Ledwo ochłonęliśmy po prawie, że perfekcyjnym meczu biało – czerwonych z Brazylijczykami, a już dziś czekają nas kolejne siatkarskie emocje z udziałem reprezentacji Polski. O godzinie 12:30 rozpocznie się starcie między podopiecznymi Nikoli Grbicia, a kadrą Kanady. Jednak nie jest to jedyny mecz, jaki dziś opisuję, bowiem podejmuję się również postawienia zakładu na spotkania Argentyny ze Słowenią, jak i Serbii z Canarinhos. Natomiast kupon kreślę w Fuksiarzu.

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(23.06.2022 r.)

Tak jak wspominałem wyżej, Polacy przystępują do dzisiejszego meczu w rewelacyjnych humorach po doskonałym meczu z Brazylijczykami. Wygrana trzy do jednego nad obrońcą trofeum to jedno, ale styl w jakim to osiągnęli, to drugie. Zwłaszcza, kiedy mówimy o elemencie zagrywki, w którym najbardziej błyszczał Mateusz Bieniek, choć inni jak np. Kamil Semeniuk, czy Aleksander Śliwka wcale nie odstawali poziomem od niego, nie tylko w tym elemencie gry. Z kolei Kanadyjczycy we wtorek pokonali do jednego Australijczyków, gubiąc wyłącznie pierwszą odsłonę. Tym samym Kanadyjczycy wywalczyli drugie zwycięstwo i dwunaste miejsce (stan przed czwartkowymi spotkaniami) w tabeli, a ich rywale z tamtego spotkania zanotowali piątą porażkę z rzędu i zamykają tabelę, jako jedyni będąc bez jakiegokolwiek triumfu.

Faworyt jest oczywisty?

I tak, i nie. Nie ma co ukrywać, że kadra Nikoli Grbicia z racji tego, że po pięciu meczach ma na koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę; dzięki czemu swoją drogą wywalczyła dwanaście oczek; jest stawiana w roli zdecydowanego faworyta. Ich dzisiejsi rywale dla porównania ugrali pięć punktów i plasują się w dolnej części tabeli. Owszem, żadnej drużyny nie można lekceważyć przed startem spotkania, lecz… Po pierwsze: mamy dużą intensywność gier, bowiem w jednym tygodniu każda z reprezentacji ma – jeżeli nie pojawiają się nagłe zmiany, jak np. te wywołane zakażeniami Covid-19 w reprezentacji Chin przed meczem z Francuzami – cztery mecze do rozegrania. Oprócz spotkania z Brazylijczykami i Kanadyjczykami, czekają nas jeszcze rywalizacje z Australijczykami i Stanami Zjednoczonymi. Po drugie: należy mieć na uwadze, że mówimy o grze w turnieju jakim jest Liga Narodów, czyli zawody, w których selekcjonerzy dopiero testują swoje pomysły na np. ustawienia drużyny w konkretnych formacjach.

Roszady kadrowe a forma zawodników

Właśnie, skoro jesteśmy przy tym temacie, to należy dodać, że wczoraj graliśmy prawie, że galowym składem, a dziś z racji tego, że przeciwnik jest z niższej półki, to też Nikola Grbić zapewne zastosuje się do swoich zapowiedzi i da pograć graczom rezerwowym. Najprawdopodobniej odpoczną na ławce tacy gracze, jak Janusz, Kurek, Bieniuk, Śliwka, którzy wczoraj spisywali się rewelacyjnie. Zapewne również okazję do gry dostanie drugi libero, tak by Paweł Zatorski był wypoczęty na starcie za kilka dni ze Stanami Zjednoczonymi. A jakim składem wyjdą Kanadyjczycy? Mieli dzień odpoczynku, więc teoretycznie każdy z zawodników jest gotowy na wezwanie selekcjonera. Dlatego też spodziewam się, że momentami Kanadyjczycy będą w stanie prowadzić z nami wyrównany pojedynek, lecz ostatecznie niczego więcej nie ugrają. Nawet, jeśli na wszystkich pozycjach mieliby wystąpić rezerwowi gracze.

Co warto wiedzieć przed obstawianiem tego meczu?

To, że graliśmy do tej pory z Kanadyjczykami łącznie czternaście razy i za każdym razem wygrywaliśmy. Obecnie jesteśmy na fali trzech zwycięstw z rzędu bez straty seta, natomiast jeszcze wcześniej trzykrotnie gubiliśmy po partii w każdym z meczów w latach 2017, 2018 i 2019. Istotne jest również to, że jak w pierwszym tygodniu gier szwankowała zagrywka po stronie biało – czerwonych, tak wczoraj znacząco się poprawili. Jednak przypominam, że na Brazylię wyszedł prawie, że w pełni galowy skład, a dziś okazję mają dostać ci mniej grający na co dzień w kadrze zawodnicy, więc ostrzegam przed uznaniem, że znowu to właśnie zagrywką rozbijemy rywali. Po stronie Kanadyjczyków warto zwrócić uwagę na takie nazwiska, jak Maar i Sclater, którzy dostarczają dwucyfrową liczbę oczek w meczu, czego dowodem jest to, co osiągnęli w meczu z Australijczykami.

Moje typowanie związane z tym spotkaniem

Patrząc na to w jakiej formie są poszczególni zawodnicy, a także na to, że wyjdziemy najprawdopodobniej graczami rezerwowymi, to sądzę, że momentami będziemy mieli kawałek dobrej siatkówki. Jednak ostatecznie szybko zwyciężą biało – czerwoni. Czy do zera? Bardzo możliwe, choć podejmuję się innego skreślenia na kuponie. Od siebie w tym przypadku zagram w Fuksiarzu, że drużyny w pierwszym secie ugrają więcej niż czterdzieści trzy punkty. W sam raz typ z niskim kursem, bowiem ledwie 1.50, na podbicie kuponu. Dojdą jeszcze dwa inne typy, więc wolę zagrać bezpieczniej, acz zarobić. Wszakże wczoraj zabrakło ledwie jednego punktu w meczu Polaków, by cały kupon się zazielenił, a nie tylko jedno zdarzenie. Wracając do meczu Polski z Kanadą, to inne typy wydają się banalne, jak np. wskazanie zwycięzcy. Wycena wynosi 1.09 do 6.50 ze wskazaniem na naszych, a na wygrają w danej partii przez konkretny zespół mamy od 1.19 do 4.40.

Fuksiarz
1.50
Drużyny ugrają w 1. secie więcej niż 43.5 pkt

Argentyna vs Słowenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.06.2022 r.)

Przechodzimy do opowiedzenia o drugim zestawieniu, w którym zmierzą się brązowi medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich, a także kadra, która plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli Ligi Narodów. Argentyńczycy po pięciu meczach mają na koncie zaledwie jedno zwycięstwo i zajmują czternaste miejsce, a Słoweńcy dwa triumfy i plasują się o cztery oczka wyżej, mając o dwa punkty więcej na koncie. Co ciekawe, bukmacherzy Fuksiarza uważają, że faworytem tego meczu są… Argentyńczycy. Wycena na ich triumf wynosi 1.70, a to samo wskazanie na Słoweńców już 2.08. Jest tak, ponieważ goście tego meczu sensacyjnie ulegli we wtorek do zera Holendrom, a Argentyńczycy urwali jednego seta obecnym liderom siatkarskiej Ligi Narodów, czyli Japończykom. Jednak, co ważne, to fakt, że Słoweńcy ulegli po wyrównanym meczu, zwłaszcza w dwu ostatnich partiach, a Argentyńczycy wyrównany set mieli zaledwie w premierowej odsłonie.

Co warto wiedzieć przed obstawianiem tego meczu?

Z pewnością to na jakie nazwiska zwrócić uwagę, bowiem jeżeli selekcjonerzy wystawią ich do boju również w tym meczu, to szykuje się nam wyrównane spotkanie z wieloma zwrotami akcji. Po stronie Argentyńczyków nadal błyszczy Palacios, Lima, a także Lazo i Loser, którzy regularnie zgarniają po kilkanaście oczek na przestrzeni całego spotkania. Z kolei w podobnym gazie u Słoweńców są: Pajenk, Kozamernik, Koncilja, Stern, a także Mozić. Do tego dochodzi fakt, że jak w pierwszym tygodniu również selekcjonerzy tych drużyn eksperymentowali wystawiając do boju zawodników drugiego składu, tak teraz postawili na weteranów, a to zwiastuje nam wiele emocji. Nikt nie chce odpuścić tego meczu, gdyż jest ono szalenie prestiżowe. Wszakże Słoweńcy od lat należą do światowej czołówki, tak jak i Argentyńczycy, którzy potwierdzili to zdobywając brązowe medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio w zeszłym roku. Obie kadry mają swoje momenty w ataku, jak i są w stanie zagrać punktowym blokiem, jak i sprawić wiele problemów rywalowi przez zagrywkę. Dlatego też spodziewam się wyrównanego boju od pierwszej piłki.

Moje typowanie związane z tym meczem

Nim do niego przejdę, to wspomnę Ci o BONUS-ie od Fuksiarza, który możesz wykorzystać, choćby obstawiając mecze siatkarskiej Ligi Narodów. A także odwołam się do tego, że nie ma sensu obstawiać, czy któraś z drużyn wygra co najmniej seta, bowiem na to zdarzenie względem Argentyńczyków mamy kurs 1.11, a na Słoweńców 1.21. Kusi zaznaczenie, że to drużyna z Europy okaże się zwycięska, ale tu również zagram bezpieczniej, tak by połączyć sobie tzw. spokojny kupon. Dlatego też podejmuję się oznaczenia, że drużyny rozegrają co najmniej czwartego seta, a nie wykluczam też tego, że możemy być świadkami tie-breaka. Wszakże obie kadry prezentują zbliżoną formę, jak i dysponują porównywalnymi składami na dziś. Dlatego też nie radzę stawiać na oznaczenie tego w ilu dokładnie setach zakończy się to spotkanie, bowiem jest to już zabawa związana z bardzo dużym ryzykiem. Moje wskazanie idzie na to, że zostanie rozegrany czwarty set, na co mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.43.

Fuksiarz
1.43
Będzie czwarty set w tym meczu - TAK

Serbia vs Brazylia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.06.2022 r.)

Ostatnim opisywanym przeze mnie meczem na dziś jest ten, w którym zmierzą się wymienione wyżej zespoły. Zarówno jedni, jak i drudzy będą chcieli wrócić na falę zwycięstw, bowiem Serbowie wczoraj ulegli do jednego po bardzo wyrównanym spotkaniu Stanom Zjednoczonym, a Brazylijczycy zostali rozbici również do jednego przez reprezentację Polski. Teoretycznie nieco więcej odpoczynku mieli Brazylijczycy, bowiem ich spotkanie zakończyło się wcześniej w porównaniu do starcia Serbów, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że obie drużyny przystąpią do meczu podmęczone. Obie są w podobnej sytuacji również, kiedy patrzymy na to, na których miejscach w tabeli siatkarskiej Ligi Narodów się znajdują. Drużyna z Europy plasuje się o oczko wyżej od Brazylijczyków i zajmuje ósmą lokatę. Obie kadry wygrały po dwa mecze, jak dotychczas i mają na koncie po sześć punktów. Różnica jest taka, że o jednego seta więcej urwali do tej pory Serbowie swoim rywalom i dzięki temu mogą nie zajmować tej samej pozycji, co ich dzisiejsi przeciwnicy.

Co warto wiedzieć przed obstawianiem tego meczu?

W tym przypadku to, że w obu zespołach w tym tygodniu zobaczymy na parkietach gwiazdy światowej siatkówki. Zarówno Serbowie, jak i Brazylijczycy wychodzą prawie, że galowym składem na mecze w tym tygodniu, lecz należy podkreślić, że prawie, że każdy z czołowych graczy poszczególnych drużyn jeszcze nie jest w optymalnej formie. Dowodem tego jest, chociażby to, jak ociężale, ospale na razie prezentuje się na parkietach w siatkarskiej Lidze Narodów np. Leal, czy Alan po stronie brazylijskiej, a Lisinac po stronie serbskiej. Nie zawodzą natomiast tacy gracze, jak np. Atanasijević, który zgarnął we wczorajszym meczu dwadzieścia oczek. Jednak, czy wystąpi dziś od pierwszej chwili? Nie sądzę. Jestem zdania, że selekcjonerzy rozpoczną mecz rezerwowymi graczami, tak by w miarę upływu czasu wprowadzać teoretycznie najlepszych, tak by dać im zarówno odpocząć, jak i ponownie się wykazać.

Moje typowanie związane z tym meczem

Dlatego też spodziewam się wyrównanego spotkania również w starciu Serbii z Brazylią. Do tego oba zespoły są w podobnej formie, a selekcjonerzy mają „do dyspozycji” graczy światowego formatu. Faktem jest, że dopiero poszukują optymalnych ustawień, lecz należy mieć na uwadze, że tu wcale nie tak łatwo o wskazanie faworyta. Poza tym należy pamiętać, że te zespoły od lat należą do światowej czołówki siatkarskiej i nie raz zaskakiwały się nawzajem. Dlatego też samemu nie szedłbym w oznaczenie tego, kto okaże się zwycięzcą tego spotkania ani tego, która z drużyn ugra daną partię. Dlatego też tu stawiam na to, że będzie się działo bardzo dużo i, że będziemy świadkami rozegranych co najmniej czterech setów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.48. Drugim interesującym typem w tym przypadku jest wskazanie na to, że drużyny zdobędą więcej niż sto osiemdziesiąt dwa punkty, lecz kurs na to zdarzenie jest już bardziej ryzykowny, bowiem wynosi 1.87.

Fuksiarz
1.48
Będzie czwarty set w tym meczu - TAK

Propozycja kuponu:

Kupon Fuksiarz siatkówka Liga Narodów

fot. Rafał Rusek/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze