Polska – USA typy bukmacherskie na 1/4 MŚ w siatkówce! Przed nami kolejne mecze ćwierćfinałowe na siatkarskich mistrzostwach świata. Dziś popołudniu będziemy świadkami pojedynku Argentyńczyków z Brazylijczykami. Kilka godzin później, gdyż o godzinie dwudziestej pierwszej ma rozpocząć się rywalizacja między reprezentacją Nikoli Grbicia z kadrą Stanów Zjednoczonych. Czy to nasi siatkarze wraz z Canarinhos będą cieszyć się z awansu do kolejnej rundy? A może to Argentyńczycy i Stany Zjednoczone znajdą się w półfinale mundialu? O tym więcej za chwilę, a na razie dodam, że kupon stawiam w forBET-ie.

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000  1200  bez ryzyka + 2000 2080 zł od drugiego depozytu + 30 dni bez podatku

standardowa oferta 3000 zł. z naszym kodem: 3280 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1200 zł BEZ PODATKU: 30 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – USA: typy i kursy bukmacherskie

Jest to starcie szalenie prestiżowe! Jeden z większych siatkarskich klasyków z jakimi mamy do czynienia od kilku ostatnich lat. Akurat te kadry niejednokrotnie mierzyły się ze sobą w walce albo o triumfy w finale, tudzież o zajęcie najniższego stopnia podium, tudzież o wejście do strefy medalowej. Nie inaczej jest i tym razem, gdyż właśnie to spotkanie zadecyduje o tym, która z kadr znajdzie się w półfinale tegorocznego mundialu. Więcej o samych drużynach, jak i typach bukmacherskich związanych z tym meczem opowiem poniżej. Na razie przypomnę, że kupon stawiam w forBET-ie. A, że mają wiele świetnych BONUSÓW do odebrania, to zachęcam Cię do tego. Przy rejestracji konta wystarczy podać nasz kod promocyjny, a najlepiej założyć je z naszego linku.

Polska – USA: statystyki

 • Dotychczas wspominane reprezentacje mierzyły się ze sobą 29 razy, z czego o raz częściej triumfowali siatkarze Stanów Zjednoczonych.
 • Bilans ich ostatnich 5 gier przedstawia się w ten sposób, że Polacy mają na koncie: W – W – W – W – W, a USA: W – P – W – W – P.
 • Ostatnim razem te kadry mierzyły się ze sobą 30 sierpnia w trzeciej kolejce tegorocznych mistrzostw świata i wtedy to Polacy triumfowali do jednego.
 • W przedostatnim meczu, jaki był rozgrywany w ramach siatkarskiej Ligi Narodów – 23 lipca tego roku – to USA pokonało naszą reprezentację i to do zera.
 • W ostatnich 10 meczach obie kadry wygrywały po 5 razy, z czego 3-krotnie Polacy w ostatnich 5 konfrontacjach.
 • Jeżeli chodzi o dyspozycję obu tych zespołów na tegorocznym mundialu, to obie prezentują się identycznie w ataku, jak i na zagrywce. Mocny serwis i każdy z siatkarzy zdobywający po kilka oczek na mecz, to główne atuty kadry Polski i USA.
 • Podobnie obie reprezentacje radzą sobie przy stawianiu bloków. Najlepiej w tym elemencie gry radzą sobie Mateusz Bieniek i David Smith, którzy zdobyli 8 punktów, popełniając kolejno 20 i 25 błędów, a piłka po ich blokach wracała do rozegrania po stronie przeciwników odpowiednio 7 i 11 razy.
 • Z kolei o wiele lepiej na zagrywce radzą sobie Polacy, o czym świadczą też statystyki, gdyż to nasza kadra ma trzech przedstawicieli (Kamil Semeniuk, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek) w dwudziestce mających najwięcej punktów z serwisu, a z kadry USA nie ma żadnego siatkarza.
 • Jednak siatkarze USA mają lepsze wyniki, kiedy patrzymy na rezultaty osiągane przez libero. Erik Shoji zajmuje 2. miejsce wśród najlepszej dwudziestce, mając na koncie: 27 obron przy 13 błędach, na 9-tym klasyfikowany jest Anderson Matthew mający 19 obron przy 13 błędach, a najlepszy Polak – Paweł Zatorski ma 19 obron przy 3 błędach.

Polska – USA: ryzykowne typy

W roli faworytów do tego meczu przystępują Polacy, a przynajmniej tak wynika z kursów bukmacherskich. Kurs na ich zwycięstwo jest ustabilizowany na poziomie 1.57, a na USA na 2.75. Jednak miejmy na uwadze, że obie kadry mają argumenty, by zwyciężyć i to jest dosłownie loteria odnośnie tego, kto znajdzie się w najlepszej czwórce tego turnieju. Dlatego też przejdę do następnych typów, jak np. to, kto zdobędzie najwięcej punktów w drużynie. W tym miejscu po polskiej stronie największymi faworytami do osiągnięcia tego rezultatu są Bartosz Kurek i Kamil Semeniuk. Dlatego też to na ich obu kurs jest ustabilizowany na 2.00.

Z kolei odnośnie do siatkarzy Stanów Zjednoczonych, to tu największym faworytem do osiągnięcia największej liczby punktów jest Torey Defalco, na którego jest kurs na poziomie 2.25. Kolejnymi tego typu wskazaniami jest, kto wykorzysta pierwszy time-out w meczu lub kto zdobędzie pierwszego asa serwisowego w meczu. Odnośnie do pierwszego typu, to na Polaków mamy kurs na poziomie 2.00, a na USA – 1.70. Z kolei na drugie wskazanie po obu stronach mamy tę samą wycenę, czyli 1.83. Patrząc na statystyki z poprzednich czterech spotkań, większe prawdopodobieństwo jest na to, że dokonają tego biało – czerwoni. W końcu to my mamy takich asów na zagrywce, będących przy okazji w świetnej formie na tym mundialu, jak Śliwkę, Bieńka, Kurka, czy Semeniuka.

Polska – USA typy

Od siebie stawiam na to, że Bartosz Kurek zdobędzie więcej niż 16 punktów w tym meczu. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.83, a teraz czas na przedstawienie argumentów za podjęciem się tego wskazania. Pierwsze jest takie, że Bartosz do tej pory zdobył 47 punktów w 4 meczach, choć statystyki są zaniżone przez słaby występ z Tunezją. Dziś ponownie wyjdzie w pierwszym składzie, gdyż jednak mówimy o walce o awans do rundy finałowej.

forBet
1.83
Bartosz Kurek w meczu zdobędzie więcej niż 16 pkt: TAK

Wiąże się to z tym, że Nikola Grbić desygnuje do gry najlepszych, a za jednego z takich graczy uchodzi Bartosz. Będzie to mecz o zupełnie inną stawkę niż z Tunezją, a także zapowiada się na o wiele dłuższy, być może kończony nawet w tie-breaku. Dlatego też sądzę, że Bartosz Kurek okaże się po raz kolejny jednym z naszych liderów i poprowadzi kadrę do awansu, co przełoży się na indywidualnie doskonały występ. Poza tym jest niebezpieczny w każdym elemencie gry, gdyż dotychczas zdobył 37 punktów z ataku, 4 z bloku i 6 asami serwisowymi.

Argentyna vs Brazylia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (08.09.2022 r.)

Dziś będziemy świadkami samych klasyków. Wszystko za sprawą tego, że w drugim opisywanym przeze mnie spotkaniu zmierzą się ze sobą kadry Albicelestes oraz Canarinhos. Niejednokrotnie oba zespoły sięgały po przeróżne medale, począwszy od rywalizacji kontynentalnych, przez mistrzostwa świata, po igrzyska olimpijskie. Jednak historię odłóżmy na razie na bok, by przedstawić, jak dotychczas radzą sobie te zespoły na mistrzostwach świata organizowanych w Polsce i Słowenii.

Z tej statystyki wynika, że w lepszej formie są siatkarze Canarinhos, którzy awansowali z wyższego miejsca w grupie. Chociaż już w jednej ósmej finału oba zespoły wygrały w swoich rywalizacjach takim samym bilansem, bowiem do zera. Argentyńczycy sensacyjnie ograli Serbów, a Canarinhos przedstawicieli Iranu. Jednak o ile pierwszy wynik był sporą niespodzianką, o tyle drugi był czymś spodziewanym, a nawet wręcz oczekiwanym. Dlaczego tak sądzę? Zachęcam do zerknięcia na garść statystyk przed tą rywalizacją.

Statystyczne porównanie reprezentacji Argentyny i Brazylii przed ćwierćfinałem MŚ 2022:

 • Brazylijczycy awansowali do jednej ósmej finału wygrywając 3 mecze w grupie, raz po tie-breaku. Argentyńczycy wywalczyli awans z pierwszego miejsca z klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc, po tym jak zdobyli 4 punkty i tracąc 8 setów przy 7 zdobytych.
 • Obie reprezentacje doskonale zaprezentowały się w swoich pojedynkach w jednej ósmej finału, gdzie to wygrały w Gliwicach po trzy do zera.
 • W dotychczasowych oficjalnych grach mierzyli się ze sobą 21 razy, z czego aż 18-krotnie lepsi okazywali się Canarinhos.
 • Ostatnim razem zmierzyli się w 2021 roku i wówczas po tie-breaku zwyciężyła kadra Albicelestes.
 • Patrząc na ostatnie ich 9 gier, Argentyńczycy tylko raz byli w stanie zwyciężyć.
 • A 3-krotnie we wspomnianym zestawieniu ich konfrontacje kończyły się do zera. Dwukrotnie mieliśmy cztery sety, a aż 4 razy byliśmy świadkami tie-breaków.
 • Obie reprezentacje świetnie radzą sobie w ataku, o czym świadczy, chociażby obecność po jednym ich zawodniku w czołowej szóstce – kolejno: Bruno Lima i Yoandy Hidalgo Leal. Na siódmym miejscu znajduje się drugi z Argentyńczyków, czyli Facundo Conte.
 • Podobnie znakomicie obie kadry radzą sobie w przyjęciu i blokowaniu, a najdobitniej świadczy o tym statystyka mówiąca, że Argentyńczyk Agustin Loser prowadzi, a Flavio Gualberto Resende jest drugim mającym najwięcej punktów z bloku zawodnikiem na tym mundialu.
 • Natomiast do poprawy w obu reprezentacjach jest gra z serwisu jak i z kontry, gdyż właśnie z tych elementów gry obie kadry zdobyły do tej pory najmniej oczek względem pozostałych.

Interesujące, acz ryzykowne typy związane z dzisiejszym meczem Argentyńczyków z Brazylijczykami

Pierwszym z tego typu wskazań jest to, czy Argentyna ugra co najmniej seta. Mimo niewysokiego kursu na to zdarzenie, bo raptem 1.45 jest to trudne do wytypowania. Wszystko z racji formy, jaką prezentują oba zespoły, a zwłaszcza Canarinhos. Brazylijczycy rozpędzają się z meczu na mecz, grając nie tylko efektywnie, ale również coraz bardziej efektownie. Kolejnym tego rodzaju wskazaniem jest, że na przestrzeni całego meczu zespoły zdobędą mniej lub więcej niż 178 punktów. Wycena pierwszego zdarzenia wynosi 1.85, a drugiego 1.86.

Dlatego też odpuszczam te związane z wyznaczeniem, w ilu setach zakończy się to spotkanie. Jeżeli sądzisz, że konfrontacja Argentyny z Brazylią skończy się po trzech setach, spotkasz się z kursem na poziomie 2.14; jeżeli że w czterech – 2.39, a że doczekamy się tie-breaku mamy wycenę na 3.40. Mamy jeszcze parę innych wskazań, które są trudne do wytypowania. Za takie uchodzi np. te, które informuje, ile setów będziemy mieli z grą na przewagi. Jeżeli sądzisz, że żadnego to spotkasz się z kursem 1.53, a że jednego 2.50. Pozostałe wskazania są zbyt mało realne.

Mój typ związany z dzisiejszym meczem Argentyńczyków z Brazylijczykami w ćwierćfinale MŚ

Analizując powyższe składowe, sądzę, że czeka nas zacięta rywalizacja już od pierwszej piłki. Obie reprezentacje doskonale zdają sobie sprawę o tym, że kto zwycięży, będzie miał medal praktycznie na wyciągnięcie ręki. Do tego obie kadry z meczu na mecz grają coraz lepiej i popisują się umiejętnościami zwłaszcza w premierowych odsłonach swoich gier. Stąd też w tym przypadku stawiam na to, że Argentyńczycy wraz z Brazylijczykami w pierwszym secie łącznie zdobędą więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.53, czyli w sam raz na tyle, by podbić kupon, który nabiera kursu całkowitego na poziomie 2.80.

forBet
1.53
W 1. secie reprezentacje zdobędą łącznie więcej niż 44 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Kupon związany z ćwierćfinałami MŚ w siatkówce mężczyzn

Skład reprezentacji Polski na MŚ w siatkówce:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze