Przed nami weekend wypełniony czarnym sportem w ogromnej ilości. Czekają nas bardzo ciekawe zawody na żużlowych torach. W piątkowy wieczór zobaczymy Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w Gdańsku oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Manchesterze. Najlepsi zawodnicy w najlepszej lidze i najzdolniejsza młodzież światowego speedwaya. Z tej okazji przygotowałem dla was analizę bukmacherską i dubel dla lepszych emocji. Zapraszam do lektury.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Piekielnie mocna stawka, ale słaby prestiż

Najbardziej utytułowany polski trener – Marek Cieślak powiedział kiedyś, że ranga zawodów IMME jest wyższa, niż cyklu Speedway Grand Prix. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ w tym turnieju zobaczymy najlepszych zawodników PGE Ekstraligi, sklasyfikowanych dzięki średniej biegowej. W takie stawce nie ma miejsca na przypadek, bo startują rajderzy z najlepszą formą w sezonie ligowym. W Grand Prix zdarzają się przypadki, że w cyklu jeździ zawodnik z fatalną formą w tym sezonie lub przypadkowa stała dzika karta np. za zasługi lub narodowość. Dlaczego więc zawody IMME nie są aż tak popularne? Ciężko udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na trybunach frekwencja jest przeciętna, a sami zawodnicy nie traktują tych zawodów śmiertelnie poważnie. No cóż, nie zmienia to faktu, że stawka w tych zawodach jest naprawdę imponująca. Czołówka, która walczy o tytuł IMŚ czyli Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Leon Madsen czy Emil Sajfutdinow. Z drugiej strony kilku bardzo solidnych ligowców, których brakuje w GP czyli Piotr Pawlicki i Mikkel Michelsen.

Typowanie zawodów z tak wyrównaną obsadą nie jest zadaniem łatwym. Dużo zależy od dyspozycji dnia i odpowiedniego przełożenia sprzętu na gdańską nawierzchnię. Wskazanie jednoznacznego faworyta do wygrania zawodów jest zbyt trudne, więc starałem się poszukać przewagi w innym kierunku. W dzisiejszym turnieju wystąpi zawodnik, który tor Wybrzeża Gdańsk zna naprawdę bardzo dobrze, jest nim wcześniej wspomniany Michelsen. Duńczyk startował w klubie z pomorza w sezonie 2018, gdzie był zdecydowanym liderem zespołu. Jego kapitalna jazda pozwoliła mu na transfer do ekstraligowego Motoru, gdzie również zaskoczył wszystkich. Widać, że poczynił ogromny progres, a mając 25 lat jest w stanie być jeszcze lepszy. Nie możemy wytypować konkretnego miejsca Michelsena w dzisiejszych zawodach, ale znalazłem inny ciekawy zakład. Moim zdaniem zawodnik Motoru Lublin będzie lepszy od Kennetha Bjerre, a na takie zdarzenie forBET wystawił kurs 1,75. Jeden i drugi reprezentant Danii prezentuje w tym roku wysoką formę, ale nie sądzę, by Bjerre liczył się w tak silnej stawce. Znajomość toru powinna być w tym przypadku kluczowa i jestem przekonany, że Mikkel to wykorzysta najlepiej jak się da.

Zdarzenie: IMME w Gdańsku

Typ:  Michelsen lepszy od Bjerre

Kurs: 1.75

Szóste z rzędu złoto dla biało-czerwonych?

Polska w ostatnich latach totalnie zdominowała rozgrywki młodzieżowe. Dobrze wiemy, że żużel jest najbardziej popularny w naszym kraju i takie nazwiska jak Smektała, Drabik czy Kubera praktycznie nie mają sobie równych na młodzieżowej scenie międzynarodowej. Polacy są zdecydowanym faworytem dzisiejszych zawodów, co nie oznacza, że na torze w Manchesterze zabraknie emocji. Oprócz biało-czerwonych wystąpią reprezentanci Danii, Wielkiej Brytanii i Australii. Kangury są skazane na pożarcie, ale walka pomiędzy Duńczykami i gospodarzami turnieju może być bardzo emocjonująca. Zobaczymy takie gwiazdy jak Robert Lambert, Daniel Bewley czy Frederik Jakobsen. Nie zabraknie motywacji w każdej drużynie, a młoda krew dodaje niesamowitej ambicji. Jeśli obędzie się bez większych niespodzianek i sytuacji losowych to Polacy powinni te zawody zdecydowanie wygrać. Powinniśmy zobaczyć wiele ciekawych wyścigów, szczególnie z udziałem naszych rodaków.

Oferta na te zawody nie powala, ale udało mi się znaleźć jeden ciekawy typ. Walka o drugie miejsce zapowiada się niezwykle ciekawe i powinna rozegrać się pomiędzy Danią, a Wielką Brytanią. Myślę, że gospodarze wyjdą z tej walki zwycięsko. Bardzo dobra forma Roberta Lamberta na angielskich torach powinna być tutaj ogromnym atutem, a nie można zapomnieć, że Bewley to również wielki talent. Duńczycy może dysponują bardziej wyrównanym składem, ale tory angielskie to zupełnie inna bajka, niż te skandynawskie. Kurs na wygraną gospodarzy w pojedynku z Danią wynosi 1,72 i wrzucam je na nasz kupon.

Zdarzenie: DMŚJ w Manchesterze

Typ:  Wielka Brytania lepsza od Danii

Kurs: 1.72

Tak prezentuje się nasz kupon z oferty bukmachera forBET. Początek zawodów w Gdańsku o 19, zaś w Manchesterze o godzinie 20. Powodzenia!Dubel na żużel

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!