Resovia i Stal z ekspresowymi triumfami? Gramy o 199 PLN

Resovia Rzeszów w meczu 10 kolejki PlusLigi

Dziś przed nami siatkarskie emocje w Lublinie i Nysie. Miejscowy LUK oraz PSG Stal podejmą kolejno Asseco Resovię Rzeszów i BBTS Bielsko – Białą. O ile w pierwszym meczu to goście są faworytami, o tyle już w drugim to gospodarze powinni bez trudu poradzić sobie ze znacznie niżej notowanymi rywalami. Piszę tak mając na uwadze to jak do tej pory radziła sobie każda z czterech wymienionych drużyn. Nie spodziewam się wyrównanych spotkań, ponieważ w obu przypadkach mówimy o starciach drużyny z czuba tabeli z zespołem, który jest znacznie niżej notowanym i walczącym o utrzymanie w PlusLidze. Kupon stawiam w TOTALBET.

200 zł bez ryzyka (zwrot na konto główne) + 5000 zł od depozytu + 35 zł freebety

LUK Lublin – Asseco Resovia Rzeszów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (18.11.2022 r.)

Gospodarze tego meczu po 9. kolejkach mają na koncie odniesione raptem dwa zwycięstwa. To przekłada się na to, że uzyskali ledwo 9 punktów i znajdują się na 13. pozycji w PlusLidze. Mają dokładnie taki sam bilans punktowy, co ukraińska drużyna występująca od tego sezonu w PlusLidze i o dwa więcej od Cuprumu Lubin. Jako, że zdobyli o seta mniej od Barkoma Lwów, to znajdują się na 13-stej, a nie 12-stej lokacie. Ich dzisiejsi rywale znajdują się znacznie wyżej w tabeli, ponieważ Resovia plasuje się na drugiej pozycji, tuż za Jastrzębskim Węglem. Przegrali ledwie jeden mecz i to właśnie z liderem, stąd też strata jednopunktowa powiększyła się już do czterech oczek. Dodać należy, że Jastrzębie po 9. grach ma komplet oczek. Dlatego też nie ma co ukrywać, że będzie to jedno z dwóch dziś granych starć pomiędzy Dawidem a Goliatem.

Za chwilę dokonam statystycznego porównania między zespołami, a na razie napomnę jeszcze o tym, że znacznie więcej gwiazd znajdować się będzie po rzeszowskiej stronie siatki. To gracze Asseco regularnie meldują się w drużynie marzeń po większości kolejek, a zawodnicy LUK-u do tego dopiero aspirują. Poza tym oba zespoły są w podobnym miejscu do obecnie zajmowanego od lat, z tym, że Rzeszowianie grają w obecnym sezonie jeszcze lepiej względem ostatnich lat. Dlatego też dziś powinni ekspresowo zwyciężyć, a LUK postawić się wyłącznie w premierowej odsłonie i liczyć na wolniejsze wejście w mecz wyżej notowanego zespołu. Nim dodam coś jeszcze odnośnie do tego meczu, to przypomnę, że z racji tego, że gram z TOTALBET-em, to mam do zaoferowania z myślą o Tobie świetne BONUSY do zgarnięcia. Wystarczy, że założysz u nich konto z wykorzystaniem naszego kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem LUK-u Lublin z Asseco Resovią Rzeszów w 10. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas te drużyny rywalizowały ze sobą 2-krotnie i każda z nich zwyciężała po razie.
 • Interesujące jest, że oba zespoły wygrały swoje mecze do jednego i każda na wyjeździe.
 • W pierwszym meczu sety kończyły się odpowiednio do: 21, 23, 22, 23 punktów, a Resovia ugrała drugą odsłonę.
 • Oznacza to, że w tamtym meczu zespoły zdobyły łącznie 189 punktów, a aż 98 z nich wywalczył LUK.
 • W drugim spotkaniu poszczególne partie kończyły się kolejno do: 18, 23, 24 i 15 oczek. Tym razem przegranym był LUK, który wyrwał trzeciego seta po grze na przewagi.
 • W tym starciu zespoły wywalczyły już 181 oczek, z czego 99 punktów zdobyła drużyna Asseco Resovii Rzeszów.
 • Patrząc na bilans ich ostatnich 5 gier, widzimy, że po stronie LUK-u mamy: P – W – W – P – P, a Asseco: W – P – W – W – W.
 • Gospodarze tego meczu do tej pory w sezonie zdobyli 784 punktów, a stracili 844 oczek. Z kolei Asseco Resovia osiągnęła 756 punktów i straciła 655 oczek.
 • Kiedy patrzymy na liczbę wygranych setów, to u Rzeszowian mamy ich 24, a u LUK-u raptem 14; z kolei ilość straconych wynosi odpowiednio: 7 i 23 sety.

Mój typ na mecz LUK-u Lublin z Asseco Resovią Rzeszów w 10. kolejce PlusLigi

Ze swojej strony gram bezpiecznie, ponieważ uważam, że w premierowej odsłonie drużyny zdobędą łącznie więcej niż 43 punkty. Swoje przewidywania opieram na tej podstawie jakimi dotychczas wynikami kończyły się ich sety, a także faktem, że Asseco Resovia w ostatnim czasie jest zespołem wolniej wchodzącym w spotkanie. Do tego dochodzi fakt, że grają na wyjeździe, więc miejscowych mogą wesprzeć trybuny.

W 1. secie suma punktów będzie większa niż 43: TAK
Kurs: 1.52
Graj!

A faktem jest, że umieją się postawić Rzeszowianom, to już widzieliśmy w poprzednim sezonie. Jest to pierwszy najniższy typ odnośnie liczby punktów ugranych w premierowej partii, aczkolwiek nie chcę ryzykować po ostatniej serii nietrafionych typów. Dlatego też od siebie zaznaczam, że właśnie w pierwszym secie suma punktów wyniesie więcej niż 43, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.52.

PSG Stal Nysa – BBTS Bielsko – Biała: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (18.11.2022 r.)

W tym spotkaniu spotkamy się z drużynami będącymi w podobnej sytuacji, co wyżej wymienione dwa zespoły. Najlepiej świadczą o tym kursy bukmacherskie. Wycena triumfu PSG Stali Nysy wynosi 1.07, a BBTS-u Bielska – Białej już 7.80. Wszystko za sprawą tego, że gospodarze tego spotkania są klasyfikowani na 6-tej, a ich dzisiejsi rywale na 16-stej pozycji po 9. kolejkach. Jest tak, gdyż PSG Stal zdążyła wygrać 5-krotnie i zdobyć łącznie 16 oczek, a BBTS Bielsko – Biała wygrywali wyłącznie w starciu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Dokonali tego w 3. rundzie gier, kiedy to zwyciężyli po tie – breaku. Od tamtej pory zanotowali aż 6 porażek. Ugrali zaledwie po secie w 2 meczach, a mianowicie w konfrontacjach z LUK-iem Lublin i w ostatnim meczu, kiedy to rywalizowali z GKS-em Katowice. Kiedy dochodziło do meczów z Wartą Zawiercie, AZS-em Olsztyn, Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle przegrywali do zera i tylko w drugich i trzecich partiach w rywalizacjach z ZAKSĄ i Wartą byli w stanie zdobyć więcej niż 20 punktów w danej partii.

Oczywiście w tym momencie biorę pod uwagę wyłącznie wspomniane 4 spotkania, w których przegrali do zera. Dla porównania PSG Stal mimo, że również jest ostatnio w kryzysie, to jednak radzi sobie lepiej w PlusLidze. Ostatnio przegrali do zera po meczu z Wartą Zawiercie. Zaprezentowali się w tym meczu szalenie rozczarowująco, ponieważ nawiązali rywalizację z nimi wyłącznie w drugim secie, który przegrali do 22 oczek. Każdą z pozostałych przegrali odpowiednio do 14 i 16 punktów. Dwie kolejki wcześniej przegrali do jednego z LUK-iem, lecz stoczyli tam bardziej wyrównane starcie. W pierwszym secie ulegli po grze na przewagi do 27, a kolejno do 20 punktów. Później zwyciężyli do 19 oczek, by w 4. secie przegrać do 22 punktów. Należy nadmienić, że jeszcze wcześniej ograli AZS Olsztyn do zera w przekonywującym stylu, ponieważ odpowiednio do: 20, 19 i 20 oczek.

Statystyki przed meczem PSG Stali Nysy z BBTS-em Bielsko – Białą w 10. kolejce PlusLigi:

 • Te drużyny również rozegrały między sobą 2 mecze, z których po razie zwyciężała każda z nich.
 • Z tą różnicą, że każdy z nich wygrał u siebie. PSG Stal wygrała w Nysie do jednego, a BBTS Bielsko – Biała po tie – breaku.
 • W pierwszym meczu sety kończyły się odpowiednio do: 27, 18, 19, 22 i 13 punktów, a goście wygrali w 2. i 4. secie.
 • Drużyny zdobyły łącznie w meczu aż 218 punktów, a co ciekawe obie nabiły po 109 oczek.
 • Z kolei w drugim starciu sety kończyły się kolejno do: 20, 23, dwukrotnie do 17 punktów.
 • Goście wygrali wyłącznie w trzeciej partii. Dzięki temu widzimy, że zespoły łącznie ugrały 177 punktów, z czego gospodarze wówczas zdobyli 92 oczka.
 • Kiedy patrzymy na bilans ich ostatnich 5 gier, to widzimy, że PSG Stal ma bilans: P – P – W – P – W, a BBTS Bielsko – Biała ma na koncie same porażki.
 • Odnośnie do tego ile punktów zdobyli, a ile stracili w dotychczasowych meczach, to PSG Stal jest na plusie wynoszącym 10 punktów, a BBTS ma wywalczonych raptem 671 punktów, a straconych aż 776 oczek.
 • PSG Stal Nysa wygrała łącznie w 18 setach, a przegrywała w 14 odsłonach. Z kolei w przypadku BBTS-u mamy wygranych raptem 6 setów, a przegranych aż 26 partii.

Mój typ na mecz PSG Stali Nysy z BBTS-em Bielsko – Białą w 10. kolejce PlusLigi

Na kuponie zaznaczam ten sam typ, co względem pierwszego meczu. Tyle, że tym razem wycena tego zdarzenia jest ustabilizowana na poziomie 1.49. Sądzę, że jest to typ realny do wejścia również z tego powodu, że obie kadry chcą wrócić do prezentowania lepszej gry. To wiąże się z tym, że bardziej czeka nas mecz walki, zaciętości i waleczności z obu stron siatki, aniżeli szybkie zwycięstwo którejś z ekip.

W 1. secie suma punktów będzie większa niż 43: TAK
Kurs: 1.49
Graj!

Dzięki tym dwóm oznaczeniom otrzymuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.26. Dziś gram spokojniej względem ostatnich kuponów, po to, by spokojnie podwoić wygraną, a jednocześnie postawić na bardziej oczywiste typy. Jakie były wcześniejsze? To bez trudu możesz sprawdzić w każdej chwili. Wystarczy, że odwiedzisz zakładkę o nazwie – TYPY: Siatkówka.

Propozycja kuponu:

Totalbet, kupon, 18 listopada, 2 mecze PlusLiga

fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

200 zł bez ryzyka (zwrot na konto główne) + 5000 zł od depozytu + 35 zł freebety

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze