziesiątkach milionów. Członek Ekipy zmierzy się z Gimperem, czyli popularnym twórcą internetowym, który na polskim YouTubie jest już od wielu lat i w tym czasie prowadził wiele projektów. To sprawia, że tutaj będziemy mieli do czynienia z bardzo głośnym zestawieniem.

Ważne jest to, że musimy podkreślić, iż zarówno Tromba, jak i Gimper, są debiutantami w oktagonie FAME MMA. Żaden z nich wcześniej nie miał okazji walczyć czy to na FAME, czy w innej federacji freak fightowej. Trzeba także podkreślić, że różnica w stażu treningu jest ogromna. Mateusz Trąbka przygotowuje się już od pierwszej walki Mini Majka, a wcześniej miał walczyć z Kacprem Błońskim, ale finalnie do tego starcia nie doszło. Zanim przejdziemy do konkretnego typu, to sprawdź jeszcze, jakie są nasze pozostałe propozycje na FAME MMA 14!

Co obstawiać?

Patrząc na zakłady na to spotkanie, to widać tu kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest typ na to, że Tromba będzie miał więcej obaleń niż Gimper. Jakie argumenty przemawiają właśnie za taką propozycją? Przede wszystkim Mateusz Trąbka ma ćwiczy o wiele dłużej, więc różnica jest spora, a do tego jeszcze wiemy, że starał się w ostatnich tygodniach pracował nad kondycją, co może być tutaj kluczowe.

Kurs na to, że Tromba będzie miał więcej obaleń to aż 1,40, co daje nam świetny dodatek do AKO. Value jest spore, bo trudno sobie wyobrazić scenariusz, w którym będzie inaczej, a patrząc ogólnie, to Trąbka jest mocnym faworytem. Łączny kurs, który mamy na kuponie to 3,22, a przypomnijmy, że oferta powitalna w Betclic pozwala nam grać bez ryzyka do 228 PLN. Wtedy nie trzeba się martwić o wynik!

Betclic
1,40
Tromba będzie miał więcej obaleń
typy na fame mma 14 od betclic
fot. betclic

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze