Gospodarze tego spotkania będą musieli dokończyć sezon bez pierwszego trenera. Stało się tak bowiem klub KPS Skra Bełchatów S.A. 27 kwietnia przekazał informację, że Slobodan Kovac przestaje z ówczesnym dniem pełnić wspominaną funkcję. Jak to wpłynie na zawodników i dzisiejszą rywalizację? Czy przybliżą się ku temu, by zająć na koniec sezonu trzecie miejsce w PlusLidze?

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

PGE Skra Bełchatów vs Warta Zawiercie: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (04.05.2022 r.)

Bełchatowianie nadal mają okazję awansować do Ligi Mistrzów, jednocześnie zdobywając brązowe medale tego sezonu. Czy tak się stanie? Na razie przystąpią do tej rywalizacji po dwóch porażkach do zera z Jastrzębskim Węglem. Pojedynki te odbywały się w ramach półfinałów fazy play-off. O wiele bardziej zmęczeni do rywalizacji o brązowe medale przystąpią Zawiercianie, którzy co prawda ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, ale dopiero w trzecim meczu, który nota bene również był zacięty.

Zmaganie się z podobnymi półfinałowymi demonami

Jeśli chodzi o nastawienie drużyn, to obie przystąpią do rywalizacji rozczarowane. Pytanie brzmi kto jest w trudniejszej sytuacji odnośnie mentalnego dźwignięcia się. Skra, która nie ugrała nawet seta, czy Warta, która polegała po dodatkowym meczu. Jak mówił po wtorkowym meczu dla Polsatu Sport Mateusz Bieniek: „Gdy w dwumeczu nie wygrywa się nawet seta, to ciężko jest szukać jakichkolwiek pozytywów”. Z kolei Zawiercianie byli o krok od sprawienia sensacji i wyeliminowania faworyzowanej ZAKSY. Jak dla portalu Aluronu CMC Warty Zawiercie ocenił Miłosz Zniszczoł: „Jedna nieskończona gdzieś piłka na kontrze, jakaś pomyłka z naszej strony i przeciwnik wrócił do grania. Zrobił to na pewnym poziomie i nie mieliśmy już nic do gadania”. W teorii „świeżsi” do pierwszego meczu o brąz przystąpią Bełchatowianie, ale Warta to drużyna napędzona, która jest w większym stopniu w rytmie meczowym. O to jeden z detali, które decyduje o tym spotkaniu i tym, że kurs na zwycięstwo Bełchatowian wynosi 1.81, a Zawiercian 1.93. Różnica jest minimalna, więc obstawiając kto zwycięży, obstawia się dużo ryzykując.

Ilość setów potrzebna do wyłonienia zwycięzcy

Oba zespoły przystąpią do tego meczu podrażnione i oba mają, co udowodnić, nie tylko sobie. Warta miała świetny sezon i teraz w roli czarnego konia może wskoczyć na medalową pozycję. Z kolei Skra to zespół zaprawiony w bojach i od lat należą do czołówki polskiej ligi siatkarskiej. Dlatego też w tym spotkaniu sądzę, że będziemy mieli wiele emocji i tym razem Bełchatowianie będą w stanie ugrać, co najmniej seta. Jednak, czy doprowadzą do tie-breaka? Właśnie. Patrząc na to w jakiej sytuacji przystępują do gry, tym bardziej że oba zespoły są w podobnej dyspozycji zdrowotnej i każdy już czuje długość tego sezonu, spodziewam się wyrównanej batalii. Tylko, czy cztero-, czy pięciosetowej? Wolę nie ryzykować obstawienia tego zdarzenia, ale informacyjnie dodam, że jeśli planujesz postawić na to, że będzie potrzebny tie-break, to kurs na to zdarzenie wynosi 2.96, a że dokładnie cztery sety będą potrzebne, by wyłonić zwycięzcę to już 2.38. Z kolei, jeśli sądzisz, że „tylko” trzy partie znów wystarczą w meczu Skry, to wtedy powinieneś rozważyć kurs na poziomie 2.69. Jeśli chcesz zagrać bardzo bezpiecznie, tak dosłownie na podbicie kuponu, to polecam Ci rozważyć kurs ustabilizowany na poziomie 1.40, który informuje o tym, że będziemy świadkami rozegranych więcej niż trzech partii.

Betfan
1.65
Zespoły zdobędą więcej niż 45.5 pkt - TAK

Moje typowanie związane z tym meczem

Od siebie stawiam na to, że już od pierwszej piłki będziemy widzieli szalenie wyrównane spotkanie. O harcie ducha np. w Bełchatowie niech świadczy to, że np. Mateusz Bieniek wystąpił w półfinale mimo pękniętych żeber, bo jak sam przyznał: „Daję radę jakoś występować”. Z kolei Patryk Niemiec z Warty zwraca uwagę na to, że wkradło się za dużo nerwowości w trzecim meczu z ZAKSĄ i jeśli tylko to ustabilizują, powinno być już znacznie lepiej. Dlatego też tym razem pobawię się nieco ryzykowniej, ale w liczbę zdobytych punktów, które będą potrzebne do wyłonienia zwycięzcy. Skoro oba zespoły potrafią grać w siatkówkę i do tego mają o co grać, a także obie mają argumenty po swojej stronie, by wygrać każdego seta, obstawiam, że każdy z nich będzie decydował się w samych końcówkach. Oznacza to, że moim typem jest, iż drużyny zdobędą więcej niż czterdzieści pięć i pół punktu. Na to zdarzenie bukmacherzy BETFAN-a przygotowali wycenę na poziomie 1.65. Jeśli jesteś zdania, że aż tyle nie uzyskają, wówczas proponuję Ci wziąć pod uwagę kurs na 2.06. Tak jak i spojrzenie w te dwa miejsca, tak by jeszcze dodatkowo coś zyskać, nie tylko w kwestii finansowej odnośnie typowania tego spotkania.

Propozycja kuponu:

Tekst kupon

fot. Adrian Mielczarski/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze