Puchar Świata w Planicy: typy i zapowiedź | 31.03.2023

Typy na skoki w Planicy

Puchar Świata w Planicy: typy na loty narciarskie. Przed nami ostatni weekend ze skokami narciarskimi w tym roku. Finał sezonu 2022/2023 zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem walka o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej cały czas trwa. Jak spiszą się zawodnicy podczas lotów na Letalnicy? Przygotowałem analizę dwóch par zawodników i jeśli chciałbyś poznać typy na skoki, to serdecznie zapraszam do lektury!

Anze Lanisek vs Domen Prevc

W pierwszej parze zestawiłem ze sobą dwóch Słoweńców, którzy udowadniali nie raz, że skakanie na mamutach jest dla nich łatwością – szczególnie przed własnymi kibicami. Konkretnie chodzi o Anze Laniska i Domena Prevca, którzy z dobrej strony pokazali się podczas kwalifikacji. Który z nich ma szanse na lepszą pozycję w piątkowym konkursie?

Lanisek ten sezon musi zaliczyć do udanych, bo najprawdopodobniej zakończy go na podium Pucharu Świata, wyprzedzając nieobecnego Dawida Kubackiego. Na ten moment słoweński skoczek ma na swoim koncie 1519 punktów i stratę do Polaka wynoszącą jedynie 73 punkty. W ostatnich tygodniach Lanisek potwierdził swoją wysoką formę, dzięki czemu końcówka sezonu jest dla niego tak samo udana, jak początki Pucharu Świata 2022/2023. W niedawno rozegranym Raw Air Słoweniec cztery razy na podium, kończąc norweski cykl na najniższym stopniu podium. Czy podczas zawodów w Planicy na Letalnicy wskoczy na jeszcze wyższy poziom i wygra pierwszy konkurs?

Domen Prevc nie jest może znaczącą postacią tego sezonu skoków narciarskich, jednak kiedy przychodzi czas lotów na mamutach, to zamienia się w prawdziwego specjalistę i oddaje niezwykle dalekie skoki. Przez większość sezonu bowiem plasował się pod koniec drugiej, a nawet w trzeciej dziesiątce zawodów, ale chociażby w Bad Mitterndorf (HS235) czy w Vikersund (HS240) szło mu naprawdę dobrze zajmując kolejno: 3, 12, 7 i 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej natomiast plasuje się na 20. miejscu z dorobkiem 375 punktów. Czy jednak u siebie, w Planicy powalczy o podium podczas ostatnich konkursów tego sezonu?

Oferta powitalna w Betfan

Co obstawiać?

Na kogo zatem stawiać z pary Lanisek – Prevc? Wydaje się, że starszy i bardziej doświadczony Anze, powinien znaleźć się wyżej. Mianowicie udowodnił to w czwartkowych kwalifikacjach, w których oddał skok na odległość 239 metrów przy bardzo delikatnym wietrze, co dało mu ostatecznie zwycięstwo w kwalifikacjach. Prevc natomiast również poleciał bardzo daleko bo aż 230 metrów, dzięki którym zakończył kwalifikacje na 3. pozycji. Mimo to Lanisek jest dużo silniejszy w ostatnim czasie, znowu złapał wiatr w żagle i seryjnie znajduje się na podium konkursów. Z tego też względu zdecyduję się wskazać jako zwycięzcę z tej pary Anze Laniska.

Natomiast gdybyś chciał obstawić loty w Planicy, ale nie masz jeszcze konta u bukmachera, to z dobrą opcją wychodzi między innymi Betfan, gdzie rejestrując się z linku https://zagranie.com/goto/betfan można dodatkowo liczyć na specjalne bonusy na start. Dodatkowo należy wpisać kod promocyjny Betfan i po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych konto będzie założone, a na początku będzie czekał bonus 200% od wpłaty do łącznej wartości 450 PLN!

Lanisek będzie lepszy od D. Prevca
Kurs: 1.52
Zagraj!

Kamil Stoch vs Aleksander Zniszczoł

W drugiej parze natomiast zestawiłem dwóch reprezentantów Polski, którzy także powinni pokazać się z dobrej strony podczas lotów na Letalnicy. Pojedynek pomiędzy Kamilem Stochem a Aleksandrem Zniszczołem zapowiada się ciekawie, bowiem młodszy z naszych reprezentantów na mamutach radzi sobie naprawdę solidnie. Który z nich będzie więc lepszy?

Stoch w tym sezonie miał mnóstwo wzlotów i upadków. Po serii kiepskich skoków zawsze przychodziło kilka konkursów bardzo mocnych i gdy wydawało się, że wraca do świetnego skakania, to po raz kolejny przychodził gorszy moment. Z tego też względu plasuje się na 14 miejscu w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 566 punktów na koncie. W ostatnich zawodach plasował się zwykle albo pod koniec TOP 10, albo na początku drugiej dziesiątki i tak naprawdę podobnie powinno być w Planicy, ponieważ to aktualnie maksimum dla Kamila. Potwierdził to chociażby podczas lotów w Vikersund, gdzie był 8. i 17., a w Bad Mitterndorf zakończył zawody w lotach na 17. i 19. miejscu. Czy zatem i w Planicy należy spodziewać się podobnego miejsca Stocha?

Aleksander Zniszczoł w tym sezonie nie miał zbyt wielu powodów do radości. Szczególnie kiepska w jego wykonaniu była pierwsza część sezonu, bowiem do zawodów w Zakopanem miał na swoim koncie tylko 2 oczka. Potem zaczął seryjnie punktować, notując miejsca w trzeciej dziesiątce poszczególnych konkursów. Przez cały sezon udało mu się zebrać 149 punktów, co na ten moment daje mu 35. pozycję w Pucharze Świata. Dużo lepiej i swobodniej skacze mu się na mamutach niż na dużych obiektach, co pokazał i w Bad Mitterndorf zajmując 19. i 20. miejsce, a także w Vikersund, gdzie był 18. i 21. Czy w Planicy ma szanse skoczyć tak, aby wyprzedzić Stocha?

Co obstawiać?

Kogo więc typować w tej polskiej parze? Mimo wszystko Kamil Stoch wydaje się pewniejszy i silniejszy w końcówce sezonu od swojego młodszego rywala z reprezentacji. W kwalifikacjach do konkursu Stoch uplasował się na 10. miejscu po skoku na odległość 224 metrów, natomiast Zniszczoł zajął 12. lokatę po skoku na 227. 5 metrów, co było jego życiowym rekordem jeżeli chodzi o długość skoku. Mimo to trudno spodziewać się po nim dwóch dalekich lotów, co pozwoliłoby wyprzedzić mu starszego kolegę. Biorąc więc pod uwagę dyspozycję, ale i ostatnie skoki, myślę że Stoch powinien zająć wyższą pozycję w piątkowym konkursie na Letalnicy.

Stoch będzie lepszy od Zniszczoła
Kurs: 1.80
Zagraj!
Kupon na skoki w Planicy
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze