Ostatni dzień z Energa Basket Ligą przyniósł mnóstwo emocji. Polski Cukier Toruń po raz kolejny wygrał w swojej hali i przede wszystkim zrobił to w bardzo efektownym stylu. Klasyk polskiej ligi, a zarazem derby Pomorza szczęśliwe dla gospodarzy, a podwójnie pechowe dla Anwilu, bo poza porażką stracili jeszcze na kilka tygodni Ivana Almeidę. Dzisiaj kolejne emocje, kolejne granie. Stal, która łapie swój właściwy rytm podejmie u siebie Kinga Szczecin. Zapraszam do analizy.

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Wilki Morskie Szczecin

21.10.2020r. 19:55

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Nie da się zapomnieć początku sezonu w wykonaniu gospodarzy i gorzkich słów w ich stronę. Oczywiście słowa były jak najbardziej słuszne, bo Stal, która ma być czarnym koniem do tytułu zawodziła z meczu na mecz. Ostatnie starcia jednak pokazują, że Łukasz Majewski jest coraz dalej od odejścia z klubu, a ten osiąga coraz lepsze wyniki i pnie się w górę tabeli. Styl dalej jest do poprawy, bo dało się zauważyć w ostatnich latach dużo lepsze mecze Stali, ale i na to przyjdzie czas. Trener jest rozliczany przede wszystkim z wyników, a te są zadowalające. Ostrów Wielkopolski może być pełen nadziei przed dzisiejszym spotkaniem z Kingiem, bo można powiedzieć, że budują twierdzę w swojej hali. Jako jedna z 7 do tej pory ekip nie przegrała spotkania w swojej hali. Męczyła się w wielu meczach to fakt, ale odprawiła 4 rywali i to zasługuje na uznanie.

Coraz lepszą formą błyszczy James Florence. Amerykanin zaczął trafiać z dystansu, w 3 ostatnich meczach, w jakich brał udział (nie grał przeciwko Śląskowi) trafił 10 trójek. Mimo tego nie jest najlepszym graczem swojej drużyny. Łukasz Majewski może być dumny z siebie, że pozostawił w klubie Jakuba Garbacza. On jest w Stali od zeszłego sezonu, ale dopiero teraz jego talent rozbłysnął na dobre. 4 mecze w tym sezonie z liczbą co najmniej 20 punktów, średnia 15 punktów na mecz i to jest największa gwiazda tej ekipy. Zaczął punktować także Chris Smith nie schodząc w ostatnich meczach poniżej 10 punktów, coraz lepiej gra i rozdaje sporo asyst Taurean Grenn. Stal zgrała się, potrzebowała trochę czasu, ale można zacząć mówić, że przyszli zawodnicy, którzy mogą tutaj zamieszać w lidze. Mieszanka rutyny z młodością, tych Polaków z graczami z zagranicy to jest bardzo dobra decyzja.

Co do liczb Stali to ta gra na poziomie 75 punktów na mecz. Co ciekawe ma ujemny bilans małych punktów, traci 76 punktów na mecz. Te liczby niezbyt zadowalają, ale to przez niewątpliwie bardzo słabą postawę wyjazdową, bo w tych meczach Stal ewidentnie sobie nie radzi. W swojej hali to już wygląda sporo lepiej, bo zdobywają 83 punkty na mecz. Tracą średnio 74.

typy kosz

 

King Wilki Morskie Szczecin

Szczecinianie to cały czas ekipa groźna i z potencjałem, ale to jest drużyna, która ma coraz więcej słabszych momentów. 2 porażki w 3 ostatnich meczach temu dowodzą. Jeśli nadarza się okazja do gry z mocnym w ataku rywalem to King nie ma większych szans, bo to jest element gry, w którym nie do końca sobie radzą podopieczni Łukasza Bieli. Na palcach jednej ręki można policzyć mecze, w których zdobywali co najmniej 80 punktów. 1, 2, 3.. no i koniec. Goście też raczej mają więcej niż mniej spotkań, za które byli krytykowani, tak więc mają sporo wspólnego ze swoim rywalem. Różnica polega na tym, że od Stali się wymagało, a King wszedł niepostrzeżenie do czołówki nie będąc branym pod uwagę w walce o wysokie lokaty. Niby jest krytyka ze strony wielu osób, ale z drugiej strony to robią i tak wynik ponad stan, za co brawo.

Brak Pawła Kikowskiego cały czas jest problemem jeśli chodzi o strzelców z dystansu. Trzeba było zmienić nieco styl i grać w ostatnich meczach pod Michaela Faukade, który świetnie wprowadził się do drużyny i notuje bardzo dobre liczby. W 4 z 5 meczów miał podwójną zdobycz, a z Polpharmą zaliczył nawet 24 punkty. Jego średnia z sezonu to 13.8 punktów. Przybył do klubu Tre Bussey jako ten wspomniany strzelec, ale jego dyspozycja budzi niepokój, bo widać było, co grał w Anwilu. Ciężko o to, by nagle zaczął trafiać w barwach innego klubu. Co prawda w Anwilu inne oczekiwania, mniej minut, większa presja, a tutaj może dostać z miejsca sporą rolę. Dostał 4 minuty ze Startem, ale nie zdobył nawet punktu. Debiut nieudany. W wykonaniu Kinga 9 meczów, a dalej można mówić dobrze o Polakach, bo Mateusz Zębski i Jakub Schenk prezentują dobry i wysoki poziom, są głównymi postaciami swojej ekipy. Schenk na rozegraniu, Zębski na skrzydle.

Jeśli chodzi o konkrety w postaci liczb Kinga to ten zdobywa średnio 77 punktów na mecz. On tak samo jak Stal ma ujemny bilans małych punktów, ale tak samo jak rywal ta różnica jest bardzo niewielka. Na wyjazdach King ma bilans 3-3. Tam te liczby niezłe, bo gra na poziomie 77 punktów. Traci jednak 81.5 punktów.

 

Co typować?

Nie da się przejść obok świetnej dyspozycji Stali, a w tym 2 strzelców, czyli Garbacza i Florence’a. Na tych dwóch panów pojawiały się już propozycje i wówczas obaj panowie zawiedli. Dla jednego z nich to okazja do rehabilitacji. Mam tu na myśli Garbacza, który rośnie w siłę, gdy dochodzi do meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Mówiłem, że 4 razy zdobywał 20+, a 3 razy robił to u siebie. Stal w swojej hali jest lepsza, nie przegrała jeszcze meczu, osiąga coraz lepsze liczby. Garbacz ma w tym swój spory udział. Stać go ponownie na co najmniej 20 oczek. Widać pewną rękę, nie boi się brać na siebie ciężaru nawet w trudnych momentach. Dorósł do dużego grania nie tylko sportowo, ale i psychicznie.

 

Moja propozycja: Jakub Garbacz 20 punktów lub więcej

Kurs: 3

 

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN! ✅

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN

✅Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka

Kod promocyjny: ZAGRANIE50

Pieniądze można od razu wypłacić 💵

kupon Betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze