Sprawdzamy szanse na rewanż Biało-Czerwonych na MŚ w Seefeld! Kursy w Fortunie zwiastują dobry występ polskich skoczków, ale czy tym razem uda się zdobyć medal?

Przed obstawianiem skoków w Fortunie

Na pozycji lidera klasyfikacji generalnej niezmiennie pozostaje Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch ma właściwie bardzo niewielkie szanse na dogonienie niesamowitego Japończyka, bo traci do niego aż 475 punktów. Na trzeciej pozycji plasuje się Stefan Kraft, z 603 oczkami do lidera, na czwartej lokacie jest Piotry Żyła, a na piątej Dawid Kubacki.

Polacy to potęga w skokach narciarskich, tylko nie trafiliśmy z formą na MŚ.

Poprzednie zawody w ramach mistrzostw świata odbyły się w Inssburcku HS-130, gdzie nasi skakali zdecydowanie poniżej oczekiwań. W konkursie indywidualnym najwyżej był Kamil Stoch, zajął on dopiero piąte miejsce. Kubacki był 12, a Żyła 19. Takie wyniki nie pasują do tak wysoko klasyfikowanych zawodników.

Na domiar złego, nie poszedł nam również konkurs drużynowy. Niemcy zdeklasowali czołówkę, ale my, nie załapaliśmy się nawet na medal, a był to przecież plan minimum. Wiele mówi się o złej atmosferze w kadrze przez Stefana Horngachera, który może odejść do federacji niemieckiej. Wydaje się jednak, że to tylko minimalnie mogło wpłynąć na naszych skoczków.

Kursy i typy na Seefeld

Na początek musimy sprawdzić, jak zawodnikom poszły kwalifikacje. Trzeba przyznać, że mamy powodu do optymizmu. Co prawda, to Stefan Kraft okazał się najlepszy, a Ryoyu Kobayashi drugi, ale Kamil Stoch był tuż za nimi, na dodatek kroku dotrzymał również Dawid Kubacki (4. lokata).

Dość kiepski skok oddał Piotr Żyła, który został sklasyfikowany na 16. pozycji, a w najlepszej 30 byłby Stefan Hula z odległością na 101,5 metra.

Kraft i Kobayashi są faworytami, ale Stoch tuż za nimi.

Fortuna w roli faworytów, po tych samych kursach typuje Stefana Krafta i Ryoyu Kobayashiego. Na ich zwycięstwa otrzymamy przelicznik równy 4.50. Wygrana Kamila Stocha została wyceniona na 5.00.

Strefa medalowa wydaje się być jednak na spokojnie w zasięgu naszego najlepszego skoczka. Fortuna wystawiła na takie zdarzenie kurs na poziomie 1.90. Za podium Dawida Kubackiego otrzymamy natomiast przelicznik o wartości 2.50.

Fortuna opinie – tutaj sprawdzisz wszystko o bukmacherze

fortuna oferta

Promocja Fortuny

Fortuna jest sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Dzięki temu, my, gracze wyciągamy z tego konkretne benefity. Pamiętacie promocję Happy Hours Fortuny na mundialu? Działa ona także przed skokami, a dokładniej podwyższa wygrane o 14%, przy spełnieniu następujących warunków:

  • Minimum 3 zdarzenia na kuponie
  • Stawka minimalna kuponu 20 PLN
  • Zdarzenia tylko ze skoków narciarskich
  • Kupon wysłany w godzinach 11:30 – 13:30

No i to by było na tyle. Znacie najważniejsze informacje, kurs, typy – czekamy na konkurs!