Autor: Karol Bierzyński

Powoli zbliżamy się do połowy sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze. Standardowo w piątek zobaczymy dwa spotkania. Przygotowałem dla was typ na pierwszy mecz piątej kolejki. Gorzowska Stal podejmie na własnym torze GKM Grudziądz.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORTUNY!
Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Starcie na Jancarzu zapowiada się arcyciekawie. Obie drużyny w obecnym sezonie prezentują podobny potencjał. Po stronie gospodarzy mamy czołowego zawodnika polskiej reprezentacji – Bartosza Zmarzlika. Goście w swoich szeregach mają niesamowitego Artioma Łagutę oraz silną drugą linię, co jest sporym atutem. Każdy kibic żużla wie, że tor w Gorzowie jest zdecydowanym sprzymierzeńcem Stali. Czy ma to duży wpływ na widowisko? Z pewnością tak, ale taki jest żużel. Własny tor musi być handicapem dla gospodarzy i jest to prawda znana od kilkudziesięciu ligowych sezonów.

Stal Gorzów

Drużyna z województwa lubuskiego to jeszcze aktualny wicemistrz Polski. Z powodu oszczędności finansowych, klubu nie stać było na zatrzymanie w składzie Martina Vaculika. Brak przyznanej organizacji rundy Speedway Grand Prix to również powód, przez który gorzowski klub dostał po kieszeni. Jednak trzeba przyznać, że na miarę możliwości pieniężnych drużyna została zbudowana mądrze. Siłę zespołu stanowi trzech Polaków – Zmarzlik, Kasprzak i Woźniak. Zimą dołączył do drużyny waleczny Duńczyk – Anders Thomsen, a znaczny progres poczynił Rafał Karczmarz, który występuje na pozycji juniorskiej. “Czarną owcą” w składzie Stali można nazwać Petera Kildemanda, któremu kilka sezonów z rzędu udaje się zdobyć kontrakt w PGE Ekstralidze. O jego poziomie umiejętności lepiej nie mówić za wiele.

GKM Grudziądz

W roli gościa dzisiejszego starcia zobaczymy zespół, który od momentu awansu do Ekstraligi nie wygrał ani jednego spotkania wyjazdowego! Jednak tak wyrównanym i silnym składem jak w tym sezonie, GKM jeszcze nie dysponował. Artiom Łaguta to gwarancja dwucyfrowej zdobyczy punktowej, a zawodników takich jak Przemysław Pawlicki czy Krzysztof Buczkowski stać na dobry wynik w każdym pojedynku. Szczególnie ten pierwszy, który jeszcze dwa lata temu startował w barwach Stali Gorzów. I to właśnie ten zawodnik będzie kluczem do naszego typu na to spotkanie.

Co obstawiać?

Wynik dzisiejszej potyczki jest sprawą otwartą. Grudziądz na pewno zrobi wszystko, by jak najszybciej zakończyć kilkuletnią serię bez wygranej na wyjeździe, a gospodarze będą dwoić się i troić, by do tego nie dopuścić. Jednym z prowadzących parę w drużynie GKM będzie Przemysław Pawlicki. Zawodnik, dla którego tor na Jancarzu nie powinien mieć tajemnic.

W ofercie Fortuny linia punktowa dla Pawlickiego wynosi zaledwie 7.0! Decyduję się na over po kursie 1,70. Do rozliczenia tego zakładu brane jest pierwsze pięć biegów danego żużlowca, jednak mamy nadzieję, że zakład rozstrzygnie się na naszą korzyść jeszcze przed biegami nominowanymi.

Ostatni typerski weekend w moim wykonaniu nie był zbyt udany, czy dziś uda nam się wygrać? Początek widowiska na Jancarzu w Gorzowie już o 18:00. Powodzenia!

żużel