Zaczynamy 22. kolejkę Bundesligi spotkaniem Augsburga z Bayernem Monachium. Dla obu drużyn jest to ważne starcie. Gospodarze potrzebują punktów jak tlenu, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową to jedynie trzy oczka. Dla gości to ostatni sprawdzian przed rywalizacją w Lidze Mistrzów z Liverpoolem, a przy okazji będą chcieli skrócić dystans do lidera, Borussi Dortmund. Mecz odbędzie się na WWK Arena, który potocznie nazywany jest „Anfield an der B17”, a więc nie ma lepszego testu przed wtorkowym spotkaniem na Anfield Road. Na ten pojedynek znalazłem dwa interesujące typy, jeden z nich jest bardziej ryzykowny. Zapraszam do lektury.

Zapoznaj się z szeroką ofertą forBET!
Kod promocyjny: 1250PLN

Skuteczność typów Zagranie na Bundeslidze w lutym: 6/10

Profit/Strata Zagranie na Bundeslidze w lutym: -300PLN

FC Augsburg vs Bayern Monachium

Trzeba przyznać, że Augsburg jest w tragicznym położeniu. Po pierwsze forma tej drużyny jest daleka od ideału. Zwycięstwo nad Mainz było pierwszą wygraną od 27 października 2018 roku. Ostatnie starcie z Werderem, które zakończyło się porażką dzisiejszych gospodarzy, pokazało jednak, że był to wtedy wypadek przy pracy i wykorzystali słabość rywala. Po drugie sytuacja w tabeli i zbliżający się terminarz. Podopieczni Manuela Bauma znajdują się tuż nad strefą spadkową, mają trzy punkty przewagi nad 16. Stuttgartem. Freiburg, Borussia Dortmund oraz RB Lipsk to najbliżsi przeciwnicy Augsburga. Wywiezienie minimum trzech oczek z tych spotkań będzie sukcesem drużyny z WKK Arena. Po trzecie sytuacja kadrowa. Trener dzisiejszych gospodarzy nie może skorzystać z aż siedmiu zawodników, m.in. z Alfreda Finnbogasona, który był przez ostatni okres najlepszym piłkarzem Augsburgu. Manuel Baum ma przed dzisiejszym spotkaniem spory ból głowy przy ustalaniu jedenastki, która postara się powalczyć, chociaż o jeden punkt z Mistrzem Niemiec.

Przed Bayernem Monachium jeden z najcięższych okresów ostatnich lat. Najbliższe starcia w Lidze Mistrzów oraz w Bundeslidze pokażą, na co tak naprawdę stać ten klub pod batutą Niko Kovaca. W lidze niemieckiej sytuacja dla Bawarczyków uległa poprawie dzięki zniżce formy swojego konkurenta o końcowy tytuł – Borussi Dortmund. Dzisiejsze spotkanie na WWK Arena będzie idealnym przetarciem przed rywalizacją z Liverpoolem. Co ciekawe arena dzisiejszych zmagań otrzymała od „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przydomek „Anfield an der B17”, a powodem tego jest nastrój, który panuje na tym stadionie. Można powiedzieć, że dwa najbliższe mecze dla Bayernu Monachium odbędą się na Anfield. Na konferencji prasowej Niko Kovac stwierdził, że spotkanie z Augsburgiem jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o atmosferę przed rywalizacją w Lidze Mistrzów. Podejdą do tego starcia skoncentrowani, a pozytywny rezultat będzie miał przełożenie na wtorkową batalię z Liverpoolem. Trener Bawarczyków oznajmił, że nie ma powodów, aby oszczędzać zawodników i wystawi możliwie najmocniejszy skład.

Stichpunkte:

  • Ostatnie spotkanie Augsburga zakończyło się porażką 0:4 z Werderem Brema
  • Augsburg znajduje się na 15. miejscu w lidze z dorobkiem 18 punktów
  • Ich bilans meczów domowych to 2 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki
  • Ostatnie spotkanie Bayernu Monachium zakończyło się zwycięstwem 3:1 z Schalke
  • Bayern Monachium znajduje się na 2. miejscu w lidze z dorobkiem 45 punktów
  • Ich bilans meczów wyjazdowych to 8 zwycięstw i 3 porażki
  • Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1
  • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na stadionie Augsburga, zakończyły się 1 zwycięstwem gospodarzy i 4 wygranymi gości

Co obstawiać?  

Na dzisiejsze spotkanie przygotowałem dwa typy. Pierwsza propozycja to wygrana Bayernu Monachium i over 3.5 bramek. Oglądałem ostatnie poczynania Augsburga i aktualnie nie jest to drużyna na 1. Bundesligę. Popełniają masę błędów w obronie. Być może kontuzje mają też wpływ na postawę piłkarzy Manuela Bauma. Trener Bawarczyków na konferencji prasowej stwierdził, że poważnie podejdą do dzisiejszego starcia. Należy spodziewać się wysokiego wyniku, a over 3.5 bramek został pokryty we wszystkich spotkaniach Bayernu Monachium w 2019 roku. Po cichu liczę także na trafienie zespołu gospodarzy.

Zdarzenie: FC Augsburg vs Bayern Monachium

Typ: 2/+3.5 gola

Kurs: 2.20

 

Drugim moim typem jest bramka i asysta naszego rodaka Roberta Lewandowskiego. Kurs jest wysoki, ale warto się temu przyjrzeć. Trzeba stwierdzić, że w ostatnich spotkaniach Lewy gra dla drużyny. W starciach z Schalke i Stuttgartem schodził do szatni z golem i asystą. Augsburg jest jednym z jego ulubionych przeciwników, w meczach z tym rywalem ma już ponad 10 bramek na swoim koncie. Nie bez znaczenia jest także krytyka Dietmara Hamanna pod jego adresem, co dodatkowo go motywuje. Spodziewany wysoki wynik nad słabym Augsburgiem dodatkowo zwiększa szanse powodzenia tego typu. Jak dla mnie jest to value, z którego warto skorzystać.

Zdarzenie: FC Augsburg vs Bayern Monachium

Typ: Robert Lewandowski strzeli gola i zanotuje asystę

Kurs: 6.35