Puchar Świata w Willingen: typy i zapowiedź | 04.02.2023

Typy na PŚ w Willingen

PŚ w Willingen: typy na skoki narciarskie. Po długich lotach w Bad Mitterndorf czas wrócić na normalną skocznie. Tym razem zawodnicy przeniosą się do Niemiec, gdzie rozegrany został już bardzo loteryjny konkurs w skokach mieszanych. W sobotę czekają nas zawody indywidualne – o ile oczywiście warunki pogodowe na to pozwolą. Czego należy spodziewać się po sobotnich skokach? Jeżeli chciałbyś poznać moją analizę i typy dotyczące dwóch par skoczków, to serdecznie zapraszam do lektury!

Piotr Żyła vs Karl Geiger

Dziś pod lupę wziąłem klasycznie dwie pary zawodników. W pierwszej z nich znalazł się nasz reprezentant – Piotr Żyła, którego zestawiłem z niemieckim skoczkiem – Karlem Geigerem. Który z nich ma większe szanse na wyższą lokatę na niemieckiej skoczni?

Żyła w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Świetnie spisał się w konkursach lotów, gdzie zajął 6. i 4. miejsce, dzięki czemu zgarnął stosunkowo sporo punktów do klasyfikacji generalnej. Aktualnie polski zawodnik plasuje się na 5. pozycji w generalce, z dorobkiem 718 punktów. Tak naprawdę Piotr Żyła od początku sezonu skacze bardzo równo i niemal nie wychodzi z pierwszej dziesiątki zawodów. W sezonie 2022/2023 przydarzyło mu się to tylko w Zakopanem (39. miejsce) oraz w pierwszym konkursie w Sapporo (14. lokata). Poza tym – 16 konkursów w TOP 10. A jak Polak spisze się na Muehlenkopfschanze w Willingen?

STS ZBR do 100 PLN

Geiger w tym sezonie nie może poszczycić się tak dobrym skakaniem jak polski zawodnik. Niemiec na ten moment zajmuje dopiero 15. lokatę, z dorobkiem 314 punktów na koncie. Jego najlepszy występ w tegorocznym Pucharze Świata miał miejsce w Titisee-Neustadt, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. Poza tym często okupuje drugą, a nawet trzecią dziesiątkę konkursów. Kompletnie nie wyszły mu także loty w Bad Mitterndorf, gdzie nie udało mu się w obu konkursach zdobyć nawet punktu. Tak naprawdę od zawodów w Bischofshofen skacze wręcz kiepsko, ponieważ ani razu nie znalazł się nawet w TOP 10. A jak spisze się na skoczni w swoim kraju?

Co obstawiać?

Zatem kogo typować w parze Żyła – Geiger? Kursy bukmacherskie na tę parę są stosunkowo wyrównane, ale chyba tylko dlatego, że Niemiec będzie skakał u siebie. Polski skoczek w 16 z 18 konkursów plasował się wyżej w końcowym rozrachunku zawodów od Karla Geigera. Jeżeli Żyła utrzyma swoją dobrą dyspozycję i wiatr nie będzie odgrywał głównej roli w nadchodzących zawodach, to myślę, że nasz reprezentant nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Niemca. Natomiast gdybyś chciał obstawić skoki narciarskie, to z rozbudowaną ofertą wychodzi STS. Bukmacher ten posiada bowiem możliwość typowania par zawodników H2H, ale też wskazania zwycięzcy czy topowej trójki. A zakładając konto z kodem promocyjnym STS możesz liczyć na cashback do 100 PLN. I tak naprawdę wystarczy zarejestrować się z linku https://zagranie.com/goto/sts/, aby skorzystać z podanej promocji. Więcej informacji na jej temat znajdziesz oczywiście na naszej stronie. A wracając do tej pary, to oczywiście postawię na Piotra Żyłę.

Żyła będzie lepszy od Geigera
Kurs: 1.75
Zagraj!

Timi Zajc vs Andreas Wellinger

Druga para, która zwróciła moją uwagę, to pojedynek pomiędzy Słoweńcem – Timi Zajcem, a niemieckim skoczkiem – Andreasem Wellingerem. W tym wypadku także trudno wskazać faworyta, bowiem obaj skoczkowie wydają się w dobrej dyspozycji. Dodatkowo należy pamiętać, że w ostatnim czasie mocno daje o sobie znać wiatr. Czy tak będzie także w Willingen? I który ze skoczków z tej pary okaże się lepszy w sobotę?

Timi Zajc to drugi najlepszy Słoweniec w tegorocznym Pucharze Świata. Aktualnie zajmuje on 11. pozycję w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 394 punktów na koncie. Skoczek ten słynie z dobrych lotów, co udowodnił w Bad Mitterndorf, gdzie ukończył zawody na 2. i 6. lokacie. W ogóle w ostatnich tygodniach spisuje się naprawdę dobrze, bowiem 22-latek Ga-Pa cały czas jest blisko czołówki – albo w TOP 10, albo tuż za nią (wyjątkiem był nieco loteryjny konkurs w Zakopanem, gdzie zajął ostatecznie 37. miejsce). Czy potwierdzi także dobrą dyspozycję w nadchodzącym konkursie Pucharu Świata w Willingen?

Wellinger natomiast będzie skakał u siebie. To w skokach jest oczywiście duży atut, ale nie oznacza to od razu, że skacząc na Muehlenkopfschanze w pierwszej dziesiątce znajdą się sami Niemcy. Wracając jednak do 27- latka. Skoczek ten wydaje się być w bardzo podobnej dyspozycji do Zajca, bowiem on również od konkursów w Sapporo zaczął lepiej  i przede wszystkim równiej skakać. Wellinger najwyższą dotychczas pozycję w sezonie 2022/2023 zajął właśnie w lotach, gdzie w niedzielnym konkursie uplasował się na 4. pozycji. Natomiast w klasyfikacji generalnej zajmuje 10. miejsce z dorobkiem 413 punktów. Jak więc spisze się w sobotnich zawodach w Willingen?

Co obstawiać?

Kogo zatem typować w parze Zajc – Wellinger? Analizując tę dwójkę można zauważyć sporo podobieństw. Obaj w ostatnim czasie radzą sobie lepiej niż na początku sezonu, a także skaczą bardzo porównywalnie – dzieli ich jedynie 19 punktów w generalce. Mimo wszystko bliżej mi nieco do Słoweńca, który w 4 z 5 ostatnich konkursów plasował się na wyższej lokacie niż Niemiec. Tak naprawdę ten mały, aczkolwiek znaczący szczegół zadecydował. I tak jak już wspominałem – jeżeli wiatr nie pokrzyżuje planów, to powinniśmy zobaczyć wyrównane skoki i naprawdę emocjonujące zawody. Ale jak będzie? Przekonamy się w sobotnie popołudnie.

Zajc będzie lepszy od Wellingera
Kurs: 1.57
Zagraj!
Kupon na skoki w Willingen

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze