Jedna drużyna pozostaje cały czas niepokonana – Stal Gorzów. Dzisiaj w derbowym hicie, Zielona Góra spróbuje zakończyć tą passę mistrzów Polski. Jedyną drużyną bez zwycięstwa pozostaje Toruń. Dobrą okazją na przełamanie jest domowy mecz z Rybnikiem. Z kolei Wrocław i Leszno będą próbowali pokazywać swoje ambicje na medale broniąc swoich torów przeciwko Częstochowie i Grudziądzowi.

Get Well Toruń – ROW Rybnik

Nikt nie przypuszczałby, że pod koniec maja, to właśnie drużyna Get Well będzie jedyną bez zwycięstwa. Rybnik to teoretycznie najsłabszy rywal Torunia z dotychczasowych. Nie oznacza to jednak, że o przełamanie złej passy będzie łatwo. GP udowodniło, że tuner Peter Johns ma cały czas problemy ze swoimi silnikami, co odbija się na postawie Grega Hancocka i Chrisa Holdera. Liderzy zawodzą, ale druga linia jedzie. Z kolei Rybnik skonstruował ciekawy skład, który jest w stanie zaskoczyć każdego. ROW prezentuje się dobrze i nie ma w tym sezonie powodów do wstydu. Mimo, że Get Well ma duży dołek, to na własnym torze przegrywał tylko dwoma punktami z pretendentami do mistrzostwa, dlatego uważam, że Torunianom w końcu uda się wygrać, jednak małą różnicą punktów. forBet na zwycięstwo Rybnika z handicapem +10 wystawił kurs 1,70.

UPDATE: Jak się okazuje, w barwach Rybnika nie pojedzie Fredrik Lindgren, któremu doskwiera kontuzja. W związku z tym, można zakładać, że Get Well wygra nawet z handicapem -10.

Propozycja typu:

W ofercie forBet możemy wytypować lepszego z pary Chris Holder i Kacper Woryna. Australijczyk zmaga się z ogromnymi problemami jadąc najgorszy seniorski sezon w karierze. Kacper Woryna zaskakuje, wyrastając na najlepszego juniora na świecie obok Maksyma Drabika. Bieg juniorski to pewne punkty młodego zawodnika, co jest pewnym handicapem w tym typowaniu. Obstawiając w tej parze na Worynę otrzymujemy kurs 1,80.

Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa

Wrocław mimo, że przed sezonem był stawiany w roli jednego z faworytów do medali, to można go uznać za czarnego konia. Nikt nie bierze nawet pod uwagę, że w tym spotkaniu goście mogą wywieźć zwycięstwo. Nie ma się co dziwić, ponieważ Włókniarzowi brakuje argumentów. Sparta będzie osłabiona brakiem Vaclava Milika. Jak się okazuje, Szymon Woźniak jest w przyzwoitej formie i w pewnym stopniu zapełnia lukę. Kibice mogą obawiać się o Macieja Janowskiego, który doznał upadku w GP i jest poobijany. Wrocław z pewnością wygra, ale jak wysoko?

Propozycja typu:

Juniorem, który w tym sezonie najbardziej zaskoczył swoim progresem jest Damian Dróżdż. Ma trzecią średnią biegopunktową w swojej drużynie. Na mecz zdobywa średnio 9 punktów. forBet wystawił linię punktową na tego młodego zawodnika na poziomie 4,5. Typując więcej, otrzymujemy kurs na poziomie 2,05. Na swoim torze z beniaminkiem, Damian Dróżdż powinien zbliżyć się do swoich poprzednich rezultatów.

Unia Leszno – GKM Grudziądz

Unia Leszno personalnie dysponuje bardzo mocną drużyną. Jednak dotychczas dwa razy wygrywali i dwa razy przegrywali. Mimo jazdy w kratkę są jednym z faworytów do mistrzostwa. W niedzielę będą gościć drużynę z Grudziądza, która najprawdopodobniej walkę w sezonie będzie toczyć na drugim biegunie, próbując się utrzymać. Nicki Pedersen jest kontuzjowany, jednak za jego miejsce wskakuje Grzegorz Zengota, co było awizowane jeszcze przed urazem Duńczyka. Zastępstwo powinno wyjść drużynie na plus. Kolejne spotkanie, gdzie nie zastanawiamy się kto wygra, tylko jak wysoko. forBet wystawił na ten mecz handicap na poziomie 22,5 i uważam, że jest to różnica do pokonania przez Unię. Kurs na Leszno przy tej pozycji wynosi 1,70.

Propozycja typu:

Krystian Pieszczek zawiódł w poprzednim spotkaniu w Grudziądzu. Można wręcz zwalić winę za porażkę na niego. Nic nie pokazał. To kolejny zawodnik, który ma problem z wejściem w wiek seniora. Na wyjazdowym terenie nie powinno być łatwiej, więc ciekawym typem wydaje się obstawienie lepszego Smektały w parze właśnie z seniorem GKMu. Junior Unii już w biegu juniorskim powinien zdobyć pewne co najmniej dwa punkty, a w Lesznie w rywalizacji z seniorami nie stoi na straconej pozycji. Typując w tej parze na Smektałe dostajemy kurs na poziomie 1,80.

Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra

Hit kolejki. Gorzów pozostaje jedyną niepokonaną drużyną. Falubaz został mocno dotknięty przez pogodę w Polsce odjeżdżając dopiero dwa spotkania. W związku z tym ciężko oceniać gości, którzy wygrali ze słabym Toruniem i otrzymali pogrom ze strony Unii Leszno. Dodatkowo jest to spotkanie derbowe, które jak się określa, rządzi się swoimi prawami. Będzie gorąco. Dużym znakiem zapytania jest dyspozycja i sam występ Bartosza Zmarzlika. W sobotę uczestniczył w wypadku podczas SGP i uskarża się na ból pleców. Bez swojego lidera, Gorzów może w końcu paść. Falubaz dysponuje bardzo mocny składem, ale wydaje się, że wynik będzie zależny od jednej osoby – Bartosza Zmarzlika.


Rejestrując się na forBET, używając kodu 650, otrzymujesz ekskluzywną ofertę dla użytkowników zagranie w postaci bonusu powitalnego do 650 złotych. forBET bierze na siebie podatek i podwyższa wygrane o 12% na określonych warunkach. Zarejestruj się już teraz klikając tutaj.