Raw Air 2023 – konkurs w Lillehammer: typy i zapowiedź | 16.03.2023

Typy na skoki Lillehammer

Raw Air 2023: typy na skoki w Lillehammer. W czwartkowe popołudnie czekają nas kolejne emocje związane z norweskim cyklem. Aktualnie na czele rywalizacji plasuje się H.E. Granerud, ale czy utrzyma on wypracowaną przewagę także po nadchodzącym konkursie? Z pewnością jest w gronie faworytów tych ostatnich zawodów w Lillehammer. A jak spiszą się inni zawodnicy? Przyjrzałem się bliżej czterem skoczkom, którzy mają szanse zająć wysokie miejsca. Jeśli chciałbyś poznać moją analizę, to serdecznie zapraszam! 

Anze Lanisek vs Johann Andre Forfang

W pierwszej parze zestawiłem ze sobą dwóch skoczków ze ścisłej czołówki Rawi Air 2023 – Słoweńca Anze Laniska i J.A. Forfanga. Aktualnie wyżej w klasyfikacji turnieju znajduje się reprezentant Słowenii, ale czy uda mu się zająć wyższą pozycję w czwartek?

Ten sezon Laniska jest niezwykle udany. Niemal od pierwszych skoków w Wiśle utrzymuje wysoką formę – oczywiście z drobnymi potknięciami podczas niektórych konkursów, ale mimo wszystko cały czas radzi sobie naprawdę nieźle. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się na 4. lokacie z dorobkiem 1289 punktów. Podczas tegorocznego Rawi Air radzi sobie zgodnie z oczekiwaniami, a więc jest w ścisłej czołówce tego cyklu. W konkursach w Oslo zajął 1. i 2. miejsce, natomiast w Lillehammer podczas pierwszego konkursu był dopiero 18. Mimo to cały czas plasuje się na najniższym stopniu podium norweskich zawodów, ze stratą 30 punktów do Krafta i aż 50 punktów do Graneruda. A jak Lanisek spisze się w nadchodzącym konkursie?

Johann Andre Forfang w tym sezonie nie jest w najlepszej formie. Od początku sezonu miał spore problemy z ustabilizowaniem formy i skakał po prostu za krótko. Głównie plasował się pod koniec drugiej albo na początku trzeciej dziesiątki zawodów. Najwyższe miejsce w zawodach 2022/2023 zanotował w Sapporo, gdzie ukończył konkurs na 5. pozycji. Najlepiej jednak idzie podczas Raw Air, gdzie dwa razy zajął 6. miejsce i raz, w Oslo był 10. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej norweskiego cyklu plasuje się na 5. miejscu. A czy w czwartkowym konkursie uda mu się pokonać Laniska?

Zakład bez ryzyka do 100 PLN w STS

Co obstawiać?

Zatem który ze skoczków ma większe szanse na lepszą pozycję w najbliższych zawodach? Lanisek w środowym prologu nie skoczył może najdalej, ale dzięki rekompensacie punktowej ukończył kwalifikacje na 1. miejscu. Forfang natomiast skoczył tylko 0.5 metra bliżej, a mimo to zajął dopiero 12. miejsce ze stratą 20 punktów do Laniska (skakał z 8 belki, a Lanisek z 5). Ponadto Słoweniec był wyżej w pierwszych dwóch konkursach w Oslo i na przestrzeni całego sezonu radzi sobie o wiele lepiej od swojego norweskiego konkurenta. I właśnie dlatego obstawię, że reprezentant Słowenii będzie wyżej w czwartkowych zawodach.

Natomiast gdybyś chciał obstawić ten konkurs, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to warto rozważyć opcję przygotowaną przez STS. Bukmacher ten po rejestracji z linku https://zagranie.com/goto/sts/ oferuje na start nawet 1660 PLN bonusów, wśród których znaleźć można między innymi zakład bez ryzyka, z którym Twój pierwszy kupon będzie ubezpieczony do 100 PLN. A jeśli chcesz skorzystać z oferty powitalnej, to wystarczy, że podczas rejestracji wpiszesz kod promocyjny STS.

Lanisek będzie lepszy od Forfanga
Kurs: 1.45
Zagraj!

Timi Zajc vs Karl Geiger

W drugiej parze zestawiłem Słoweńca – Timiego Zajca i niemieckiego skoczka – Karla Geigera. W ich przypadku Raw Air również jest bardzo udane i obaj zawodnicy powinni walczyć o czołowe lokaty w czwartkowym konkursie na Lillehammer. A który z nich ma większe szanse na wyższą lokatę?

Timi Zajc początek sezonu miał dość trudny, bowiem najczęściej plasował się w drugiej bądź trzeciej dziesiątce zawodów. Od konkursów w Sapporo jego forma się unormowała i zaczął zajmować lokaty w czołowej “10”. I do tej pory udało mu się uzbierać 606 punktów, dzięki czemu plasuje się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas Raw Air 2023 świeżo upieczony mistrz świata z dużej skoczni z Planicy radzi sobie naprawdę solidnie – był dwukrotnie 10. i raz 12, co łącznie ze zliczeniem punktów z kwalifikacji daje mu aktualnie 4. miejsce w klasyfikacji norweskiego cyklu. Czy ma szansę powalczyć o czołową lokatę w czwartkowych zawodach?

Kar Geiger przez większość konkursów Pucharu Świata radził sobie bardzo przeciętnie z wyjątkami na skoczniach niemieckich, gdzie zawsze udawało mu się walczyć o najwyższe miejsca. W drugiej części sezonu idzie mu jednak o wiele lepiej i zaczął regularnie zajmować miejsca w czołowej “10”, zdobywając także brąz na MŚ w Planicy podczas zawodów na normalnym obiekcie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje on 9. miejsce z dorobkiem 638 punktów. Podczas zawodów Raw Air 2023 także skacze bardzo solidnie – zajmował już 3, 12 i 5 miejsce, dzięki czemu w generalce cyklu zajmuje 6. miejsce, a jego strata do Zajca wynosi jedynie 4 punkty. A jak Geiger spisze się w nadchodzącym konkursie w Lillehammer?

Co obstawiać?

Na którego z tej pary warto więc postawić? Tak naprawdę zarówno Słoweniec, jak i Niemiec spisują się w ostatnich konkursach naprawdę dobrze. Podczas środowych kwalifikacji Zajc zajął 3. miejsce po najdłuższym skoku spośród wszystkich zawodników na odległość 144.5 metrów. Geiger natomiast skończył ponad 10 metrów mniej, co dało mu ostatecznie 6. miejsce w prologu. Myśle więc, że w nadchodzących zawodach lepiej powinien spisać się Timi Zajc, który w końcu odpalił na skoczni Lillehammer podczas kwalifikacji, a udowadniał już nie raz, że potrafi daleko polecieć. Geiger wydaje się być w dobrej dyspozycji, ale myślę że czwartkowy konkurs może być pod dyktando Słoweńców i Norwegów. Dlatego też zdecyduję się wskazać Zajca jako zwycięzcę tej pary.

Zajc będzie lepszy od Geigera
Kurs: 1.57
Zagraj!
Kupon STS na skoki Raw Air
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze