18 czerwca rozpocznie się już 9. kolejka w Speedway Ekstralidze. Faworyzowana Unia Leszno o 16:30 podejmie u siebie Włókniarz Częstochowę. O 19:00 dwa kolejne spotkania – Stal Gorzów kontra GKM Grudziądz oraz Get Well Toruń vs Falubaz Zielona Góra. Przyjrzyjmy się formie żużlowców, aby wybrać najlepsze analizy i typy na dziś.

Leon Madsen 10,5<

Leon Madsen zachwyca w tym sezonie, będąc po Bartoszu Zmarzliku najlepszym żużlowcem w polskiej lidze. Może pochwalić się także bardzo wysoką średnią biegopunktową na wyjazdach, bo aż 2,217. W tym tygodniu tylko potwierdził swoją wysoką formę, zwyciężając w czwartkowym półfinale GP Challenge. Nie jest tajemnicą, że Unia Leszno jest faworytem tego spotkania. W związku z tym można zakładać, że goście będą musieli korzystać z rezerwy taktycznej i z pewnością to Duńczyk zostanie wysłany do boju jako najlepszy.  forBET proponuje kurs na poziomie 1,80 w przypadku zdobycia przez Leona Madsena więcej niż 10,5 punku, co wydaje się jak najbardziej realne.

Bartosz Zmarzlik 12,5<

Jak mantrę można powtarzać, że nie ma takiego drugiego połączenia jak tor w Gorzowie i Bartosz Zmarzlik. Na swojej nawierzchni notuje średnio 2,7 punktu na bieg. Za wysoką zdobyczą Polaka przemawia fakt, że jedzie w parze z juniorami, co w praktyce oznacza, że powinien gnać po trzy punkty. W ostatnim spotkaniu z Toruniem prezentował się znakomicie, ale pechowe błędy pozbawiły go potencjalnego czystego kompletu. Obstawiając linię 12,5 istnieje duże ryzyko, że jeden defekt czy nieszczęśliwa koleina może pozbawić wygranej pozycji. Jednak w przypadku braku zdarzeń losowych, nie ważne z jakim przeciwnikiem, Bartosz Zmarzlik jest w stanie robić czyste komplety. W przypadku dzisiejszego meczu będzie tym łatwiej, że na Jancarza przyjedzie najsłabiej spisująca się ekipa w lidze z Grudziądza. forBET na pozycję, że Gorzowianin zdobędzie więcej niż 12,5 punktu daje mnożnik w wysokości 1,75.

Greg Hancock 10,5<

Amerykanin na tym etapie sezonu złapał już stabilną formę. Problemy z silnikami to już przeszłość i aktualnie korzysta z pomocy więcej niż jednego tunera. Mimo swojego wieku, nadal potrafi szybko dostosować sytuację do panujących warunków. Greg Hancock jest jedynym najpewniejszym punktem w drużynie Jacka Gajewskiego. Na Motoarenie czuje się bardzo dobrze. Jest ustawiony w parze z juniorami, więc można zakładać, że będzie jechał w pierwszych trzech biegach po 9 punktów. W tym sezonie  w domowych spotkaniach był dwukrotnie wystawiany pod numerem 13, z Rybnikiem i Lesznem, przekraczając granicę 10 punktów. forBET wystawił kurs 1,60, że Greg Hancock zdobędzie więcej niż 10 punktów.Wszystkich chętnych do luźnych dyskusji o analizach i typach bukmacherskich
w żużlu, serdecznie zapraszam do nowo stworzonej grupy na
facebooku —->
Bukmacherka – typy na żużel.