Polska – Turcja typy, kursy i zakłady | 01.10.2022

Siatkówka kobiet, Polska vs Turcja, mecz

Kolejny dzień z siatkarskimi zmaganiami przed nami. Jednak dziś przyjrzę się nie tylko siatkówce reprezentacyjnej. Wszystko za sprawą tego, że czeka nas szalenie interesujące spotkanie w PlusLidze. Mówię o tym starciu, w którym będziemy świadkami konfrontacji Asseco Resovii Rzeszów z takim klubem jak Projekt Warszawa. Jednak to nie jest jedyny typ, jaki zaznaczam na swym kuponie. Co jeszcze gram od siebie? Ano to, jak zakończy się starcie między reprezentacją Polski, a Turcją, które tym samym zakończy zmagania w grupie B. U którego bukmachera stawiam kupon związany z tymi spotkaniami? Zaznaczenia stawiam w Fuksiarzu.

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska – Turcja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(01.10.2022 r.)

W tej rywalizacji będziemy świadkami konfrontacji zespołu aspirującego do światowego topu i dopiero się budującego z tym, dla którego minimalnym celem jest sięgnięcie po brązowy medal mundialu. Dla Polek sukcesem będzie znalezienie się w czołowej ósemce turnieju, a już dla Turczynek awans do finałowego spotkania. Dlatego też nie może dziwić, że to gościnie tego starcia są stawiane w roli faworytek. Poza tym nasza kadra wraca na światowe salony, a Turczynki na mistrzostwa świata awansowały jako brązowy medalista mistrzostw Europy z 2021 roku. Owszem, pierwotnie awans miały wywalczyć dwa najlepsze zespoły, ale wicemistrzynie – Serbki awansowały na tenże turniej jako mistrzynie świata z 2018 roku.

Mimo, że to nasza kadra ma 10 startów na mundialach za sobą, czyli o 6 więcej, tak w XXI wieku częściej na tych zawodach widzieliśmy w akcji Turczynki. W jaki jeszcze sposób można przedstawić te reprezentacje? O tym już za chwilę. Na razie dodam, że skoro mówimy o obstawianiu kolejnych dwóch siatkarskich spotkań, to polecam Ci zajrzeć do zakładki o nazwie TYPY – Siatkówka. Wszakże jak grać te konfrontacje u bukmachera, to lepiej nie stawiać w ciemno. Tym bardziej, że bardzo szybko możesz sprawdzić, jak idzie mi typowanie meczów tejże dyscypliny.

Statystyczne zestawienie reprezentacji Polski i Turcji przed meczem na mistrzostwach świata:

 • Polki w ostatnim meczu rywalizowały z Dominikankami i przegrały do jednego, zwyciężając w premierowej odsłonie.
 • Z kolei Turczynki pewnie, ponieważ zera ograły reprezentację Chorwacji.
 • Polski w swym zwycięskim secie wygrały do 18, a kolejne przegrywały do 22, 21 i 21 punktów.
 • Turczynki jeszcze wyżej rozprawiały się z ostatnimi przeciwniczkami, ponieważ partie wygrały odpowiednio do: 14 i dwukrotnie do 12 oczek.
 • Dzięki wyżej wymienionym statystykom widzimy, że w pierwszym secie w ostatnim meczu Polki z rywalkami ugrały 43 punkty, a Turczynki 39 oczek.
 • Jeśli trzymamy się statystycznych porównań, to należy zaznaczyć, że Polki na przestrzeni meczu zdobyły 89 oczek, a Turczynki najmniej, jak to możliwe, czyli 75 punktów.
 • Reprezentacja Polski na mundialach grała łącznie 10 razy, lecz poprzednim razem w 2010 r. Wówczas zajęły 9. lokatę. Z kolei Turczynki od 2006 r. grają na każdych mistrzostwach świata, a ostatnie zakończyły na 10. pozycji.
 • Dla porównania dodam, że na tych samych zawodach z 2010 r. Turczynki zajęły, jak dotychczas najwyższe miejsce w historii swych występów, czyli 6. lokatę.
 • Jeżeli chodzi o inne porównania, niż te, które są związane z tegorocznym mundialem, to dodam Ci, że Turcja przed startem mistrzostw plasowała się na 6. pozycji, a Polki „dopiero” na 13. miejscu.

Moje typowanie związane z meczem Polski z Turcją na mistrzostwach świata

Analizując powyższe składowe nie może dziwić, że to Turczynki przystąpią do tego spotkania w roli zdecydowanych faworytek. Mimo, że to Polki przystąpią do ostatniego meczu będąc wyżej w grupie, tak bardzo wątpliwe jest, że będą w stanie postawić się zespołowi będącemu w znacznie lepszej dyspozycji. Owszem, to Turczynki plasują się o oczko niżej od biało – czerwonych w grupie B, lecz należy zauważyć, że mają tyle samo punktów, co podopieczne Stefano Lavariniego. Jednak to one złapały rytm i dzięki temu ze spotkania na spotkanie prezentują się coraz lepiej.

Turczynki zwyciężą w meczu: TAK
Kurs: 1.40
Graj!

Najdobitniej pokazało to ostatnie starcie. Z kolei Polki to drużyna, która na razie wygrywa ze słabszymi, bądź równymi sobie, ale nie potrafi poradzić sobie z wyżej notowanymi rywalkami. Dlatego też rozumiem, że względem wskazań Fuksiarza to Turczynki są faworytkami tego spotkania i przyznaję, że stawiam na gościnie tegoż spotkania. Kurs na ich triumf jest ustabilizowany na poziomie 1.40 w stosunku do aż 2.75 na to, że z kolejnego zwycięstwa będą w stanie cieszyć się Polki.

Asseco Resovia Rzeszów – Projekt Warszawa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.10.2022 r.)

Obie drużyny są dosłownie naszpikowane gwiazdami. Jednak z większymi „problemami” kadrowymi spotyka się Giampaolo Medei, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, jakiej klasy przyjmujący dysponuje. Piszę tak, gdyż ma do dyspozycji aż trzech wybitnych zawodników! Mowa oczywiście o Toreyu DeFalco, Thibaultu Rossardzie i Klemenie Cebulju, czyli o siatkarzach, którzy na co dzień stanowią ważne elementy swoich reprezentacji. Inaczej ma się sytuacja w przypadku Projektu. Tam również mamy bardzo znanych graczy i ikony męskiej siatkówki, lecz o ich sile stanowi duet środkowych, czyli Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski.

Pierwszy z nich z ostatnich mecz międzynarodowy rozegrał w 2008 roku, a drugi w marcu bieżącego roku zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery. Jako, że obie kadry dopiero zaczynają swoje zmagania w tym sezonie PlusLigi, ciężko jest analizować w jakiej są dyspozycji. Dlatego też dodam wyłącznie tyle, że spodziewam się, iż czeka nas ciekawe spotkanie. Więcej argumentów przemawia na korzyść zespołu z Rzeszowa. W tym również kurs, jaki przygotował Fuksiarz na ich triumf względem zwycięstwa Projektu.

Jeśli postawisz na Asseco Resovię spotkasz się z wyceną na poziomie 1.40, a jeśli na drużynę z Warszawy, to już z kursem na poziomie 2.80. Jednak o samych wycenach, swym typowaniu napiszę więcej poniżej, a na razie dodam, że z racji startu sezonu 2022/2023 PlusLigi, warto skorzystać z kapitalnego BONUSU, jaki przygotował Fuksiarz. Wszakże jak zaczynać obstawianie np. siatkarskich meczów z polskiej ligi, to warto skorzystać z dodatków na lepszy start. Jak je zgarnąć? Wystarczy założyć konto w Fuksiarzu z naszym kodem promocyjnym.

Statystyki przed meczem 1. kolejki PlusLigi Asseco Resovii Rzeszów z Projektem Warszawą:

 • Dotychczas te zespoły konfrontowały się ze sobą 41 razy, z czego Rzeszowianie zwyciężali 26 razy.
 • Jeżeli chodzi o wynik w setach w rywalizacji między tymi zespołami, to Rzeszowie zdobyli 94 partie, a warszawska drużyna 62 sety.
 • Rzeszowianie zagrają dziś u siebie, a jeśli chodzi o występy w Rzeszowie, to rozegrali dotychczas 21 gier, a wygrali 15 z nich. Przed swoją publicznością zdobyli 52 sety, a straciły 25 partii.
 • Z kolei w Warszawie te drużyny mierzyły się ze sobą 20 razy, z czego 11-krotnie lepsi byli Rzeszowianie. Asseco Resovia w tych grach wygrała w 42 setach, a Projekt w 37 partiach.
 • W ich ostatnich pięciu grach tylko raz doszło do sytuacji, że jedna z drużyn wygrała 3 do 0. Dokonali tego Rzeszowianie 13 listopada 2021 roku.
 • Aż 3-krotnie na ostatnie ich 5 rywalizacji spotykaliśmy się z wynikiem trzy do jednego.
 • Patrząc na ich ostatnie gry (tj. z kwietnia), to mieliśmy następujące wyniki – u Rzeszowian: W – W – P – P – W, a u zespołu z Warszawy: W – W – P – P – P.
 • W sezonie 2021/2022 Asseco Resovia Rzeszów zakończyła zmagania na 5. miejscu, a Projekt Warszawa uplasował się na 9. lokacie.

Interesujące kursy przed meczem Asseco Resovii Rzeszów z Projektem Warszawą w 1. kolejce PlusLigi

Patrząc na powyżej wspomniane składowe, sądzę, że czeka nas ciekawe spotkanie. Jest to jedno z tych starć w PlusLidze, na które czeka się z wypiekami na twarzy. Mimo, że w roli faworytów do rywalizacji przystąpią Rzeszowianie, tak nie można z miejsca skreślać siatkarzy Projektu. Dlatego pierwszymi ciekawymi typami są te, które są związane z tym, kto wygra danego seta. Jeśli sądzisz, że pierwsza partia zakończy się zwycięstwo Asseco Resovii, to spotkasz się z wyceną na 1.52, a jeśli że tej sztuki dokona Projekt, to już z 2.45.

Odnośnie do kolejnej partii dysproporcja się zwiększa o odrobinę, gdyż wynosi kolejno 1.50 do 2.47. W przypadku trzeciej mamy taką sytuację, że kurs na triumf Rzeszowian wynosi 1.50, a warszawskiej drużyny 2.45. Kolejnym interesującym wskazaniem ze względu na jego prawdopodobieństwo sprawdzenia się, jak i ciekawej wyceny jest ten, który „mówi”, czy w tym spotkaniu zostanie rozegrany czwarty set. Jeżeli sądzisz, że ponownie do tego dojdzie, to jest to wskazanie, które bardzo ładnie podbije Ci kupon.

Jego wycena wynosi 1.50. Jeszcze bardziej interesującym, choć zarazem bardziej ryzykownym do obstawienia jest ten, czy na przestrzeni całego spotkania te zespoły zdobędą więcej, czy mniej niż 180 punktów. Na pierwsze wskazanie mamy kurs na 1.85, a na drugie już 1.87. Jeżeli te typy i ich wartości Cię nie przekonują do zaznaczenia, bo np. chcesz bardziej zaryzykować, to polecam Ci rozważyć jeszcze dwa wskazania. To, że będziemy mieli handicap punktowy ze wskazaniem na minus na Asseco Resovię Rzeszów na poziomie 3.5. Na ten typ mamy kurs 2.27. I ostatnim równie ciekawym zaznaczeniem, które nosi znamiona tego, że wejdzie jest to, że handicap punktowy Projektu Warszawa wyniesie plus 9,5, na co mamy wycenę na poziomie 1.73.

Moje typowanie związane z meczem Asseco Resovii Rzeszów z Projektem Warszawa

Co gram od siebie w związku z tymże spotkaniem? Ano to, że w premierowej partii zespoły zdobędą więcej niż 45 punktów. Na to zdarzenie mamy kurs na poziomie 1.83. W ostatniej ich konfrontacji pierwszy set zakończył się wynikiem 25 do 21 i spodziewam się, że teraz będzie podobnie lub nawet jeszcze niższą różnicą. Piszę tak, gdyż w obu drużynach grają gwiazdy światowego formatu. Poza tym sezon dopiero się zaczyna, co oznacza, że oba zespoły dopiero będą poszukiwały optymalnych ustawień; a zawodnicy formy. Orientacyjnie dodam, że jeśli sądzisz, iż mimo wszystko drużyny ugrają mniej punktów, to spotkasz się z wyceną tego zdarzenia na poziomie 1.87.

1. set - liczba punktów większa niż 45: TAK
Kurs: 1.83
Graj!

Propozycja kuponu:

Fuksiarz, siatkówka MŚ, faza grupowa

fot. Xinhua/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze