Kolejny dzień z mistrzostwami świata wiąże się z tym, że ponownie w akcji zobaczymy m.in. reprezentację Francji i Polski. Obie kadry zwyciężyły w swoich premierowych konfrontacjach do zera, choć dużo spokojniej w turniej weszli podopieczni Nikoli Grbicia. Jednak należy mieć na uwadze, że Trójkolorowi grali z bardziej wymagającymi rywalami, którymi byli Niemcy. Dziś również to ich czeka trudniejsze wyzwanie, gdyż zmierzą się z reprezentacją Słowenii. Z kolei Polacy mogą dopisać sobie jeszcze szybsze zwycięstwo niż z Bułgarami, gdyż przyjdzie się im mierzyć z kadrą Meksyku. Co gram od siebie w związku z tymi meczami? O tym za chwilę, a na razie dodam, że kupon na dzisiejsze typy stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Meksyk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(28.08.2022 r.)

O tym, jak wielkim faworytem w tej konfrontacji są Polacy niech świadczy fakt, że na czas pisania tekstu, czyli sobotnie popołudnie zablokowana jest możliwość obstawiania zwycięstwa reprezentacji Polski. Z kolei kurs na to, że zatriumfują Meksykanie wynosi aż… 111.00! Dość powiedzieć, że kursy na zwycięstwo Polaków w poszczególnych partiach wynosi raptem 1.01, względem od 13.00 – na pierwszy set, do 16.50 – na drugi i trzeci, że dokonają tego dzisiejsi goście. Już same kursy prezentują nam, jakiego spotkania możemy się spodziewać. Dlatego też oczywiste jest, że Nikola Grbić do gry powoła rezerwowych zawodników, tak by najlepsza szóstka odpoczęła przed wtorkową konfrontacją z dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Mimo, że zagrają rezerwowi, to i tak spodziewam się błyskawicznego zwycięstwa biało – czerwonych. Wszakże Meksyk prezentuje niższą formę nawet od Bułgarów, a pamiętamy, jak zakończyło się piątkowe spotkanie Polaków z tamtą kadrą. Zwłaszcza w premierowej odsłonie. Nim przejdę do przedstawienia typów, swojej propozycji na kuponie, jak i statystycznego przedstawienia reprezentacji, dodam jeszcze, że w każdej chwili możesz postawić kupon razem ze mną w Fortunie – zakłady bukmacherskie. Wystarczy, że założysz tam konto, rejestrując się z naszym kodem promocyjnym.

Statystyki, na które warto spojrzeć przed obstawianiem meczu Polski z Meksykiem na MŚ:

 • Polacy przewodzą w światowym rankingu FIVB, a Meksykanie są klasyfikowani dopiero na dziewiętnastej pozycji.
 • Meksyk jest drugą, po Bułgarii najniżej notowaną drużyną w naszej grupie.
 • Obie reprezentacje nie miały okazji się pojedynkować w ostatnich latach, gdyż Meksyk wykorzystuje fakt, że na MŚ nie grają same najlepsze drużyny z rankingu, tylko z poszczególnych kontynentów.
 • Pierwszy mecz na mistrzostwach świata zarówno u Polaków, jak i Meksykan zakończył się po trzech partiach, tyle że z triumfu cieszyli się biało – czerwoni, a nasi dzisiejsi rywale polegli w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi.
 • W przypadku spotkania Polaków sety kończyły się kolejno do: 12, 20 i 20, a w przypadku Meksykan do: 18, 20 i 12.
 • Patrząc na dyspozycję obu zespołów, realne jest, że Meksyk będzie w stanie nawiązać realizację tylko w jednej partii i być może na początkach drugiej i trzeciej.
 • Polacy są znacznie lepsi od swego dzisiejszego rywala w każdym elemencie siatkarskiego fachu, począwszy od serwisu, przez przyjęcie, grę w bloku, z pierwszej piłki, ataku i kontrataku.
 • Patrząc na to, że do gry z Meksykiem Nikola Grbić najpewniej powoła graczy rezerwowych, to i tak będziemy miele więcej gwiazd na parkiecie w meczu niż Meksyk.

Interesujące typy związane z meczem Polaków z Meksykanami na MŚ

Pierwszym z typów, który pokazuje nam, jaki mecz nas czeka, pokazuje kurs na to, że drużyny zdobędą więcej niż ledwo 122 punkty. Wycena na to zdarzenie jest ustabilizowana na poziomie 1.70 i jest to pierwszy z bardziej ryzykownych typów. Drugie z tego typu wskazań jest to, że zespoły w premierowej odsłonie zdobędą łącznie więcej niż 41 punktów. Wycena tego zdarzenia wynosi aż… 2.00! To jedne z bardziej ryzykownych wskazań, ale jakich innych się podejmować, kiedy np. wskazanie, że Polacy będą prowadzili dwa do zera po dwóch setach wynosi raptem 1.02? Albo, że podopieczni Nikoli Grbicia zwyciężą w trzech setach, na co mamy kurs na poziomie ledwo 1.04? Dlatego też od razu zaznaczę, że mój typ jest związany w tym przypadku z większym ryzykiem niż drugie wskazanie, tj. te związane z meczem Francuzów.

Moje typowanie związane z meczem Polaków z Meksykanami na MŚ

Patrząc na to, że selekcjoner Nikola Grbić z pewnością postawi na rezerwowych graczy, to spodziewam się, że Meksykanie momentami będą w stanie nawiązać walkę. Zwłaszcza w początkowych fazach setów, kiedy tak naprawdę nie będą mieli nic do stracenia, a do zyskania bardzo wiele. Wszakże zawsze jest dobrze pokazać się na tle dwukrotnych z rzędu mistrzach świata, którzy w tym turnieju będą bronili tytułu. Jednak, czy na tyle, by jakoś poważnie zagrozić Polakom? Wątpię i dlatego też, biorąc pod uwagę również powyższe składowe, stawiam na to, że drużyny na przestrzeni całego meczu zdobędą razem mniej niż 125 punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi raptem 1.59. Mimo, że niżej wyceniany, niż ten, który za chwilę przedstawię, tak wiąże się z odrobinę wyższym ryzykiem, gdyż zagadką jest, w jakim stopniu postawią się Meksykanie.

Fortuna
1.59
Reprezentacje łącznie zdobędą mniej niż 125.5 pkt: TAK

Francja vs Słowenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (28.08.2022 r.)

W tym spotkaniu dojdzie do konfrontacji drużyn, które mimo, że pewnie wygrały w swych pierwszych grach, tak jednak musiały się solidnie namęczyć, by tego dokonać. Trójkolorowi męczyli się z Niemcami, a Słoweńcy z… Kamerunem. Najwięcej problemów drużyna spoza Europy sprawiła przede wszystkim w drugim secie, prezentując tym samym, że nawet duży underdog jest w stanie momentami rywalizować, jak równy z równym. Analizując ich pierwsze mecze można powiedzieć, że obie kadry mają wiele do poprawy, zwłaszcza w przyjęciu, punktowym bloku i grze z pierwszej piłki. U Francuzów szwankuje jeszcze serwis, gdyż albo jest za lekki, przez co za prosty do odczytania, albo autowy, albo trafiający w siatkę.

Z kolei Słoweńcy zmagają się przede wszystkim jeszcze z nieumiejętnością kończenia ataków, zwłaszcza wtedy, kiedy próbują kiwkami ograć swych przeciwników. Patrząc na to, że obie kadry od lat należą do światowej czołówki, a także, że zaprezentowały podobny poziom umiejętności, spodziewam się interesującej rywalizacji. Ponownie możemy być świadkami konfrontacji, która ma „wszelkie papiery” na to, by zakończyć się dopiero w tie-breaku. Jednak argumenty na potwierdzenie mych słów przedstawię za chwilę, a na razie dodam, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak idzie nam typowanie siatkarskich mistrzostw świata. Wystarczy kliknąć i przejrzeć zakładkę: Typy Siatkówka.

Statystyki, na które warto spojrzeć przed obstawianiem meczu Francji ze Słowenią na MŚ:

 • Obie kadry zwyciężyły w pierwszym meczu 3:0, choć Francuzi kończyli sety kolejno do: 22, 26 i 24, a Słoweńcy do: 19, 23 i 21.
 • Prezentują podobną formę, mając jeszcze kilka elementów do poprawy, o czym pisałem wyżej, co zapowiada wyrównaną konfrontację.
 • Oba zespoły mają tendencję do tego, by rozpędzać się z meczu na mecz w trakcie turnieju.
 • W obu reprezentacjach mamy na pęczki gwiazd światowego formatu i to nie tylko na każdej pozycji na parkiecie, ale również na ławce rezerwowych. Dysponują porównywalną siłą zespołu.
 • W ostatnich ich 8 grach, 6-krotnie lepsi byli Francuzi, a Słoweńcy wygrywali kolejno w latach: 2015 i 2021 r.
 • W ostatnich ich 8 meczach rywalizacja kończyła się 4 razy po 3 setach, 3 razy po 4 partiach, a raz po tie-break’u.
 • Francuzi najpierw zanotowali serię dwóch zwycięstw z rzędu, później została ona przerwa, by kolejno trzykrotnie z rzędu być lepszym od Słoweńców. W tej chwili rozpoczęli nową „serię” od triumfu w drugim z meczów w 2021 roku.
 • Francuzi w światowym rankingu FIVB plasują się na 2. miejscu, a Słoweńcy są klasyfikowani dopiero na 10. pozycji.

Interesujące typy związane z meczem Francuzów ze Słoweńcami na MŚ

Pierwszymi z takich wskazań jest to, że reprezentacje ugrają w całym spotkaniu więcej niż 177 i 178 punktów, na co mamy kursy ustabilizowane na poziomach 1.64 i 1.68. Kusiło obstawienie tego zdarzenia, że zdobędą więcej niż 185 oczek, zwłaszcza widząc, jak pokazali się w pierwszym meczu. Jednak wolę aż tak nie ryzykować tym razem. Kurs na to zdarzenie mamy na poziomie 2.16, czyli taki, który bardziej nadaje się do puszczenia pod singla za np. kapitalny BONUS, który masz do odebrania w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Z kolei aż za nadto bezpiecznymi typami jest to, że będziemy mieli więcej niż trzy sety w tej konfrontacji, gdyż na to zdarzenie mamy wycenę na poziomie 1.48. Wolę również nie podejmować się tego, w ilu setach zakończy się ich spotkanie, gdyż wynik może pójść dosłownie w każdą ze stron. Mamy za mało danych, by w tej chwili powiedzieć, czy ich mecz skończy się po trzech, czterech, czy pięciu partiach. Najprawdopodobniejszym do spełnienia jest co prawda środkowe wskazanie, lecz wolę zagrać bezpieczniej.

Kurs na to, ile będziemy mieli setów, zostały ustabilizowany przez bukmachera, jakim jest Fortuna na poziomach kolejno: jeśli trzy sety, to 2.54, jeżeli cztery, to 2.59, a jeżeli pięć, to 3.25. Ostatnimi dwoma ryzykownymi wskazaniami jest to, jaki będziemy mieli wynik w spotkaniu po dwóch partiach. Najbardziej realne jest to, że na tablicy świetlnej będzie widniał rezultat jeden do jednego, na co mamy kurs na poziomie 2.17, lecz nie można wykluczyć też tego, że czy to Francja, czy Słowenia wyjdzie na znaczące prowadzenie. Na takie wskazanie na francuską stronę mamy wycenę na poziomie 2.13, a na słoweńską aż na 6.30.

Moje typowanie związane z meczem Francji ze Słowenią na mistrzostwach świata

Analizując powyższe składowe, sądzę, że czeka nas wyrównany i emocjonujący bój. Z tej okazji wahałem się, czy postawić na to, ile punktów w całym meczu ugrają Francuzi lub Słoweńcy i uznałem, że to wskazanie na Trójkolorowych nosi znamiona większego prawdopodobieństwa wejścia. Dlatego też od siebie na kuponie zaznaczam, że Francja w drugim meczu fazy grupowej zdobędzie na przestrzeni całego meczu więcej niż 92 oczka. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.68, co stanowi doskonałą okazję do tego, by jednocześnie postawić na bezpieczne wskazanie, jak i podbić tą wyceną wartość kuponu.

Fortuna
1.68
Francja zdobędzie w meczu więcej niż 92 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Fortuna, dzień 3 MŚ, siatkówka

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze