Trefl i Cuprum zaskoczą swych dzisiejszych rywali? Gramy o 205 PLN

AZS Olsztyn vs Trefl Gdańsk i GKS Katowice vs Cuprum Lubin

Ósmą kolejkę zakończymy rywalizacjami między AZS-em Olsztyn z Treflem Gdańsk, a także między GKS-em Katowice z Cuprumem Lubin. W obu meczach faworytami będą gospodarze, gdyż znajdują się wyżej w tabeli PlusLigi od swych dzisiejszych przeciwników. Jakie wyniki padną w tych spotkaniach? Pewne jest, że czekają nas wyrównane konfrontacje, gdyż każda z tych drużyn miała okazja mierzyć się właśnie z tymi rywalami już niejednokrotnie a i prezentują zbliżoną formę w tym sezonie. Natomiast sam kupon w związku z tymi meczami stawiam w ETOTO.

Bonus 200% do 300 zł łącznie od 1. depozytu + 50% do 1000 zł od 2. depozytu + 50 zł freebet!

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.11.2022 r.)

Bukmacher ETOTO stoi na stanowisku, że w tym spotkaniu zmierzą się ze sobą zdecydowany faworyt i underdog. Sądzę tak, ponieważ kurs na zwycięstwo AZS-u jest ustabilizowany na poziomie 1.30, a na to, że będą w stanie tego dokonać siatkarze gdańskiego Trefla mamy już wycenę na 3.50. Te wskazania mają takie wartości z racji tego jak te drużyny prezentują się w tym sezonie. Mimo, że sezon zaczął się niedawno, to już więcej meczów zdążył przegrać gdański zespół. Świadczy o tym bilans ich gier, ponieważ AZS ma na koncie cztery triumfy, a Trefl o jedno zwycięstwo mniej. Wiąże się to z tym, że olsztyńska ekipa ma o dwa punkty więcej na koncie względem swych dzisiejszych rywali. Dzięki temu AZS Olsztyn plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli, a Trefl dopiero na jedenastej pozycji.

Tym samym olsztyński zespół ma tyle samo punktów, co Projekt Warszawa i PGE Skra Bełchatów, a gdańska drużyna tyle samo, co GKS Katowice. Jednak należy nadmienić, że każda z trzech wymienionych ekip rozegrała już osiem gier w tegorocznym sezonie. Jakiego meczu możemy się dziś spodziewać? Mimo, że wyżej notowani jak i będący w lepszej formie, a także mający lepszy bilans w ostatnich pięciu grach, tak należy nadmienić, że to Trefl zwyciężał częściej nad AZS-em w historii ich rywalizacji. Tym bardziej, że po raz ostatni w PlusLidze zagrali ze sobą trzeciego kwietnia i wtedy to gdański zespół zwyciężył do zera! Jednak nim przejdę do statystycznego porównania, to przypomnę, że nie bez kozery gram typ na ich mecz wraz z ETOTO. Wszystko za sprawą tego, że tenże bukmacher serwuje kapitalne BONUSY, które mogą służyć do np. zabezpieczenia kuponu. W jaki sposób po nie sięgnąć? Wystarczy założyć konto u tego bukmachera z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem AZS-u Olsztyn z Treflem Gdańsk w 8. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas rywalizowały te drużyny ze sobą 32 razy, z czego aż 20-krotnie zwyciężał Trefl Gdańsk.
 • AZS Olsztyn w tych meczach wywalczył 52 sety, a Trefl dokładnie o 20 więcej.
 • Olsztynianie wygrali u siebie 7 spotkań na 16 gier, a na wyjeździe dokonywali tego 5-krotnie również w 16 spotkaniach.
 • Jeżeli mówimy o bilansach setów w tych meczach, to kiedy grali w hali AZS-u, to olsztyński zespół zwyciężał 29 setów, a stracili 35 partii. Z kolei odnośnie meczów w Gdańsku tenże bilans wynosi 24 do 38 na korzyść Trefla.
 • Kiedy patrzymy na ich ostatnie 7 spotkań od 2019 roku, to zwyciężali na przemian. Po raz ostatni dokonał tego Trefl 3 kwietnia wygrywając do zera.
 • Dzięki temu Trefl zwyciężył tyle samo razy, co padał wynik 3 do 0 w ich meczach, czyli dokładnie 4-krotnie.
 • Odnośnie do bilansów, ale już ich ostatnich 5 gier, to AZS osiągnął następujący rezultat: P – W – W – W – W, a Trefl: P – P – W – P – W.
 • AZS w 7. kolejkach wywalczył 584 punkty, a stracił 579 oczek. Z kolei ten sam bilans u Trefla wynosi 523 punkty do 522 oczek.
 • W tychże 7 meczach AZS wygrał 14 setów, a przegrał 12 partii. Dla porównania siatkarze z Trefla wywalczyli 11 setów, a stracili 12 partii.

Mój typ na mecz AZS-u Olsztyn z Treflem Gdańsk w 8. kolejce PlusLigi

W ostatnim czasie Olsztynianie ponieśli porażkę w Nysie. Zaprezentowali się fatalnie i ulegli do zera. W tamtym spotkaniu brakowało im zagrywki. Mowa nie tylko o tym, ile zdobyli asów serwisowych, ale również o tym jak niewiele problemów przez ten element gry sprawili swym przeciwnikom. Jeśli ponownie tak będą serwowali, Trefl może nawet nie tyle sprawić wiele problemów, ale nawet „pokusić się” o zwycięstwo w meczu. Jednak, by tego dokonać, przyda im się powrót Bartłomieja Bołądzia, czyli ich lidera. Na czas pisania tego tekstu nie jest wiadome, czy on się pojawi na parkiecie. Co nie zmienia faktu, że AZS wpadł w lekki dołek, a Trefl zwłaszcza w pierwszych setach potrafi sprawić wiele problemów swym przeciwnikom.

1. set - suma punktów - więcej niż 44 pkt: TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Jako, że w ostatnim czasie nie trafiamy tego, kto zwycięża w danych spotkaniach, czy w ilu setach, bądź ile punktów nabijają obie drużyny na przestrzeni meczu, to zagram inny typ na to spotkanie. O nim napiszę za chwilę, a na razie dodam, że w każdej chwili możesz sprawdzić jakie były me poprzednie typy. Wystarczy zajrzeć do zakładki – TYPY: Siatkówka. Akurat odnośnie do tego meczu stawiam na to, że w premierowej odsłonie oba zespoły wywalczą więcej niż 44 punkty. Sądzę, że tego dokonają, gdyż Trefl jest najniebezpieczniejszym dla rywali w pierwszych setach. Poza tym grają na podobnym poziomie w ataku i przyjęciu, a do tego nabijają podobną liczbę punktów z bloku. Dlatego też oznaczam ten typ, którego wartość wynosi 1.50.

GKS Katowice – Cuprum Lubin: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (07.11.2022 r.)

Tę kolejkę zamknie konfrontacja między drużynami, które znajdują się w dolnej części tabeli tegorocznej edycji PlusLigi. Zarówno GKS jak i Cuprum przegrał swe ostatnie mecze, choć patrząc na ich dyspozycję od początku sezonu, to można powiedzieć, że można było się tego spodziewać. Katowiczanie po raz enty udowodnili, że nadal mają problemy z zagrywką, a w zasadzie z tym, by sprawiać problemy poprzez tenże element gry. Do tego doszła słaba gra w ataku i przyjęciu, co przełożyło się na ulegnięcie do zera w konfrontacji z GKS-em Katowice. Niewiele lepiej spisał się Cuprum, który w swym ostatnim meczu przegrał do jednego mierząc się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Co prawda w jednej partii potrafili zwyciężyć do 15-stu, lecz w pozostałych ulegali kolejno do: 19, 20 i 22 oczek.

Prawdą jest, że w tamtym meczu słabiej pokazał się Remigiusz Kapica, lecz nie od dziś oczywistym jest, że atak nie może opierać się w całości na grze ledwie jednego zawodnika. Co jeszcze można powiedzieć o ich ostatnich występach w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce? Ano to, że zarówno „Gieksa” jak i Cuprum zmagają się z większą liczbą problemów, aniżeli mogą cieszyć się z prezentowania dobrej dyspozycji w danym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Można wyróżniać poszczególnych graczy, aczkolwiek to co jest wspólne, to to, że obie kadry zaczęły tegoroczny sezon bardziej od opierania gry na graniu na poszczególne indywidua, aniżeli na równym prezentowaniu się przez całą drużynę.

Statystyki przed meczem GKS-u Katowice z Cuprumem Lubin w 8. kolejce PlusLigi:

 • W ostatnich 5 meczach GKS wywalczył następujący bilans: P – W – W – P – W, a Cuprum: P – W – P – P – P.
 • Te zespoły mierzyły się ze sobą 12-krotnie w lidze i aż 10-krotnie lepsi byli siatkarze Cuprumu.
 • Jeżeli chodzi o bilans setów, to GKS wywalczył 19 partii, a stracił aż 34 sety na rzecz Cuprumu.
 • Jeśli natomiast o mecze u siebie, to „Gieksa” w 6 konfrontacjach zwyciężyła raptem raz, czyli dokładnie tyle samo razy, co na wyjeździe.
 • W Katowicach „Gieksa” wywalczyła 10 setów, a straciła 17 partii. Dla porównania ten sam bilans „na wyjeździe” prezentuje się 9 do 17 na rzecz Cuprumu.
 • Aż 11-krotnie w ich pojedynkach mieliśmy więcej niż 3 sety w meczu! W tym aż 6-krotnie byliśmy świadkami tie-breaków!
 • W dotychczas 8 rozegranych meczach „Gieksa” wygrała 4-krotnie, a Cuprum w 7 meczach ledwo 2-krotnie.
 • Drużyna GKS-u wywalczyła 12 setów, a straciła ich aż 19; z kolei Cuprum zdobył 8 partii, a stracił aż 18 setów.
 • Zespół katowickiej „Gieksy” zdobył dotychczas 692 oczka, a stracił aż 701 punktów. Dla porównania Cuprum wywalczył 550 oczek, a stracił aż 605 punktów.

Mój typ na mecz GKS-u Katowice z Cuprumem Lubin w 8. kolejce PlusLigi

Jako, że mówimy o starciu między zespołami będącymi w podobnie słabej dyspozycji, stawiam na to, że czeka nas wyrównane spotkanie. Obie kadry zmagają się ze swoimi problemami. Mimo, że jedni słabiej zagrywają, tak trudno o to, by drudzy to wykorzystali, kiedy mają problemy z przyjęciem i spokojnym rozegraniem kilku akcji z rzędu. Oba zespoły podobnie radzą sobie w ataku i nie są to imponujące wyniki, co przekłada się na to, które miejsca zajmują w ligowej rzeczywistości. Dlatego też spodziewam się meczu walki, w którym wynik może pójść dosłownie na każdą ze stron. Z tego też powodu gram na to, że po prostu zostanie rozegrany 4 set. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.55, co stanowi doskonałą okazję do podbicia wartości kuponu. Dzięki temu nasz dzisiejszy kurs całkowity wyniósł 2.33.

4. set zostanie rozegrany w tym meczu: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Propozycja kuponu:

Kupon, 7.11, PlusLiga, 2 mecze

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Bonus 200% do 300 zł łącznie od 1. depozytu + 50% do 1000 zł od 2. depozytu + 50 zł freebet!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze