fot. Norbert Barczyk/PRESSFOCUS

Nadszedł czas na wielki finał turnieju IEM Beijing – Haidian 2020! Po zaciętych walkach miejsca w finale zagwarantowały sobie drużyny Vitality oraz Natus Vincere. Będzie to pojedynek dwóch mistrzów Counter Strike’a, a mianowicie Zywoo oraz S1mpla. Który z nich okaże się być lepszym liderem i poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Mecz rozgrywany będzie w formacie BO5, zatem czeka nas wieczór pełen niesamowitych emocji! Zapraszam do lektury!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 2961PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły


Natus Vincere – Vitality
22.11.2020 r. Godz. 16:00

Szczerze mówiąc, naprawdę nie mogę się doczekać tego spotkania. Obydwie drużyny udowodniły, że powinny być w tym finale, grają naprawdę fenomenalnie, a to wszystko zwiastuje zacięty mecz z największymi gwiazdami w roli głównej. Zarówno S1mple jak i Zywoo są wybitnymi graczami a pojedynki między nimi powodują gęsią skórkę. Co warto dziś typować? Kto ma największe szanse na zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu? Czy Vitality przełamie klątwę i wreszcie wygra finał?

Moim osobistym faworytem tego spotkania jest ekipa Vitality. Francuzi są w swojej najlepszej formie, sami eksperci i komentatorzy ze studia ESL przyznają, że to najlepsze Vitality, jakie mogliśmy widzieć. Ich gra jest precyzyjna i przemyślana, a zawodnicy z łatwością wygrywają kluczowe pojedynki strzeleckie. Wygrane z Complexity i Heroic tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że każda drużyna na świecie powinna obecnie obawiać się Francuzów. Zywoo jest w niesamowitej formie, w razie potrzeby wspierają go Shox oraz Rpk. Gdyby tego było mało, Vitality zawsze ma w zanadrzu Niverę, który w ostatnich meczach zastępował, chociażby Misute czy Shoxa i pewnie prowadził w tabeli.

Pomimo tego, musimy pamiętać, że Vitality podejmuje dziś naprawdę godnego siebie rywala. NaVi bezproblemowo rozprawiło się z Astralis, a następnie równie pewnie pokonało G2. S1mple jest w perfekcyjnej formie, również Perfecto i Electronic wspięli się na wyżyny swoich umiejętności podczas tego turnieju. Drużyna ta wielokrotnie udowodniła, że nie można jej skreślać, zwłaszcza w kontekście walki o trofea. Forma finału, czyli gra do trzech wygranych map powoduje skupienie się na tym, kto jest po prostu lepszą drużyną, a niweluje aspekt przewagi znajomości czy przygotowania na danej mapie. To wszystko sprawia, że NaVi pozostaje niesamowicie niebezpieczne w walce o dzisiejszy tytuł.

Moim zdaniem typowanie bezpośredniego zwycięzcy w tym meczu to nieopłacalne ryzyko. Dla mnie faworytem jest drużyna z Francji, jednak tak jak mówiłem, w przypadku pojedynków Bo5, kursy na zwycięstwo danej drużyny w wymiarze 1.70-1.80 są niewspółmiernie ryzykowne co do możliwości zysku. Wielkie finały to zawsze zwroty akcji i niesamowite zagrania, a drużyna NaVi wie o tym najlepiej. Myślę, że każdy pamięta finał ESL Pro League 12, gdzie prowadząc 2-0, przy wygrywaniu trzeciej mapy wynikiem 14-13, NaVi przegrało mapę 14-16, a następnie oddało dwie kolejne przegrywając tym samym cały finał. Co więc typuję w tym spotkaniu?

Moim zdaniem to będzie przede wszystkim zacięte i wyrównane spotkanie. Obydwie drużyny udowodniły swoją dobrą formę i są w stanie ze sobą rywalizować na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo zarówno NaVi jak i Vitality są ogromnie zmotywowane na wygraną tego turnieju. Vitality przegrywało już tyle finałów w ostatnim czasie, że w jednym z wywiadów Apex śmiał się, że szukają opcji zamienienia 3 srebrnych medali na jeden złoty. Głód wygranej jest duży również u NaVi, zwłaszcza po doktliwej porażce w ESL Pro League. Dodatkowo podczas IEM Beijing – Haidian nie ma podziału na górną i dolną drabinkę, więc żadna z drużyn nie będzie miała pomocy w postaci gratisowej mapy.

Spodziewam się długiego starcia, być może zobaczymy nawet pięć map, ale z pewnością na każdej z nich będziemy świadkami dużej ilości rund i walki do samego końca. Sam zastanawiałem się nad postawieniem overu map +4,5, jednak ostatecznie zdecydowałem się na inny wysoki kurs związany z tym spotkaniem. Betfan oferuje zakład dotyczący sytuacji, w której któryś z zawodników zdobywa pięć zabójstw w ciągu jednej rundy, czyli tak zwany ace. Zwykle taki typ jest niesamowicie ryzykowny, bo zależy od zbyt wielu zmiennych, których nie da się przewidzieć w spotkaniu. W przypadku dzisiejszego meczu widzę dostateczną liczbę argumentów, żeby ten typ był warty ryzyka.

Po pierwsze mamy do czynienia z pojedynkiem w formacie Bo5 z dwiema równymi drużynami w roli głównej. Tutaj wchodzi prosta matematyka, im więcej map, tym więcej rund, tym więcej okazji i czasu na zdobycie ace’a jest po prostu więcej. Po drugie, sama obecność na serwerze takich graczy jak Zywoo czy S1mple zwiększa tę szansę. Zawodnicy Ci są świetni aimowo i mają na swoim koncie wiele multikilli i z pewnością, gdy tylko nadarzy się okazja będą potrafili stanąć na wysokości zadania. Po trzecie istotna jest również kwestia taktyki dotyczącej ekonomii. Gdyby w dzisiejszym finale występowałoby Astralis, wtedy z pewnością nie zdecydowałbym się na taki typ. Duńczycy bardzo często decydują się na wczesne decyzje o zachowywaniu broni, co skutkuje tym, że gracz, który zdobył w rundzie trzy trafienia, jest po prostu pozbawiony możliwości nawet spotkania pozostałych dwóch graczy. Vitality oraz NaVi oczywiście decydują się na zachowywanie broni w niektórych przypadkach, jednak nie są aż tak rygorystyczni jak inne ekipy. Po czwarte, a również związane z aspektem ekonomicznym, chyba każdy z nas, kto grał w CSa miał kiedyś sytuację, że przeciwnicy mieli full eco, grali na podstawowych pistoletach, a my wychylaliśmy na nich z karabinem stojąc na idealnej pozycji. Pod tym względem profesjonalna scena nie różni się bardzo od tej amatorskiej, i często jesteśmy świadkami, niemalże przypadkowych sytuacji, gdzie dobre full auto z kałacha zapewnia pięć trafień.

Podsumowując tę analizę, ten typ nie jest może super “pewniaczkiem”, ale moim zdaniem jest w nic dobre value. Przed nami wielki finał w formacie Bo5, a to najlepsza okazja do trafienia i do zrealizowania się takiego typu. Przynajmniej trzy mapy, świetni aimowo zawodnicy i dwie świetne drużyny. To idealne warunki dla tego typu, a odrobina szczęścia jest potrzebna za każdym razem gdy obstawiamy CS:GO. Start meczu już o 16:00!

Natus Vincere – Vitality
22.11.2020 r. Godz. 16:00
Typ: W meczu padnie ACE
Kurs: 3.50

 

Zakład bez ryzyka w BETFAN do 100 – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 2961PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.
  6. Przy drugiej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 200 zł – zwrot na konto bonusowe.
  7. Przy trzeciej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 300 zł – zwrot na konto bonusowe.

 

Kupon esport
 

Zaloguj się aby dodawać komentarze