Ostatnie dwie kolejki zostały przeze mnie pominięte. Nie do końca mecze szły po mojej myśli. Puchar Świata przyniósł wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Niestety turniej stracił na randze i zwycięstwo nie daje już gwarancji występu na Igrzyskach Olimpijskich. Drugim bardzo dużym problemem tych zawodów był termin, początek tak dużego turnieju kilka dni po zakończeniu Mistrzostw Europy? Terminarz można określić co najmniej jako chory. Niestety, apelacje i negatywne komentarze w sprawie zmiany daty rozgrywek nic nie przyniosły, zatem część reprezentacji po prostu potraktowała Puchar Świata jako trening. Chociażby występy Rosji czy Iranu o tym świadczą. Dzisiaj Brazylia, która rano pokonała Polskę 3:2, w dość dramatycznym dla nas meczu, zapewniła już sobie praktycznie puchar, niemniej jednak walka o medale nadal trwa, a więc analiza przyniosła kilka typów na przedostatnią kolejkę, tym razem szczęście musi nam w końcu dopomóc! Zapraszam do analizy!

3000 PLN w bonusie od depozytu + 50 PLN zakład bez ryzyka + 20% do wygranych!
Sprawdź ofertę BETFAN!
Kod promocyjny: 3050PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

USA – ROSJA

 

Rozpoczniemy od pierwszego spotkania dziesiątek kolejki siatkarskiego Pucharu Świata. Zmierzą się w nim dwie potęgi siatkarskie. Turniej ten jednak jest dla obu ekip zupełnie czymś innym. Amerykanie przystąpili do niego w prawie najmocniejszym składzie. Podeszli do tego turnieju na poważnie, choć zaczęli od wtopy w pierwszej kolejce, przegrywając 2:3 z Argentyną, następnie jednak przyszło pięć kolejnych zwycięstw z Włochami (3:1), Polską (3:1), Japonią (3:0), Tunezją (3:0) oraz z Iranem (3:1). Piękną serię przerwała brutalna porażka z Brazylią. W tym spotkaniu Amerykanie byli tylko tłem dla świetnie grających „Canarinhos”. Nie mam wątpliwości, że była to jedna z ich dotkliwszych porażek w ostatnich latach. Na parkiecie też pozostawiła swoje ślady w psychice zawodników prowadzonych przez trenera John Speraw, bowiem wygrali oni z Kanadą 3:2 po bardzo morderczym i wyczerpującym spotkaniu. Po jednodniowej przerwie wrócili już na swoje tory, pewnie pokonując Australię 3:0, nie tracąc w żadnym secie nawet 20 punktów. Poza Brazylią, która dzisiaj praktycznie zagwarantowała sobie zwycięstwo w całym turnieju, o medale biją się trzy ekipy: Polska (22 pkt), USA (21 pkt) oraz Japonia (20 pkt). Jest to niezmiernie ważne spotkanie dla Amerykanów i na pewno podejdą do niego na 110%.

Rosjanie nie zaczęli turnieju najlepiej i widać braki w ich składzie gołym okiem. Co prawda mają w składzie weteranów i bardzo doświadczonych siatkarzy, jak chociażby Sergiej Grankin, niemniej jednak nawet wspomniany przed chwilą zawodnik popełnia masę błędów, nie trzymając kompletnie poziomu z niedawnych Mistrzostw Europy. Porażka z Polską w szóstej kolejce siatkarskiego Pucharu Świata kompletnie wybiła Rosjanom granie. Widzieli już po tym spotkaniu, że ich szanse na medal są znikome i mentalnie opuścili już turniej. Przegrali następnie z Japonią (1:3), wygrali z równie przeciętnymi Włochami (3:1) i ponownie ponieśli gorycz porażki z Argentyną w tym samym stosunku setowym. Trener Tuomas Sammelvuo daje już odpoczywać podstawowym zawodnikom, coraz bardziej rotując składem. Uważam, że w tym spotkaniu nie mają za dużych szans. Przynajmniej tak to wygląda w teorii, niemniej jednak na Amerykan potrafią się zmobilizować.

Statystyki:

 • Amerykanie w Pucharze Świata wygrali 7 spotkań, 2 razy ponieśli porażkę
 • Rosjanie w Pucharze Świata wygrali 4 spotkania, 5 razy ponosząc porażkę
 • W ostatnich pięciu spotkaniach obu ekip 3 razy zwyciężyli Amerykanie, dwa razy lepsza była Rosja
 • W ostatnich pięciu spotkaniach obu ekip dwukrotnie grano co najmniej 4 sety

Co grać?

Typuję w tym spotkaniu wygraną Amerykan, grają naprawdę dobrą siatkówkę, choć oczywiście zdarzają się im błędy. Rosjanie zaś kompletnie już odpuścili sobie ten turniej i mam nadzieję, że nie zmobilizują się specjalnie, żeby pokrzyżować szyki ekipie z USA.

TYP: USA (-1.5 seta)

Kurs: 1.38

Baner - skubiemy bukmachera

JAPONIA – BRAZYLIA

 

Drugie spotkanie jest meczem na szczycie. Japończycy, którzy są gospodarzami turnieju, zajmują obecnie 4 lokatę z 20 punktami, bijąc się nadal o medale. Brazylia natomiast wygrywając dzisiaj z Polską, praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju. „Samuraje” swoją grą zaskakują wszystkich, odnieśli do tej pory 7 zwycięstw, przegrywając tylko 2 razy z USA (0:3) oraz z Polską (1:3), czyli ekipami zdecydowanie wyżej notowanymi. Grają zawsze ostatnie spotkanie kolejki, dzięki czemu mają na trybunach ogromną rzeszę swoich fanów. Widać, że ten doping, choć jest lekko specyficzny, to dodaje im skrzydeł i niesie ich ku szczytowi ich możliwości. Szczególnie imponuje ich gra w defensywie, ale na pochwałę również zasługuje atak na bardzo dobrym procencie oraz fakt, że popełniają bardzo mało błędów własnych. Oczywiście brakuje im trochę mocy w zagrywce oraz niestety wzrostu przy siatce, przez co ich blok nie funkcjonuje na najwyższym poziomie.

Brazylia trafiła z formą w ten turniej perfekcyjnie. Fakt natomiast jest tatki, że przygotowywali się pod niego, gdy, chociażby Polacy toczyli boje na Mistrzostwach Europy. Terminarz na pewno im sprzyjał, niemniej jednak ich gra imponuje. Dzisiaj pokazali prawdziwą klasę w spotkaniu z Polską, które wygrali 3:2. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie i było to prawdziwe widowisko. W końcu mierzyli się ze sobą Mistrzowie Świata i Mistrzowie Olimpijscy. „Canarinhos” wytrzymali zdecydowanie lepiej mentalnie całą tę batalię, dzięki czemu wyszli z niej obronną ręką. Alan znakomicie zastępuje brak w postaci Wallace, notując notorycznie powyżej 20 punktów w meczu. Podobnie było dziś, był najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku. W dodatku armata w postaci Leal, który podobnie jak Leon dostał już zgodę na grę w swojej obecnej reprezentacji oraz rozwaga Bruno Rezende przynosi ogromny poziom siatkarski. Uważam, jednak, że jutro mogą być lekko rozproszeni, a w dodatku trener może już ze spokojem rotować składem.

Statystyki:

 • Brazylia wygrała wszystkie 9 spotkań w Pucharze Świata
 • Japonia w Pucharze Świata wygrała 7 spotkań oraz 2 razy poniosła porażkę
 • W ostatnich pięciu spotkaniach pięć razy lepsi byli Brazylijczycy
 • W ostatnich pięciu spotkaniach nie było meczu, w którym byłyby co najmniej 4 sety

Co grać?

Mimo iż statystyki w tym spotkaniu tego nie pokazują, to uważam, że najlepszą opcją jest zagranie na sety. Brazylia oczywiście jest zdecydowanym faworytem, niemniej jednak mogą w ich szeregach nastąpić pewne braki mentalne, a waleczni Japończycy są w stanie to wykorzystać.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.79

 

ARGENTYNA – EGIPT

 

Ostatnie spotkanie, które rozpatrzę, będzie pomiędzy dwoma ekipami, które nie mają już nic do stracenia. Argentyna zajmuję 5 lokatę z 13 punktami i nie jest już w stanie dogonić czołową czwórkę. Natomiast muszą bronić się, bo za jej plecami są aż 4 drużyny, które nie tracą nawet 3 punktów. To oznacza, że jeden słabszy mecz i można spaść na 9 pozycję. „Albiceleste” na pewno mają w planach utrzymanie swojej pozycji i nie mają tak naprawdę trudnego zadania, ponieważ pozostały im spotkania z Egiptem i Australią, czyli teoretycznie dużo niżej notowanymi rywalami. Po zastoju i poniesieniu czterech porażek z rzędu wrócili na dobre tory, pokonując 3:0 Kanadę, nieznacznie przegrywając 2:3 z Iranem po bardzo dobrym meczu w ich wykonaniu oraz dość pewnie pokonali Rosję 3:1. Trzymają swój poziom gry i, mimo że mają pewne wahania formy na przestrzeni całego turnieju, to potrafią wejść również na bardzo wysokie obroty, przecież w pierwszej kolejce pokonali świetnie grających Amerykan. Ich liderem jest Loser, który notuje naprawdę świetny występ na przestrzeni całego turnieju.

Egipt to ekipa, która na początku całego cyklu Pucharu Świata mocno chwaliłem. Sprawili ogromną niespodziankę, pokonując Iran 3:1. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że chyba taki turniej to dla nich za wiele, z meczu na mecz wyglądając coraz gorzej. Tak jakby nie wytrzymywali już trudów tych zawodów. Przegranie kolejnych 7 spotkań z rzędu idealnie to obrazuje. Dzisiaj ulegli nawet tak słabo dysponowanej Tunezji. Była to bowiem pierwsza wygrana tej ekipy w całym Pucharze Świata. Egipcjanie zaczęli popełniać zdecydowanie zbyt wiele błędów własnych. Przyjęcie też znacznie się pogorszyło. Jeżeli nagle nie dostaną przypływu energii, jaką mieli w pierwszych dwóch kolejkach, to marnie widzę ich szanse w starciu z będącą na fali Argentyną.

Statystyki:

 • Argentyna w Pucharze Świata wygrała 4 razy, a 5 razy ponieśli porażkę
 • Egipt w Pucharze Świata wygrał 2 razy, a 7 razy poniósł porażkę
 • Wszystkie spotkania pomiędzy tymi drużynami wygrała Argentyna
 • Wszystkie spotkania pomiędzy tymi drużynami kończyły się w 3 setach

Co grać?

Uważam, że Egipt nie podniesie się nagle z kolan. Ewidentnie dla młodej drużyny jest zbyt trudny turniej na ten moment. Dla nich samych pewnie zdobycie 8 punktów to i tak już jest sukces.

TYP: Argentyna

Kurs: 1.45

Kupon na Puchar Świata!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!