Wczorajszy dzień był bardzo przyjemny, zarówno kiedy mówimy o oglądaniu i emocjonowaniu się siatkarskimi meczami, jak i z perspektywy typera. Już na starcie otrzymaliśmy świetną rywalizację między Brazylijkami i Japonkami, a później kroku dotrzymały im przedstawicielki Stanów Zjednoczonych i Serbii. Dziś przyjrzę się następnym ćwierćfinałom, a mianowicie pojedynkom Włoch z Chinkami i Turczynek z Tajlandkami. Z perspektywy patrzenia na rozpiski na papierze, dziś również nie powinniśmy narzekać na emocje, jakie zaserwują nam te cztery zespoły. Kupon kreślę w Superbecie.

Superbet - koszulka do baneru
Superbet - koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 200 zł od depozytu, 1300 zł bez ryzyka, 34 zł darmowy zakład + 20 zł aplikacja mobilna!

1554 PLN na start w Superbet!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 200 zł, TYDZIEŃ BEZ RYZYKA: do 1300 zł, DARMOWY ZAKŁAD: 34 zł APLIKACJA MOBILNA: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Włochy vs Chiny: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(14.07.2022 r.)

O tym, że będziemy świadkami siatkarskiego widowiska nikogo w tym przypadku nie trzeba specjalnie przekonywać. Obie drużyny są na fali zwycięstw. W pięciu ostatnich meczach Italia triumfowała za każdym razem, a Azjatki trzykrotnie. Tegoroczną Ligę Narodów przed wyjazdem do Ankary zakończyły te reprezentacje odpowiednio na czwartym i piątym miejscu w tabeli. Jakby tego było mało, to w obu zespołach znajdują się gwiazdy światowej siatkówki, które są w świetnej formie. Z resztą ich pojedynki od lat dostarczały naprawdę wielu emocji i to kibicom po obu stronach siatki. Jednak o tym wspomnę za chwilę w trakcie statystycznego porównywania. Na razie dodam jeszcze, że stawką dzisiejszej konfrontacji jest awans do najlepszej turniejowej czwórki. Jeszcze przed startem turnieju obie kadry były typowane do znalezienia się na podium, choć o Chinkach częściej mówiono w kategorii tzw. czarnych koni zawodów. Czy uporają się ze zdeterminowanymi i kapitalnie grającymi Włoszkami? Niewykluczone… Zwłaszcza, że tylko o trzy punkty więcej w Lidze Narodów uzbierały Włoszki od dzisiejszych rywalek po trzech tygodniach zmagań.

Statystyczne porównanie dotyczące Włoszek i Chinek przed dzisiejszym meczem w Lidze Narodów

 • W tegorocznej edycji Ligi Narodów Włoszki wygrały 10 raz, a Chinki 8 w 12 meczach.
 • Italia ugrała 31 setów, a straciła 13. Z kolei Azjatki zdobyły 29 partii, a 17 razy musiały uznawać wyższość rywalek.
 • Do tej pory drużyny konfrontowały się ze sobą 26 razy, z czego Włoszki wygrywały 14, a Chinki 12 razy.
 • W ostatnich 10 meczach Chinki wygrywały 5 razy z rzędu w ostatnich grach, a wcześniej 5 spotkań wygrały siatkarki Italii.
 • Italia ogrywała na spokojnie Azjatki do 2018 r., później role się odwróciły o 180 stopni.
 • Tylko 3 razy (kolejno w: 2018 i dwa razy w 2021 r.) ich mecze kończyły się po trzech setach.
 • Aż 5 razy w ostatnich 10 grach ich rywalizacje kończyły się w czterech partiach.
 • Włoszki są na fali 5 zwycięstw w 5 ostatnich meczach, a w tylu spotkaniach Chinki przegrywały 2 razy.
 • Wyżej o jedno oczko w tabeli Ligi Narodów po 3 tygodniach zmagań uplasowały się Włoszki.
 • Za to wyżej w rankingu FIVB notowane są Chinki, które plasują się na trzecim, a Italia na czwartym miejscu.

Interesujące typy związane z meczem Włoszek z Chinkami w Lidze Narodów

Obie reprezentacje musiały się zaaklimatyzować do warunków panujących w tureckiej Ankarze. Łatwiej przyszło to Chinkom z racji strefy czasowej, lecz Włoszek nie wolno skreślać. Napomnę tylko, że kurs na triumf Italii wynosi 1.20, a na Azjatek aż 4.20. Jednak jak pokazywały ich ostatnie spotkania, obie kadry miały serie pięciu kolejnych zwycięstw i pytanie, czy Włoszki wrócą na „właściwe” tory – patrząc z ich perspektywy, czy Chinki zwyciężą po raz szósty w jedenastej grze. Patrząc na formę obu zespołów, jak i fakt, że zagrają pierwszy raz w Ankarze w tym sezonie, a także zwracając uwagę na to, o jaką stawkę toczy się spotkanie, zwróciłbym uwagę na kurs, że reprezentacje ugrają więcej niż 175.5 punktu.

Na to zdarzenie mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.90. Obie drużyny równie często zdobywały sety, a jeśli nie partie, to sporo punktów w każdej z odsłon. Dlatego, mimo że mamy kurs 1.85, czyli nieco niższy na to, że ugrają mniej oczek, to bardziej realistyczny jest dla mnie ten „głoszący”, że obie reprezentacje zdobędą więcej punktów. Z tych samych powodów zwróciłbym uwagę, że w premierowej odsłonie ugrają więcej niż 45.5 punktu, na co mamy wycenę na poziomie 1.90.

Superbet
1.70
W tym meczu zostanie rozegrany 4. set - TAK

Moje typowanie związane z meczem Włoszek z Chinkami

Według mnie obie kadry mają takie same szanse na zwycięstwo. Dlatego nie podejmuję się wskazania, gdyż Chinki mogą sprawić niespodziankę. Bardzo możliwe, że Azjatki zamkną drogę do półfinału Italii, więc jeżeli chciałbyś bardziej zaryzykować, to polecam Ci postawić na to, że to właśnie Chinki zwyciężą. Samemu wczoraj ryzykowałem i się sprawdziło, dlatego też dziś chcę zagrać nieco bezpieczniej. I od siebie na kuponie kreślę, że zostanie rozegrany czwarty sety, na co mamy wycenę na poziomie 1.65 względem aż 2.10, że do tego nie dojdzie. Powyżej przedstawiałem swoje argumenty, a także statystyczne porównanie, dlatego też dodam, że kupon kreślę w Superbecie, u którego masz kapitalny BONUS do odebrania. Nie wierzysz? Sprawdź. Tak, jak i bonusy, premie przed zagraniem u innych bukmacherów. Wszakże z tą myślą konstruowaliśmy niniejszy ranking.

Turcja vs Tajlandia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (14.07.2022 r.)

W tym przypadku mówimy o rywalizacji między drużyną przystępującą do rozgrywek z numerem jeden, z racji rozstawienia związanego z tym, że to Turcja organizuje finałowy turniej, z kadra, która rzutem na taśmę znalazła się w najlepszej ósemce. Jednak istotne jest, że Turczynki zakończyły zmagania po trzech tygodniach w siatkarskiej Lidze Narodów na… siódmym miejscu. Miały tylko o dwa zwycięstwa więcej po dwunastu grach od Tajlandek, więc faworyt nie jest wcale tak oczywisty, jak może się wydawać. Dość powieść, że Turczynki ugrały dwadzieścia trzy, a Tajlandki piętnaście punktów. Faworytkami są jednak gospodynie, również z tego, gdzie odbędzie się to spotkanie. Dlatego też spodziewam się, że to właśnie one awansują do następnej rundy. Jednak, czy bez większych problemów? To już nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Statystyczne porównanie dotyczące Turczynek i Tajlandek przed dzisiejszym meczem w Lidze Narodów

 • W 12 meczach Turczynki wygrały 7 razy, a Tajlandki 5-krotnie.
 • Po 12 spotkaniach Turczynki ugrały 23, a Tajlandki 15 oczek.
 • W 12 spotkaniach Turcja ugrała 28 setów, straciła 18, a Tajlandki zakończyły zmagania w zasadniczej fazie turnieju Ligi Narodów mając 22 zdobyte i 25 straconych setów.
 • Do dziś zmierzyły się 9 razy, z czego 7-krotnie triumfowały Turczynki.
 • Tajlandki były w stanie ogrywać swoje dzisiejsze rywalki wyłącznie w 2016 i 2017 roku (za pierwszym razem po tie-breaku, a później do zera).
 • W 9 meczach tylko 3 razy ich rywalizacja kończyła się po trzech partiach, w tym dwukrotnie na korzyść Turczynek.
 • Aż 5-krotnie na 9 spotkań ich rywalizacja kończyła się dokładnie po czterech setach.
 • W oficjalnym rankingu FIVB Turcja plasuje się na 5, a Tajlandki na 14. miejscu.

Interesujące typy związane z dzisiejszym meczem Turczynek z Tajlandkami

Obie drużyny stanowią dla mnie swego rodzaju zagadkę, gdyż albo zgarniają sporo punktów, nawet kiedy nie wygrywają seta, albo dostają szybki łomot od wyżej notowanych zespołów. Dlatego też nie stawiam na to, ile punktów ugrają w premierowej odsłonie, mimo że wiadome jest, jaka stawka jest ich dzisiejszego meczu. W podobnej niewiedzy są bukmacherzy Superbetu, którzy przygotowali wycenę na poziomie 1.85 zarówno na to, że ugrają mniej, jak i że więcej niż czterdzieści cztery punkty. Dlatego, jeżeli chcesz zaryzykować, szedłbym raczej w tę drugą opcję, natomiast ona wiąże się, jak dla mnie właśnie z ryzykiem, a dziś chcę zagrać bezpieczniej w obu przypadkach. Dlatego też jednym z typów, jakie bym obstawiał, to handicap punktowy na poziomie minus cztery i pół względem Turczynek, na co mamy kurs 1.75.

Moje typowanie związane z dzisiejszym meczem Turczynek z Tajlandkami w Lidze Narodów

Jednak chcę zagrać jeszcze bezpieczniej, tak by na spokojnie przedłużyć zazielenienie swych kuponów. Wczoraj wszedł typ blisko 6.00, więc dziś jest niższy, a to za sprawą tego, że kupon podbijam zdarzeniem mówiącym, że ugrają łącznie więcej niż 136.5 punktu. Na nie mamy kurs na poziomie 1.80. Obie reprezentacje znają się od lat i murowanymi faworytkami są Turczynki. Powody zdążyłem już przedstawić, więc dodam jeszcze, że spodziewam się, że Tajlandki będą w stanie się postawić, a nawet urwać jednego seta, więc interesującym typem są również te, które mówią, że zostaną rozegrane cztery sety lub że Turcja wygra trzy do jednego. Od siebie stawiam na punkty, ponieważ spodziewam się, jak w każdym z pozostałych meczów, show na wysokim poziomie. W końcu każda z drużyn ma o co grać, a dzieli je zaledwie jeden mecz od strefy medalowej.

Superbet
1.80
Reprezentacje ugrają więcej niż 136.5 pkt - TAK

Propozycja kuponu:

SUPERBET, Liga Narodów, 2022, 14 lipca

fot. Lucio Tavora/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze