W sobotę udajemy się również na boiska LOTTO Ekstraklasy. Przed nami trzy rywalizacje, jednak jedna z nich znalazła się na wczorajszym zagraniu bez ryzyka, dlatego dzisiaj dwie propozycje. Na początek Jagiellonia vs Zagłębie Sosnowiec, a na dobicie Wisła Kraków vs Piast Gliwice, czyli mecz pokazywany w otwartej telewizji.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na LOTTO Ekstraklasę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Skuteczność typów na Ekstraklasę w kwietniu: 5/6

Profit/strata na Ekstraklasie w kwietniu: +271 PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Jagiellonia Białystok vs Zagłębie Sosnowiec

Aktualna forma Jagiellonii Białystok to z pewnością ogromne rozczarowanie dla wszystkich fanów tego zespołu, którzy liczyli, że po dwóch wicemistrzostwach drużyna w końcu zakończy rozgrywki na pierwszej pozycji. Obecnie muszą spoglądać za siebie, ponieważ zagrożony jest nawet ich byt w czołowej ósemce. W czterech z ostatnich pięciu spotkań tej drużyny nie było wyniku BTTS. Łącznie Białostocczanie mają na swoim koncie sześć kolejnych rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie, gdzie kończyli mecz bez zwycięstwa. Przed rozpoczęciem kolejki byli pod kreską, ponieważ plasowali się na dziewiątej pozycji. Seria ostatnich wyników pozostawia wiele pytań odnośnie przyszłości Ireneusza Mamrota. W ostatniej zapowiedzi LOTTO Ekstraklasy w wykonaniu Janekx89 na naszym portalu można było przeczytać, że decydujące w tym aspekcie będzie starcie Pucharu Polski z Miedzią. Jeśli tam Jagiellonia odpadnie, to może dojść do zwolnienia. Sytuacja Jagi się skomplikowała, ponieważ obecnie tylko Patryk Klimala jest napastnikiem zdolnym do gry.

Zagłębie Sosnowiec w rundzie wiosennej pokazuje klasę, co widać nie tylko po ostatnich występach, ale głównie w liczbach. Długimi fragmentami obecnej kampanii plasowali się na 16. pozycji. Aktualnie nie zmienili swojego położenia, jednak mają na swoim koncie 24 punkty, czyli dokładnie tyle samo, co Wisła Płock przed rozpoczęciem kolejki. W związku ze słabymi wynikami konkurencji złapali kontakt, dlatego walka o utrzymanie może być bardzo ciekawa. Zagłębie przystąpi do tego spotkania na fali dwóch kolejnych zwycięstw. Najpierw odnieśli pierwsze zwycięstwo w delegacji z Miedzią Legnica, a następnie pokonali Wisłę Kraków po pasjonującym starciu 4:3.

Oba zespoły muszą wygrać, dlatego można się spodziewać ciekawej rywalizacji. Moim zdaniem nie zabraknie w niej goli, ponieważ Zagłębie Sosnowiec to drużyna, która idzie odważnie do przodu, natomiast Jaga ma dziurawą defensywę.

Statystyki:

 • Zagłębie Sosnowiec wygrało w dwóch ostatnich meczach LOTTO Ekstraklasy.
 • Sosnowiczanie zdobyli sześć bramek w dwóch poprzednich starciach.
 • Pierwsze starcie między tymi drużynami zakończyło się wygraną Jagi 1:4.
 • W trzech poprzednich spotkaniach tych drużyn padł wynik BTTS i +2,5 gola.
 • Jagiellonia wygrała w dwóch ostatnich starciach z tym rywalem.
 • Zagłębie Sosnowiec nie zremisowało żadnego meczu w rundzie wiosennej.
 • Jagiellonia nie wygrała w sześciu kolejnych starciach LOTTO Ekstraklasy.
 • W czterech z ostatnich pięciu spotkań Jagi nie było wyniku BTTS.
 • Zagłębie Sosnowiec przegrało trzy z czterech ostatnich wyjazdów.
 • Sosnowiczanie to najgorsza drużyna wyjazdowa w Ekstraklasie.
 • Zagłębie Sosnowiec zdobyło przynajmniej jednego gola w trzech poprzednich delegacjach do Białegostoku.
 • Zagłębie Sosnowiec zdobyło bramkę w trzech kolejnych delegacjach.

Co obstawiać?

Moim zdaniem w przypadku tego spotkania najlepszym wyborem będzie obstawienie +2,5 gola. Oba zespoły grają ofensywnie, a dodatkowo będzie to dla nich starcie o wielką stawkę. Zagłębie Sosnowiec ma szansę wyskoczyć ze strefy spadkowej, a Jaga wrócić do górnej ósemki. W trzech kolejnych starciach między tymi ekipami padł wynik +2,5 gola. Patrząc na aktualną formę zakładam, że tym razem będzie podobnie.

Zdarzenie: Jagiellonia Białystok vs Zagłębie Sosnowiec

Typ: +2,5 gola

Kurs: 1.73

Wisła Kraków vs Piast Gliwice

Drugie spotkanie na dzisiejszym kuponie będzie pokazywane w otwartej telewizji. W poprzednim tygodniu również była transmisja ze starcia przy Reymonta, dlatego liczymy, że zobaczymy podobną dawkę emocji. Wisła Kraków w weekend przejechała się po Legii Warszawa 4:0, żeby w środku tygodnia przegrać z Zagłębiem Sosnowiec. Taki obrót sprawy najlepiej potraktować stwierdzeniem, że taka jest właśnie LOTTO Ekstraklasa. Decydującym czynnikiem w przypadku tej rywalizacji mogła być nieobecność Błaszczykowskiego oraz Wasilewskiego, którzy zmagali się z urazami. Dobrą wiadomością dla sympatyków Białej Gwiazdy jest prawdopodobny powrót Kuby na mecz z Piastem.

Piast Gliwice to drużyna, na którą trzeba zwrócić baczną uwagę. W końcu mówimy o zespole, który gra najlepszą piłkę w rundzie wiosennej. W środku tygodnia wrócili na właściwe tory – pokonując Wisłą Płock 1:0 na swoim obiekcie. Wcześniej przegrali 2:0 z Lechią Gdańsk, jednak wielu ekspertów określiło to spotkanie jako festiwal zmarnowanych szans. Waldemar Fornalik na konferencji prasowej podkreślał, że jego drużyna zagrała jeden z najlepszych meczów pod jego wodzą. Celem Piasta Gliwice w rundzie wiosennej miał być awans do górnej ósemki i już po 28. kolejkach wiadomo, że udało się zrealizować postawione zadanie. Teraz z pewnością postarają się powalczyć o europejskie puchary, ponieważ patrząc na dyspozycję tej drużyny, a także dorobek punktowy – są na dobrej drodze.

Wisła Kraków jest na musiku, ponieważ aktualnie ma 41 punktów na koncie. Przed rozpoczęciem kolejki taki wynik gwarantował im siódmą lokatę, jednak przewaga nad dziesiątą Koroną to był zaledwie jeden punkt. Biała Gwiazda rozczarowała wielu kibiców, ponieważ mieli na swoim koncie trzy kolejne zwycięstwa, żeby przegrać na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli.

Statystyki:

 • Wisła Kraków wygrała trzy z czterech ostatnich rywalizacji ligowych.
 • Piast nie zremisował żadnego meczu w rundzie wiosennej.
  Gliwiczanie wygrali sześć z ośmiu ostatnich meczów Ekstraklasy.
 • Biała Gwiazda w pięciu kolejnych spotkaniach ligowych osiągnęła rezultat +2,5 gola.
 • W czterech z pięciu ostatnich spotkań Piasta Gliwice nie było wyniku BTTS.
 • Wisła wygrała trzy z czterech spotkań domowych w rundzie wiosennej.
 • Biała Gwiazda trafiła do siatki przed własną publicznością w czterech kolejnych spotkaniach.
 • Wisła wygrała dwa ostatnie mecze domowe z tym rywalem.
 • W obu starciach nie było wyniku BTTS.
 • Cztery ostatnie rywalizacje tych drużyn przy Reymonta to wyniki -2,5 gola.
 • Piast ostatni raz pokonał Wisłę Kraków przy Reymonta w 2013 roku.
 • Wisła Kraków w każdym meczu domowym z Piastem od 2008 roku trafiła do siatki.
 • Piast przegrał w dwóch z czterech ostatnich delegacji.
 • Piast nie stracił gola w tylko jednym z poprzednich czterech wyjazdów.

Co obstawiać?

Prawdę mówiąc w tym meczu również spodziewam się wymiany ciosów. W dwóch ostatnich starciach tych drużyn nie było wyniku BTTS i +2,5 gola. Obstawiam, że tym razem zobaczymy bramki z obu stron. Wisła Kraków przed własną publicznością gra przyjemną piłkę, a dodatkowo stawiają na ofensywę. Wraca Kuba Błaszczykowski, który również może zrobić różnicę. Piast jest w niezłej formie od początku rundy wiosennej, dlatego typuję wynik BTTS.

Zdarzenie: Wisła Kraków vs Piast Gliwice

Typ: BTTS

Kurs: 1.72

lvbet