Wczorajszy dzień i początek 2 rundy Mistrzostw Świata w piłce ręcznej pań to brak niespodzianek. Zgodnie z planem wygrywały faworytki w swoich spotkaniach, stąd też od razu więcej informacji na temat tego, kto jest bliżej gry w kolejnej rundzie. Dzisiaj do gry wchodzą Polki, które startują z 0 punktów. Przypadki takie już były w przeszłości, wystarczy cofnąć się do 2013 i 2015 roku, kiedy to właśnie w taki sposób nasza kadra wywalczyła awans do fazy pucharowej. Przeciwnik bardzo trudny. Poza tym spotkaniem jest jeszcze kilka innych bardzo ciekawych, na które chętnie spojrzymy. Zapraszam do analizy.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1600 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chciałbyś pograć u bukmachera STS? O to Twój kod promocyjny.

Francja K – Polska K: typy, kursy i zapowiedź (09.12.2021 r. 20:30)

Dzisiaj do gry wchodzi grupa 1 w drugiej rundzie. W Palau d’Esports de Granollers zmierzy się lider, a także 5 drużyna, uwzględniając wyniki z pierwszej rundy. Francuzki mają bardzo komfortową sytuację po dotychczas rozegranych meczach i poza spotkaniem z Rosją dosyć proste spotkania. Polki były blisko punktów w tych kluczowych meczach, ale zabrakło paru aspektów. Czy dzisiaj przed podopiecznymi Arne Senstada zadanie niemożliwe do wykonania?

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20 maja 2022 09:12.

Francja K

W zasadzie w grze Trójkolorowych od dawna nic się nie zmienia. Można powiedzieć, że mistrzostwo olimpijskie zdobyły bardzo dobrą grą w obronie. Oczywiście tam miały moment kryzysu i to już na początku turnieju, ale dźwignęły się i wygrały wszystkie następne mecze. Tutaj w takiej sytuacji jeszcze nie były. Do tej pory rywalki w sumie nie sprawiły im większych problemów, bo zarówno z Czarnogórą, Słowenią jak i Angolą wygrywały bardzo pewnie i nie musiały się denerwować w końcówkach spotkań. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dobrą defensywę, bo ani razu ta nacja nie straciła więcej niż 20 bramek w meczu. Same też nie rzucały za dużo, bo tylko raz dobrnęły do bariery 30 bramek. Ogółem w 1 rundzie rzuciły 83 bramki, tracąc ich tylko 57. Jest to najlepszy 4 wynik w całym turnieju. Ogółem zatem 140 bramek w 3 meczach daje średnią tylko 46 bramek na mecz. Ani razu nie padło więcej niż 50 bramek.

Polska K

Warto cofnąć się wstecz do tych lat 2013 i 2015. Oczywiście wówczas istniał zupełnie inny format turnieju, bowiem od razu była faza pucharowa po 1 rundzie. Mniej drużyn i mniej grup, ale chodzi tu o to, że Polki w tych meczach po 1 rundzie potrafiły wznieść się na wyżyny. Francja to zespół pokonany w 2013 roku. Rosja 2 lata później. Na turnieju w Hiszpanii widać, że ta drużyna rośnie z każdym meczem, z każdą minutą, co tylko pokazało spotkanie z Rosją, gdzie Polki nie były daleko od samej wygranej. Mecz z Kamerunem nie za wiele nam mówi, bo to była raczej taka formalność. Coraz lepsza jednak gra w defensywie i lepsza skuteczność w tym ostatnim meczu względem poprzednich. Łącznie Polki rzuciły 77 bramek, a straciły 70. 147 bramek łącznie daje średnią 49 bramek na mecz. Tylko w jednym z nich padało więcej aniżeli 50 bramek.

Co typować?

Mecze poprzednie tych reprezentacji dawały dużo dobrej i widowiskowej gry, ale głównie w obronie. Samych bramek padało niezbyt dużo. 4 ostatnie starcia to średnia poniżej 50 bramek. 3 razy padało ich mniej niż 50. Na tym turnieju również dominuje defensywa i moim zdaniem niewiele w tym aspekcie powinno się zmienić. Stąd też dzisiejszy kupon otwieram typem na liczbę bramek.

STS
1.95
Poniżej 50.5 bramek

Holandia K – Rumunia K: typy, kursy i zapowiedź (09.12.2021 r. 15:30)

Obrońca tytułu mistrza świata kontra jedna z lepszych nacji na kontynencie europejskim w ostatnich latach w Pabellon Ciutat de Castello. Grupa 2 układa się nieco inaczej, a przede wszystkim na starcie więcej nacji ma szanse na równorzędną walkę o awans, a to z powodu nie 4, a 3 punktów na start dla dwóch pierwszych nacji. Rumunia do drugiej rundy wyniosła 2 oczka i może wierzyć w powtórkę z dawnych lat, kiedy to potrafiły dojść do strefy medalowej.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20 maja 2022 09:12.

Holandia K

Remis ze Szwedkami po szalonym meczu i długiej pogoni i tak na start 2 rundy daje Oranje 2 miejsce w grupie za plecami Norweżek. W zasadzie tylko ten mecz z reprezentacją Trzech Koron pokazał potencjał tej reprezentacji, bo jednak spotkania z Portoryko i Uzbekistanem nie dawały pełnego obrazu na tle tych drużyn walczących o medale. Oczywiście łącznie ponad 100 bramek zdobytych w meczach z tymi słabszymi pokazuje, że Holandia lubi rzucać bardzo dużo bramek. Ta ekipa w 1 rundzie była właśnie tą, która zdobyła ich zdecydowanie najwięcej. Konkretnie aż 144 przy tylko 63 straconych. Aż 207 bramek łącznie daje średnią 69 bramek na mecz. Również to najwyższa średnia w całym turnieju. Za każdym razem potrafiły zdobyć co najmniej 30 bramek, a 2 razy nie dopuszczały rywalek do bariery 20 trafień.

Rumunia K

Mecz z Norwegią pokazał Rumunkom, że do czołówki dosyć dużo im brakuje. Wysoka porażka różnicą 11 bramek ma na pewno w tej sytuacji o wiele większe znaczenie niż te 2 wygrane ze słabymi Kazachstanem i Iranem. Tylko punkt straty do miejsca dającego awans do ćwierćfinału, jednak to jest ten kluczowy mecz, który pokaże Rumunii, czy rzeczywiście mogą włączyć się do gry, czy też nie. Wydaje mi się, że jednak trudno spodziewać się czegoś więcej, skoro ta sama drużyna podczas eliminacji do Mistrzostw Europy zremisowała ze słabą Austrią. Jednak nie jest to drużyna, która musi przyglądać się tylko, jak rywalki rzucają im raz po raz bramki. Rumunia tym turniejem udowodniła, że sama też potrafi. Rzucić ponad 20 bramek najlepszej defensywie w turnieju to dobry omen. Prawie 80 bramek w meczach z tymi słabymi to też spory plus. Łącznie Rumunia rzuciła w 1 rundzie 99 bramek, tracąc 61. 2 razy były blisko dojścia do 40 trafień, 2 razy nie pozwoliły na zdobycie co najmniej 20 bramek. Łącznie 160 bramek daje średnią 53 bramek na mecz.

Co typować?

Holandia to zdecydowanie najskuteczniejsza drużyna na turnieju i nic w tym aspekcie nie powinno się zmienić. Różnorodność gry i wykorzystywanie każdej zawodniczki na parkiecie dają sporo komfortu w grze, a to przekłada się na liczby. Rumunia może nabić również trochę bramek. Oczywiście faworytem pozostaje Holandia, ale może sporo takich momentów, gdzie przy dużej przewadze obrona będzie nieco dziurawa i łatwiej będzie o te trafienia. Stąd też moim pomysłem na ten mecz będzie liczba bramek.

STS
1.62
Powyżej 56.5 bramek
Grupa 41

Iran K – Uzbekistan K: typy, kursy i zapowiedź (09.12.2021 r. 17:30)

Tu mamy do czynienia z rywalizacją w Pucharze Prezydenta. Grupa 1 i spotkanie dwóch nacji azjatyckich w Poliesportu Pla de L’Arc w Llirii. W rundzie przegranych wszystko rozpoczyna się od nowa i jakby poprzednie wyniki nie mają znaczenia, bo każda drużyna zaczyna od nowa. Ma to znaczenie w kontekście ustalenia drabinki i spotkań o konkretne miejsce. Stąd też dla tych drużyn każde spotkanie ma znaczenie, bo jest to różnica zająć miejsce 25, a 32.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20 maja 2022 09:12.

Iran K

Oczywiście pierwszy kraj z tej pary 1 rundę zakończył z 0 dorobkiem punktowym. Wysoko przegrywał w zasadzie z każdym rywalem, pokazując dużo słabej gry i problemów w obronienie było spotkania, kiedy Iran nie straciłby co najmniej 30 bramek i to w spotkaniu nawet z reprezentacją Kazachstanu. Tylko w tym meczu jednak, o wszystko pokazały większą jakość w ataku, rzucając 25 bramek. W pozostałych spotkaniach te ich atuty rywalki bardzo dobrze przeczytały. To wiązało się z porażkami różnicą w okolicach 30 trafień na ich nie korzyść. Jednak te mecze z udziałem Iranu aż tak wiele bramek nie przynosiły, patrząc na sumę trafień. Ani razu bowiem nie została przekroczona bariera 60 bramek. Łącznie Iran zdobył tylko 45 bramek, tracąc ich aż 111. Łącznie 156 bramek daje średnią 52 bramek na mecz.

Uzbekistan K

Sytuacja drugiej drużyny w tej parze w sumie inna nie jest. Tak samo pierwszą rundę zakończyły, nie mając na koncie ani jednego punktu, a te porażki były bardzo wysokie. W porównaniu jednak do reprezentacji Iranu można powiedzieć, że to właśnie Uzbekistan prezentował się lepiej pod względem gry w ataku, ale poza tym jednak o wiele gorzej prezentował się jeśli chodzi o grę w obronie. Tak samo, jak Iran w każdym meczu traciły co najmniej 30 bramek, jednak również każde spotkanie przynosiło co najmniej 15 bramek dla przegranych, co już jest jakimś punktem zaczepienia, jeśli chcą szukać punktów w tej rundzie. Piłkarki ręczne z Uzbekistanu są jednak autorkami najwyższej porażki w tym turnieju, a także autorkami największej liczby straconych bramek w jednym meczu, ale i w całej pierwszej rundzie. Łącznie rzuciły 56 bramek, tracąc ich aż 134. Tak więc 192 trafienia dają średnia 64 bramek na mecz.

Co typować?

Jakiej gry można oczekiwać od tych dwóch reprezentacji? Myślę, że przy pewnych problemach w obronie to właśnie nad tym aspektem sztab obu drużyn popracował mocniej. Problemem dalej jest gra w ataku. Poza tym to są 2 nacje, które bardzo dobrze się znają z rozgrywek kontynentalnych. W Pucharze Azji w ostatnich latach górą był Uzbekistan i to dwukrotnie. Nie skazywałbym jednak Iranu na klęskę. Oba te spotkania nie niosły ze sobą wielkiej liczby bramek. W obu spotkaniach licznik nie przekroczył 57 bramek. Under to mój ostatni typ na tym kuponie.

STS
1.47
Poniżej 59.5 bramek
typy piłka ręczna

Fot. Łukasz Łaskowski / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze