Czas na finał mundialu! W najważniejszym meczu turnieju zmierzą się reprezentacje Polski i Włoch. Dla biało – czerwonych będzie to tym samym znakomita okazja do obronienia trofeum mistrza świata po raz drugi! Czy tak się stanie? Być może to zespół Italii okaże się lepszą drużyną? Po ilu setach doczekamy się rozstrzygnięcia? Analizując dzisiejsze spotkania, pewne jest tylko to, że czeka nas świetne siatkarskie show oraz, że Włosi przystąpią do spotkania po znacznie mniejszym wysiłku niż Polacy. Kupon związany ze spotkaniem finałowym stawiam w BETFAN-ie.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – Włochy: typy i kursy

Pierwszym wskazaniem, które wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem, by – według mnie – podjąć się postawienia jest te związane z tym, kto zwycięży w tej konfrontacji. Kurs na triumf biało – czerwonych jest ustabilizowany na poziomie 1.41 względem aż 2.85 na Włochów. Za faworyta uchodzą Polacy, lecz dużo w tym przypadku zależy od tego, że mecz będzie rozgrywany w Polsce, jak i faktu, że nasi reprezentanci będą po raz drugi z rzędu bronić mistrzowskiego tytułu. Jednak kiedy już analizujemy to, jak te kadry pokazały się w półfinale, to należy zaznaczyć, że ze znacznie lepszej strony pokazali się Włosi. To oni „zamknęli” mecz po trzech setach, jednocześnie dokonując tego w bardzo ładnym stylu.

Kolejne trzy interesujące kursy, których się jednak nie podejmuję zaznaczenia; choć są godne polecenia w przypadku, jeśli chcesz bardziej zaryzykować; to te związane z tym, ile dokładnie setów zostanie rozegranych, by wyłonić triumfatora. Jeżeli sądzisz, że wystarczą zaledwie trzy, to spotkasz się z wyceną na poziomie 2.48, jeżeli że zostaną rozegrane cztery, to z kursem 2.43, a jeżeli że po raz trzeci z rzędu w meczu Polaków zostanie rozegrany tie-break, to z wyceną na 3.20. Analizując ich postawę do tej pory w sześciu meczach, można spodziewać się dosłownie każdego rozstrzygnięcia w tym przypadku.

A skoro już poruszyłem wątek długości tego meczu, to dodam jeszcze, że następnymi dwoma ciekawymi, aczkolwiek bardzo ryzykownymi wskazaniami są te, które „informują” o tym, czy reprezentacje zdobędą więcej niż kolejno: 189 i 195 punktów na przestrzeni całego spotkania. Kurs na pierwsze zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 2.30, a drugi na 2.80. Mimo wysokich wycen, są możliwymi do wejścia. Tak samo, jak ten, który „informuje”, że Włosi zdobędą więcej niż 89 punktów w trakcie meczu. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.85. Szalenie interesujące jest również to, że dokładnie taką samą wartość ma wskazanie na to, że jednak reprezentanci Italii ugrają mniej niż 89 oczek.

Polska – Włochy: statystyki związane z półfinałowymi meczami

 • Polacy zwyciężyli po tie-breaku nad Brazylijczykami, a Włosi ograli Słoweńców do zera.
 • Kiedy biało – czerwoni wygrywali sety, dokonywali tego do: 18, 20 i 12.
 • Z kolei Włosi triumfowali w poszczególnych partiach do: 21, 22 i ponownie 21.
 • Na przestrzeni całego spotkania biało – czerwoni zdobyli 109 punktów, a stracili 100, a Włosi ugrali 75 oczek, „gubiąc przy okazji” 64 punkty.
 • Tym samym Polacy również zdobyli więcej punktów po atakach, gdyż 66, a siatkarze z Italii 41.
 • Polacy zdobyli również o jeden as serwisowy więcej, gdyż mają 3 asy i to przy zaledwie 19 błędach, a Włosi 2 przy aż 10 błędach serwisowych.
 • Polacy ugrali również więcej punktów blokiem, gdyż 10, a Włosi 8, lecz analizując statystyki punktowe należy mieć na uwadze to, ile setów było granych w obu tych spotkaniach.
 • Italia triumfowała pewniej również za sprawą tego, że popełnili łącznie dwa razy mniej tzw. błędów własnych niż Polacy, gdyż raptem 17.
 • W polskim zespole najwięcej punktów zdobył Bartosz Kurek – 24, na drugim miejscu w tej statystyce jest Kamil Semeniuk z 23 i trzecie zajmuje Aleksander Śliwka z dorobkiem 22 oczek.
 • Z kolei jeżeli chodzi o Włochów, to najwięcej punktów zdobył Daniele Lavia – 14, drugie miejsce należy do Yuriego Romano z dorobkiem 12 oczek, a trzecie do Alessandro Michieletto, który ma 8 punktów.

Polska – Włochy: BONUS od BETFAN-a

Nim przedstawię swój typ na to spotkanie, dodam jeszcze, że stawiam kupon w BETFAN-ie. Decyduję się na grę właśnie u tego bukmachera, gdyż BETFAN oferuje wiele znakomitych BONUSÓW! Przykład? Jeżeli założysz konto u nich, korzystając przy okazji z naszego kodu promocyjnego, będziesz mógł korzystać z takich bonusów jak np. możliwości postawienia zakładu bez ryzyka do 600 PLN, wykorzystania 60-złotowego freebetu jak i 1000 PLN od depozytu! A, żeby nie typować w ciemno w BETFAN-ie np. właśnie finału siatkarskiego mundialu, to polecę Ci jeszcze zajrzenie do zakładki o nazwie: TYPY – Siatkówka. Możesz tam bez trudu odnaleźć wszystkie me poprzednie teksty z typowaniami siatkarskich spotkań.

Polska – Włochy: mój typ

Od siebie mogę przyznać, że spodziewam się kolejnego szalenie wyrównanego spotkania. Wszakże zmierzą się ze sobą dwie obecnie najlepsze drużyny na świecie! Do tego należy zauważyć, że nie mówimy o grze w ostatniej kolejce w fazie grupowej, kiedy ma się już komfort awansu do następnej rundy, tylko o rywalizacji w finale! Obie kadry są o krok przejścia do historii i albo Polacy po raz trzeci z rzędu zostaną mistrzami świata, albo to Włosi zajmą ich miejsce. Dlatego też od siebie tym razem gram na to, że siatkarze wystawieni do gry przez Nikolę Grbicia na przestrzeni całego spotkania zdobędą więcej niż 94 punkty. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.85.

Kupon BETFAN siatkówka Polska Włochy

fot. Marcin Bulanda/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze