W piątek rozpoczynamy od analizy na LOTTO Ekstraklasę. Wczoraj dzień przerwy od typowania, który mam nadzieję, zaowocuje pozytywnym wynikiem na dzisiejszym kuponie. Gramy double na spotkania Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice oraz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław.

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na LOTTO Ekstraklasę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Skuteczność typów Zagranie na Ekstraklasę w grudniu: 1/2

Profit/Strata Zagranie na Ekstraklasę w grudniu: -100 PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice

Ważnym aspektem analizy w tej parze będzie fakt, że oba zespoły w środku tygodnia nie miały obowiązków w Pucharze Polski, więc z pewnością odpowiednio przygotowały się do dzisiejszej rywalizacji. Zagłębie Lubin miało jeden dzień odpoczynku więcej, ponieważ Piast w poniedziałek pokonał przed własną publicznością rozpędzoną Pogoń Szczecin. Miedziowi w poprzedniej kolejce zanotowali pierwsze zwycięstwo po passie kilku kolejnych porażek. Ofiarą okazał się beniaminek z Sosnowca. Tym razem czas na wygraną na własnym boisku, jednak zadanie będzie bardzo trudne. Lubinianie zajmują obecnie 10 pozycję w ligowej tabeli. W dorobku tego zespołu znajduje się 20 punktów. Zarówno na wyjeździe, jak i przed własną publicznością uzbierali 10 oczek, więc nie można ocenić, gdzie grają lepiej. Co można powiedzieć o meczach tego zespołu? Jeśli trafiają do siatki, to regularnie kończy się wynikami +2,5 gola. Przykładami niech będą rywalizacje z Zagłębiem Sosnowiec, Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Arką Gdynia, Hurganem Morąg, Lechią Gdańsk i tak dalej. W każdym meczu tego sezonu, gdy trafiali do siatki, spotkanie kończyło się rezultatem +2,5 gola. Czy podobnie będzie w dzisiejszym meczu? Prawdę mówiąc, spodziewam się, że przed własną publicznością trafią do siatki.

Piast Gliwice był w zdecydowanie lepszej formie od początku sezonu, jednak w ostatnich tygodniach podopieczni Waldemara Fornalika złapali mały dołek. Przed starciem z Pogonią Szczecin nie zdobyli gola w dwóch kolejnych meczach. Przełamanie z Portowcami w stosunku 3:0 było dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale jednocześnie pokazem możliwości tego zespołu. Obecnie zajmują czwartą pozycję w ligowej tabeli. Do drugiej Legii tracą zaledwie trzy oczka, więc w przypadku wygranej zlikwidują ten dystans do zera. Wszystkie cztery ostatnie spotkania tego zespołu zakończyły się wynikiem bez BTTS’u. Oba zespoły zagrały już raz w obecnej kampanii, a rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla Piasta.

Waldemar Fornalik: Joel jest mocno poobijany, ale myślę, że w piątek będzie do dyspozycji. Na pewno mecz z Pogonią był solidny w naszym w wykonaniu. Zaangażowaniem i organizacją gry wygraliśmy to spotkanie. Gdybyśmy byli mniej zorganizowani, to rywale stworzyliby sobie więcej szans… Trzeba powiedzieć otwarcie, że kluczowa była też interwencja Franka Placha. Gdyby w tej sytuacji padła bramka kontaktowa, to spotkanie mogłoby się skomplikować. Na pewno odrobinę łatwiej jest z zespołami, które też chcą grać w piłkę, ponieważ wtedy jest więcej miejsca na boisku

Powyżej przytoczyłem słowa Waldemara Fornalika przed meczem. Pierwsza i najważniejsza informacja to dyspozycja Joela Valencii, który ma zagrać w Lubinie, dzięki czemu wzrastają szanse na pokrycie overu +2,5 gola. Druga sprawa to sugestia, że łatwiej gra się z zespołami, które chcą grać w piłkę. Zagłębie Lubin nie jest zespołem, który chowa się za podwójną gardą.

Statystyki:

 • Piast w czterech kolejnych meczach nie zanotował wyniku BTTS.
 • W każdym meczu, w którym Zagłębie strzeliło gola padł wynik +2,5 bramki.
 • Piast wygrał w pierwszym meczu tych drużyn 2:1.
 • Zagłębie przegrało cztery z pięciu ostatnich spotkań.
 • Miedziowi wygrali łącznie tylko jedno spotkanie październiku, listopadzie i grudniu.
 • W czterech z pięciu ostatnich spotkań tych drużyn padł wynik BTTS i +2,5 gola.

Co obstawiać?

Tak jak wcześniej wspomniałem, mam przeczucie, że Zagłębie Lubin trafi w tym meczu do siatki, a jeśli tak się stanie, to do tej pory w każdym przypadku kończyło się wynikiem +2,5 gola. Myślę, że będzie to otwarty mecz, z tego powodu, że Miedziowi nie są najmocniejsi w defensywie, natomiast Piast pokazał klasę w rywalizacji z Pogonią.

Zdarzenie: Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice

Typ: +2,5 gola

Kurs: 1.91

Lech Poznań vs Śląsk Wrocław

Na drugie spotkanie przenosimy się do Poznania. W tym przypadku będziemy świadkami rywalizacji dwóch drużyn, które w środku tygodnia miały zupełnie inne plany treningowe. Wszystko za sprawą Pucharu Polski, z którego Lech już odpadł, natomiast Śląsk grał we wtorek z Miedzią Legnica. Starcie zakończyło się dla Wrocławian porażką, jednak zagrali w całkiem mocnym składzie, dlatego ślady mogą być odczuwalne podczas piątkowego boju przy Bułgarskiej.

Lech słabo rozpoczął przygodę pod wodzą Adama Nawałki. Poznaniacy wyjechali z Krakowa z porażką 1:0. Cracovia dopisała cenne trzy punkty w meczu przyjaźni, natomiast Kolejorz po raz kolejny przyjechał z opóźnieniem do stacji końcowej. Obecna strata tego zespołu do liderującej Lechii Gdańsk to 13 punktów. Adam Nawałka z pewnością zrobi wszystko, żeby rozpocząć debiut przed własną publicznością od wygranej. Istotnym aspektem jest również starcie Legii z Lechią, które może stanowić dla Lecha odpowiedni mecz na zmniejszenie dystansu, dlatego spotkanie ze Śląskiem będzie bardzo istotne. Kolejorz zajmuje obecnie ósmą pozycję w tabeli. W dorobku tego zespołu jest siedem wygranych, trzy remisy, ale także siedem porażek.

Adam Nawałka: Zrobimy wszystko, by w najbliższym meczu zdobyć trzy punkty. Śląsk jest drużyną, do której pasuje powiedzenie lepsza gra niż wynik. Grają ciekawą piłkę, stwarzają sobie dużo sytuacji, ale rezultat nie jest najlepszy. Podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem. Liczę, że będzie to otwarty mecz, mam nadzieję, że stworzymy sobie wiele sytuacji bramkowych.

Słowa Adama Nawałki wyraźnie sugerują, że trener spodziewa się otwartej rywalizacji, więc również tutaj można pomyśleć nad opcją +2,5 gola.

Śląsk Wrocław ma w tym sezonie wiele problemów. W poprzedniej kampanii słynęli z dobrej gry na własnym boisku, a tragicznej na wyjazdach. Teraz jest zupełnie odwrotnie, ponieważ u siebie przegrali sześć z ośmiu ligowych rywalizacji, a w delegacji potrafili wygrać z Jagiellonią 0:4 czy Miedzią 0:5. Ekipa Tadeusza Pawłowskiego nie zwyciężyła w żadnym z kolejnych pięciu meczów. Ważnym aspektem jest fakt, że jeśli trafiali do siatki, to nie przegrywali w tym czasie. Trzykrotnie doznali porażki, a rywale kończyli z czystym kontem. Oba zespoły spotkały się już raz w obecnej kampanii, a starcie we Wrocławiu zakończyło się wygraną Lechia 0:1. Śląsk zajmuje obecnie 13 pozycję w ligowej tabeli. W dorobku tego zespołu znajduje się 17 punktów, więc w przypadku zdobyczy w Poznaniu mają szanse na awans.

Statystyki:

 • Lech przegrał cztery z sześciu ostatnich spotkań.
 • Kolejorz w czterech z sześciu meczów nie trafił do siatki.
 • Lech w 14 kolejnych meczach stracił bramkę w Ekstraklasie.
 • Pięć z sześciu ostatnich spotkań tych drużyn kończyło się wynikiem bez BTTS’u.
 • Lech wygrał w dwóch ostatnich meczach ze Śląskiem.
 • Kolejorz wygrał trzy z czterech ostatnich spotkań przy Bułgarskiej.
 • Lech wygrał pięć z sześciu pojedynków na własnym boisku ze Śląskiem.
 • Śląsk nie wygrał w pięciu kolejnych spotkaniach.
 • Śląsk w trzech z pięciu ostatnich meczów nie trafił do siatki.
 • Osiem z dziewięciu spotkań tych drużyn kończyło się wynikiem +1,5 gola w Poznaniu.
 • Śląsk po raz ostatni wygrał w Poznaniu w 2016 roku.
 • Lech przegrał dwa spotkania domowe w tym sezonie ligowym.

Co obstawiać?

Początkowo w tej rywalizacji chciałem iść w stronę zagrania z podpórką na Lecha i +1,5 gola, jednak później przypomniałem sobie spotkanie Lechii Gdańsk z Termalicą, gdzie poprzez takie kombinowanie przegrałem kupon w 97 minucie. Tym razem bez zbędnej obawy kierujemy typ w stronę Lecha. Śląśk przegrał w pięciu z sześciu ostatnich pojedynkach w stolicy Wielkopolski. Co więcej, Lech zwyciężył w trzech z czterech meczów domowych. Warto również wspomnieć, że goście mają w nogach starcie z Pucharu Polski, w którym wystąpili w mocnym składzie.

Zdarzenie: Lech Poznań vs Śląsk Wrocław

Typ: 1

Kurs: 1.94