Kolejna wielka impreza piłkarska rozgrywana w Polsce dobiega końca. Po Euro 2012 oraz po finale Ligi Europy rozgrywanym w 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zamykamy dzisiaj Mistrzostwa Świata U20, które trwały przez ponad dwa tygodnie. Na stadionie Widzewa w Łodzi zmierzą się Ukraina i Korea Południowa. Która z tych reprezentacji osiągnie końcowy sukces? Zapraszam do lektury!

Sprawdź nasz nowy projekt – Typomanię💥 Brak trafionych kuponów nie determinuje wygranych👍 W czerwcowej puli m.in. konsola czy rower❗️Dowiedz się więcej⬇️⬇️

Baner Typomani z nagrodami w czerwcu

Chyba mało kto spodziewał się takiej pary w finałowym starciu tegorocznego mundialu U20. Przed rozpoczęciem tych rozgrywek faworytami do końcowego zwycięstwa były takie nacje jak Francja, Portugalia czy też Argentyna. Żadna z tych drużyn nie awansowała nawet do ćwierćfinału Mistrzostw Świata, co tylko potwierdza tezę, że turnieje młodzieżowe są bardzo nieprzewidywalne i ciężko jest wytypować zespoły, które na koniec odniosą sukces. Ostatecznie w finale znalazły się reprezentacje Ukrainy i Korei Południowej.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORTUNY!
Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Ukraina

Drużyna prowadzona przez Oleksandra Petrakova jak burza przeszła przez turniej rozgrywany w naszym kraju. Do tej pory nie odnieśli żadnej porażki, remisując tylko trzy spotkania. Należy zwrócić uwagę na świetny start, który zanotowali. Zwycięstwo z USA oraz podział punktów z faworyzowaną Nigerią spowodowały pewny awans z grupy i rozpoczęcie fazy pucharowej z teoretycznie słabszą reprezentacją. Ukraina pewnie pokonała Panamę, a następnie wypunktowała Kolumbię, mając ten mecz do końca pod kontrolą. W półfinale trafili na Włochów, którzy po stracie bramki do końca walczyli o dogrywkę. W doliczonym czasie gry do siatki naszych południowych sąsiadów trafił Gianluca Scamacca, ale po weryfikacji VAR nie została ona uznana. Tym oto sposobem zespół Oleksandra Petrakova zameldował się w finale, w którym po raz pierwszy od starcia z Panamą będą faworytem. Czy młodzi zawodnicy spełnią oczekiwania swoich kibiców?

Korea Południowa

Jeszcze większą niespodzianką niż Ukraina jest pojawienie się Korei Południowej w finale mundialu U20. Mało kto dawał im szanse na wyjście z grupy. Mając obok siebie takie reprezentacje jak Portugalia czy Argentyna, czyli drużyny, które były faworyzowane do końcowego sukcesu, ciężko było spodziewać się zespołu z Azjii w kolejnej rundzie. A jednak kosztem Selecçăo das Quinas awansowali do fazy pucharowej turnieju rozgrywanego w Polsce. Oczywiście nie można niczego odbierać zespołowi, który znalazł się w finale, ale przygoda Korei Południowej w kolejnych rundach turnieju można określić jako szczęśliwą. O ile pokonanie Japonii było zasłużone, tak w starciach z Senegalem czy Ekwadorem uśmiechnął się los. Zdobyta bramka w ostatnich sekundach doliczonego czasu, ale także anulowanie gola przeciwnika przez system VAR w końcówce spotkania spowodowały awans Azjatów do meczu finałowego. Czy i dzisiaj Korei Południowej dopisze szczęście?

Kluczowe aspekty:

  • Ukraina awansowała do finału Mistrzostw Świata U20 po pokonaniu Włochów 1:0
  • Ich bilans na tym turnieju to 5 zwycięstw i 1 remis
  • Korea Południowa awansowała do finału Mistrzostw Świata U20 po pokonaniu Ekwadoru 1:0
  • Ich bilans na tym turnieju to 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka
  • Obie reprezentacje zmierzyły się przeciwko sobie raz, 3 miesiące temu górą była Ukraina zwyciężając 1:0

Co obstawiać?

Szczerze mówiąc, oglądałem kilka spotkań tych drużyn na tegorocznym mundialu i moim zdaniem to Ukraina prezentowała się na tym turnieju lepiej. Pomimo młodego wieku zawodnicy reprezentujący ten kraj imponowali mi swoim spokojem i opanowaniem. Danylo Sikan, Sergiy Buletsa to piłkarze, na których warto zwrócić uwagę. Na trybunach powinniśmy ujrzeć przewagę kibiców naszych południowych sąsiadów, którzy przez całe Mistrzostwa Świata U20 dopingowali swoją reprezentację. Wiadomo jest to finał i często rządzi się on swoimi prawami, ale wydaje mi się, że szczęście Korei Południowej zakończy się w dzisiejszym starciu. Korzystam z Hitu Dnia Fortuny, który podwyższa kurs na zwycięstwo jednej z drużyn i pobieram kurs 2.5 na wygraną Ukrainy w regulaminowych 90 minutach tego spotkania.

Zdarzenie: Ukraina vs Korea Południowa

Typ: 1

Kurs: 2.5

kupon Fortuna U20