Na KSW 62 walką wieczoru będzie pojedynek Szymona Kołeckiego z Akopem Szostakiem. To dość niespodziewana walka, ponieważ Kołecki o dawna domaga się konfrontacji z najlepszymi zawodnikami KSW. Szostak ma dużą rozpoznawalność, ale w MMA nie święcił wielkich triumfów. Po kursach bukmacherskich widać, kto jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że typowanym zawodnikiem do wygrania jest Szymon Kołecki. Jak będzie przebiegał ten pojedynek na KSW 62? Sprawdź nasze typy na walkę Kołecki – Szostak i poznaj kursy bukmacherskie!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Szymon Kołecki – Akop Szostak: kursy bukmacherskie i typy

Szymon Kołecki po wejściu do KSW nie chce czekać ani chwili i od razu przyjmuje kolejne propozycje organizatorów. Były sztangista wie, że metryki nie da się oszukać i za parę lat wcale nie będzie lepszym zawodnikiem. Dlatego Kołecki wywierał presję na to, żeby walczyć m.in. z Łukaszem “Jurasem” Jurkowskim. Zawodnik Nastula & Okniński Team nie boi się żadnych wyzwań, a jak pokazują jego poprzednie walki – ma on papiery na zwyciężanie z najlepszymi. Do takich nie należy Akop Szostak, ale gwarantuje on publiczność i rozpoznawalność. Można było mieć wrażenie, że Akop w ostatnich latach bardziej niż na MMA stawiał na trening personalny i rozwój w pozostałych dziedzinach. Dość powiedzieć, że na KSW ostatni raz wystąpił w 2019 roku.

Od strony sportowej wydaje się, że Szymon Kołecki powinien poradzić sobie z Akopem Szostakiem. Wiadomo jednak, że to oktagon o wszystkim zdecyduje, a tam może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych historii. Przed walką na pewno nie ma co odbierać Akopowi szans na zwycięstwo. A wykorzystując Fortuna kod promocyjny otrzymasz zakład bez ryzyka do 600 PLN na ten pojedynek.

Kursy na zwycięstwo w walce wieczoru KSW 62
Fortuna
1.07
Szymon Kołecki
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
8.47
Akop Szostak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Szymon Kołecki – Akop Szostak: zapowiedź i analiza walki

Konfrontacja Kołeckiego z Szostakiem została zakontraktowana jako main event KSW 62. Wydarzenie to odbędzie się 17 lipca w sobotę. Tym razem gospodarzem KSW 62 będzie Warszawa.

Walka ta odbędzie się w kategorii półciężkiej. W ostatnich latach w oktagonie zdecydowanie częściej udzielał się Szymon Kołecki niż Akop Szostak. Dość powiedzieć, że ten drugi w kwietniu wystąpił na EFM Show, czyli gali organizowanej m.in. przez Michała Materlę. Tam walczył z kulturystą, którego ostatecznie pokonał przez TKO. Pokazuje to jednak, że Akop Szostak nie jest w głównym nurcie polskich zawodników MMA. W przeciwieństwie do Szymona Kołeckiego, który ma na koncie wygrane z Martinem Zawadą, Damianem Janikowskim i Mariuszem Pudzianowskim.

Dla Szymona Kołeckiego starcie z Akopem Szostakiem powinno być tylko przetarciem przed walkami o mistrzowskie pasy federacji KSW. Starcie to można obejrzeć w ramach transmisji PPV z KSW 62 m.in. na stronie kswtv.com i Cyfrowym Polsacie. Cena za Pay Per View na KSW 62, w tym pojedynek Kołecki – Szostak to 40 PLN.

Szymon Kołecki

Dla Szymona Kołeckiego będzie to druga walka w tym roku. W styczniu zawodnik ten pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Martina Zawadę. W 2020 roku Szymon Kołecki nie walczył, ponieważ zmagał się z kontuzją, a z drugiej strony nie mógł dojść do porozumienia z Łukaszem Jurkowskim, co do ich bezpośredniej konfrontacji. Jak na razie Kołecki ma 100% bilans wygraych walk w KSW. W ramach tej federacji zwyciężał Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego i Martina Zawadę. Wcześniej walcząc na Babilon MMA przegrał tylko raz – przez decyzję sędziów z Michałem Bobrowskim.

kołecki szostak typy

Fot. Adam Starszynski

Generalnie bilans byłego sztangisty w MMA to 9 zwycięstw i jedna porażka. Kołecki 8 pojedynków zwyciężył przed czasem – ostatni raz w 2. rundzie w konfrontacji z Janikowskim.

Akop Szostak

Akopowi Szostakowi bliżej było do kulturystyki i trenera personalnego niż zawodnika MMA. Od 2015 roku cykliczie pojawia się na galach MMA. Początkowo zaczął od mniej rozpoznawalnych wydarzeń takich jak ToM czy FEN aż w końcu w 2018 roku otrzymał angaż w KSW.

W debiucie z Jamie Sloanem ze względu na faul w 1. rundzie uznano, że walka się nie odbyła. Następnie Szostka otrzymał starcie z Erko Junem. Szybko przegrał z Bośniakiem, bo już w 1. rundzie przez techniczny nokaut. Erko Jun potrzebował tylko 36 sekund, żeby pobić Akopa Szostaka. Po tamtej walce zawodnik pochodzący z Białorusi wystąpił tylko raz na EFM Show wygrywając z Radosławem Słodkiewiczem. Trzeba jednak zaznaczyć, że Słodkiewicz to zdecydowanie niższy poziom niż Szymon Kołecki.

Szymon Kołecki – Akop Szostak kursy bukmacherskie

Robiąc typy KSW w przypadku pojedynku Szymona Kołeckiego z Akopem Szostakiem kursy jednoznacznie opowiadają się po stronie byłego sztangisty. U wszystkich bukmacherów w Polsce Kołecki jest murowanym faworytem do wygrania. Tak naprawdę dawno nie widzieliśmy takiej dysproporcji kursowej w walce wieczoru na KSW. To pokazuje, że pojedynek ten może być jednostronny – przynajmniej tak wynika z oceny bukmacherów.

Kołecki – Szostak: kto wygra?

W zakładach bukmacherskich na to, kto wygra Akopowi Szostakowi daje się minimalne szanse, co potwierdzają kursy o wartościach 8.50 – 9.00. Typowanie na tym rynku zwycięstwa Szymona Kołeckiego daje małe szanse zarobku ze względu na bardzo niski kurs oscylujących w granicach 1.07. Patrząc na kursy to pojedynek faworyta z underdogiem.

Kursy na wygraną walki
Fortuna
1.07
Szymon Kołecki
8.47
Akop Szostak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.08
Szymon Kołecki
8.45
Akop Szostak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.07
Szymon Kołecki
8.50
Akop Szostak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
1.08
Szymon Kołecki
8.49
Akop Szostak
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Koniec walki w 1. rundzie?

Przy takiej dysproporcji w umiejętnościach zasadne jest pytanie: czy walka zakończy się już w 1. rundzie? Bukmacherzy dają wiele szans na to, że main event KSW 62 zostanie rozstrzygnięty już w 1. rundzie. Przypomnijmy, że w ten sposób Szymon Kołecki zwyciężał m.in. z Mariuszem Pudzianowskim.

Walka zakończy się w 1. rundzie
Fortuna
1.35
Tak
2.94
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.32
Tak
2.95
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.33
Tak
2.91
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
1.35
Tak
2.95
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na liczbę rund w starciu Kołecki – Szostak

Walka Kołecki vs Szostak zakontraktowana jest na trzy rundy. Z kursów bukmacherskich wynika, że najwięcej szans jest na to, że pojedynek ten zostanie szybko rozstrzygnięty. Typy bukmacherskie na powyżej 2.5 rund można grać po bardzo wysokim kursie 5.31 w Fortunie.

Liczba rund w walce Kołecki - Szostak
Fortuna
1.37
Poniżej 1.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.85
Powyżej 1.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.12
Poniżej 2.5
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Walka zakończy się przez KO lub TKO

Będziemy świadkami nokautu czy technicznego nokautu w wykonaniu Kołeckiego lub Szostaka? W tym przypadku bukmacherzy stawiają, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny oferując kursy na “Tak” w wysokości 1.15.

Walka zakończy się przez KO/TKO
Fortuna
1.15
Tak
4.75
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.14
Tak
4.70
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
forBet
1.15
Tak
4.75
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Superbet
1.14
Tak
4.70
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Szymon Kołecki – Akop Szostak: typy bukmacherskie

Co typujemy? Oczywiście spodziewamy się zwycięstwa Szymona Kołeckiego i w pierwszej kolejności ten zakład polecamy. Z oferty bukmacherskiej na KSW 62 próbujemy wycisnąć jednak maksimum i zaproponować zakład po w miarę wysokim kursie. Trzeba powiedzieć szczerze, że w przypadku tej walki to utrudnione zadanie. Dlaczego? Dlatego, że Kołecki jest dużym faworytem i wszystkie kursy na niego są dość niskie.

Z naszej analizy wynika, że bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest wygrana Szymona Kołeckiego już w 1. rundzie. Wydaje nam się, że zawodnik Nastula & Okniński Team pójdzie, jak po swoje i od pierwszych sekund postawi na ofensywę. Dla Akopa Szostaka celem będzie przetrwanie, jak najdłużej, ale Kołecki zrobi wszystko, że w pierwszych minutach rozstrzygnąć walkę na swoją korzyść. Tego oczekują jego kibice po trudnym boju z Martinem Zawadą, który odbył się na pełnym dystansie rundowym.

W naszych typach Kołecki wygra przez KO lub TKO, ale żeby kurs był jeszcze ciekawszy, to typujemy, że zrobi to już w 1. rundzie. Wszystkie sportowe argumenty są po stronie Szymona Kołeckiego, więc liczymy, że nie zawiedzie nas i swoich fanów.

Fortuna
1.40
Wygra Kołecki w 1. rundzie

Fot. z okładki Adam Starszynski

FAQ

Kiedy walka Szymon Kołecki - Akop Szostak?

Pojedynek ten odbędzie się na KSW 62, czyli 17 lipca 2021 (sobota).

Jakie są kursy bukmacherskie i gdzie obstawiać walkę Kołecki vs Szostak?

W kursach bukmacherskich dużym faworytem jest Szymon Kołecki! Starcie na KSW 62 możesz typować w Fortunie, a po rejestracji z kodem 2720PLN zgarniesz extra bonusy na start!

Zaloguj się aby dodawać komentarze