Ostatni kupon na Tadżykistan był bliski powodzenia, zabrakło dobrej gry w ostatniej minucie przez Legends. Także przez słabszą końcówkę nie udało się Taiwan Beer dobić do granicy 92 punktów. Jutro z samego rana zaplanowane są 3 mecze w tym kraju i właśnie kupon triple ode mnie dla Was. Miałem w planach jeszcze dodatkowy kupon na Tajwan, ale niestety jutrzejsze mecze tej ligi zostały odwołane. Na pewno jednak będą to odrabiać gdzieś w tygodniu. A zatem zaczynajmy.

Załóż konto z kodem promocyjnym 1225PLN, aby otrzymać:

Odbierz 1050 PLN w bonusie od depozytu + 150 PLN w zakładzie bez ryzyka na start + 25 PLN freebet!

Kod promocyjny: 1225 PLN

Berkut – Zuhro
28.03.2020r. 06:00

Wróćmy najpierw do wydarzeń z ostatnich meczów obu ekip, bo to może nieco rozjaśnić obecną sytuację.

Gospodarze nie mieli większych szans w swoim ostatnim spotkaniu. Grali u siebie z BC 33 no i polegli wysoko, bo aż 52:77. Moim typem wówczas była linia punktowa na mecz i to okazało się dobrym wyborem.

Sytuację Berkutu widać – mają problem w tym sezonie z odnoszeniem zwycięstw. Co prawda jedno w ostatnim czasie na koncie już mają – wygrana w świetnym stylu nad DIS 70:45, ale do tego była jeszcze porażka z Legends 50:83 co sprawia, że nieco ta wygrana idzie w niepamięć. Seria porażek z rzędu jest na nowo i pytanie bardziej z kategorii na ile uda się postawić gospodarzom, by nie przegrać wysoko, bo jednak patrząc na dokonania dotychczasowe gości można ich moim zdaniem uznać za faworyta, tak też wskazują kursy.

Zuhro jest właśnie ta ekipą, która dzielnie walczyła z Legends w swoim ostatnim meczu i przegrała różnicą 7 punktów, a były przecież takie chwile, gdy przewaga gości sięgała już prawie 20 punktów, konkretnie 19 pod koniec spotkania. Do tego potrafili ograć BC 33 w jednym z 2 ostatnich meczów z tym  rywalem. Także za postawę w tych spotkaniach mimo niepowodzenia można ich pochwalić.

Hierarchia w tej lidze jest jasna. Gospodarze skazani są na walkę o 7 miejsce z ekipą DIS. Mimo niedawnej wygranej procentowy współczynnik zwycięstw jest podobny. Goście będą walczyć o miejsce 5 wraz z ekipą BC 33. Mimo nieznacznej różnicy w miejscach tabeli widać tutaj różnicę poziomów.

W tym sezonie zarówno Berkut jak i Zuhro grały przeciwko sobie. Były nawet 2 takie mecze i w obu Berkut było gospodarzem. Oba spotkania padły łupem gości i to zdecydowanie.

 • 03.11.2019r. Berkut – Zuhro 70:90
 • 09.02.2020r. Berkut – Zuhro 52:76

Przynajmniej 20 punktów różnicy w obu spotkaniach, ale i sporo punktów przez nich zdobytych daje do myślenia, że i tutaj goście zagrają dobre spotkanie.

Moja propozycja: Zuhro +73.5 punktów (z dogrywką)

Kurs: 1.79

Dushanbe – Legends

28.03.2020r. 07:45

To takie starcie, które trzeba po prostu odbębnić, patrząc z perspektywy gospodarzy. Dushanbe to ligowy dominator, coś w stylu Nymburka w Czechach. 16 ligowych kolejek no i komplet wygranych.

Luz jaki ma ta ekipa niech chociażby świadczą statystyki z przykładowego spotkania z Diesel Power z 15 marca.

Wówczas nie dość, że 93 punktów zdobytych i 37 punktów zdobyczy to jednak bardzo słaba skuteczność przede wszystkim zza obwodu (18%). Oddali ponad 100 rzutów.Co ciekawe prawie połowę oddał 1 gracz, a konkretnie Dzamolidin Nuraliew, który zagrał całe 40 minut, oddał 44 rzuty, w tym aż 32 za 3. To tylko jednak w ramach ciekawostki.

Dushanbe należy do tego rodzaju ekip, które lubią grać szybko no i ich liczba punktów w sezonie może imponować. Średnio w ich meczach pada w tym sezonie 155.5 punktów. Oni sami zdobywają aż 102, 25 punktów na spotkanie. Widać więc, że po prostu przerastają tę ligę o kilka poziomów no i najprawdopodobniej tak to będzie wyglądać do samego końca sezonu.

Jeśli chodzi o ekipę Legends to jest to zespół aspirujący do podium, może do 2 miejsca w tabeli. Obecnie jednak 4 lokata no i oczywiście marzenia o wygranej z tym rywalem, które oczywiście będzie trzeba odłożyć na kolejne lata.
 
Goście jak widać po ostatnim meczu (169 punktów ogólnie wówczas) lubią grać ofensywnie i szybko. W tym sezonie w ich meczach pada 147,4 punktów na spotkanie, co jest 2 średnią w lidze zaraz po gospodarzach. Średnio 75 punktów na mecz.
 
Biorąc pod uwagę to, że ekipa Dushanbe rozgrywa swoje spotkania tylko u siebie, ale może być to związane po prostu z warunkami meczu, obiektem ekipa Legends jest obecnie najlepszym zespołem uwzględniając tylko i wyłącznie wyjazdy. Bilans 8-5. Średnia z tego okresu to 147 punktów na mecz. Oni zdobywają 73 punkty.
 
W tym sezonie 2 mecze bezpośrednie no i Dushanbe w obu było gospodarzem. Wyniki, to:
 • 03.11.2019r. 90:61
 • 09.02.2020r. 113:79
Widać ogromną dominację i możliwości w ofensywie gospodarzy. Granie na punkty wydaje się być więc dobrym rozwiązaniem. Myślałem nad liczbą punktów w meczu, ale ciężko stwierdzić, do którego z tych liczb (61 i 79) będzie im jutro bliżej. Dlatego też spróbujemy tak
 

Moja propozycja: Dushanbe +89.5 punktów (z dogrywką)

Kurs: 1.8

 

Diesel Power – Faeton

28.03.2020r. 09:45

 
Ostatnia propozycja na sobotni ranek to starcie 2 i 3 ekipy w tabeli, więc ten mecz można nazwać hitem kolejki.
 
TBL to taka liga, gdzie większość ekip opiera swoją grę na meczach domowych. Właśnie w dużej mierze tyczy się to 2 wymienionych ekip, które pod tym względem ustępują tylko i wyłącznie Dushanbe.
 
Diesel Power pod tym względem jest 3, z bilansem 8-2. Niespodziewanie ulegli ekipie DIS, dla których to było jedyne zwycięstwo w tym sezonie, no i swojemu rywalowi, któremu potrafili się w późniejszym terminie skutecznie zrewanżować.
 • 03.11.2019 Diesel Power – Faeton 67:71
 • 09.02.2020r. Diesel Power -Faeton 76:55
 
Faeton u siebie jest jeszcze lepszy, bo z bilansem 9-1 jest 2 najlepszą ekipą domową. Jedna jedyna porażka przeciwko Legends, ale jeszcze w listopadzie.
 
Obecnie wyżej w tabeli jest ekipa Diesel Power, ale też podyktowane jest tym, że mają o 1 mecz więcej.
 
No jednak, kiedy już przychodzi do gry na wyjazdach przynajmniej po stronie gości pojawia się problem. U siebie 9-1, ale na wyjazdach 1-4 i ta wygrana w meczu bezpośrednim była tą jedyną i pierwszą. Obecnie seria więc 4 porażek z rzędu. Wytłumaczeniem jednak może być fakt, że aż 3 z nich były przeciwko liderowi Dushnanbe.
 
Tak czy inaczej rola gospodarza ma tu spore znaczenie. Pokazują to liczby. Pierwsza wygrana gości tutaj pokazuje ich możliwości, no ale to gospodarze są jednak faworytem uwzględniając kursy.
 

Moja propozycja: Diesel Power (z dogrywką)

Kurs: 1.26

 

Warunki zakładu bez ryzyka w Ewinner:

 • NAJWAŻNIEJSZE! Załóż konto z kodem: 1225PLN
 • Wpłać depozyt
 • Pierwszy kupon na nowym koncie będzie objęty zakładem bez ryzyka do 150 PLN
 • Jeśli przegrasz, pieniądze wracają na konto bonusowe
 • Minimalna kwota zakładu – 20 PLN
 • Obrót ewentualnego zwrotu 6x po minimalnym kursie 2.5!

Zaloguj się aby dodawać komentarze