Ponad 25 lat kariery i prawie 70 stoczonych ringowych wojen — oto dotychczasowy bilans jednej z największych legend boksu — Manny’ego Pacquiao. Najbliższej nocy “Packman” najprawdopodobniej stoczy swoją ostatnią walkę w zawodowym boksie, a jego rywalem będzie mistrz świata organizacji WBA, Yordenis Ugas. Gala, na której zobaczymy ten pojedynek, odbędzie się w Nevadzie, a walka wieczoru powinna dostarczyć nam niesamowitych emocji. Nie pozostało mi więc nic innego, jak zaprosić Was do lektury.

Zagraj bez ryzyka w Betclic aż do 550PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze wracają na konto bonusowe.

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka do 550 złotych + 50% do wygranych

Standardowa oferta to cashback 500 zł, a z naszym kodem: 550 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 550 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +50%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Grasz z nami dzisiaj? Wykorzystaj nasz kod promocyjny przy rejestracji w Betclic.

Manny Pacquiao vs Yordenis Ugas (22.08. godz. 04:00)

Na godzinę czwartą po północy planowana jest ostatnia walka w karierze Manny’ego Pacquiao. Prawdopodobnie ostatnia, bowiem sam zainteresowany oficjalnie nie potwierdził informacji podawanej przez większość źródeł. Filipińczyka nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi, który, choć w pewnym stopniu interesuje się boksem. Były mistrz świata ma na karku 42 wiosny, a w ringu zadebiutował ponad 25 lat temu. Jak do tej pory Pacquiao wychodził do ringu 69-krotnie, z czego 62 pojedynki zakończyły się jego zwycięstwem. Warto jednak zaznaczyć, że ostatnią walkę stoczył on w 2019 roku, a jego obecna forma jest pewnego rodzaju zagadką. Podczas dwóch ostatnich występów Filipińczyk prezentował się naprawdę nieźle, choć wiadomo, że to nie jest już Pacquiao z najlepszych lat. To, czego nie da się odebrać byłemu mistrzowi świata to ogromne doświadczenie, które z pewnością odegra swoją rolę w najbliższym starciu.

Wydaje się, że także szybkość oraz technika będą po stronie Pacquiao. Wieloletni trener byłego mistrza — Freddie Roach jest przekonany, że najbliższa walka będzie kapitalnym widowiskiem i podkreśla, iż jego podopieczny jest w bardzo dobrej dyspozycji. Obóz przygotowawczy miał być niezwykle intensywny, a forma „Packmana” podobno będzie pozytywnym zaskoczeniem. W te ostatnie stwierdzenie jak najbardziej jestem w stanie uwierzyć – szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne. Kondycja niemal zawsze była mocną stroną Pacquiao, który doskonale potrafił rozkładać siły na dystans pełnych 12 rund. Nawet 2 ostatnie pojedynki legendy boksu kończyły się werdyktami sędziowskimi, a spośród wszystkich 69 stoczonych przez Filipińczyka walk, o rozstrzygnięciu 27 decydowali arbitrzy.

Grupa Zagranie

Rywalem Pacquiao okazał się 35-letni pięściarz z Kuby — Yordenis Ugas. Początkowo miał nim być wyżej notowany Errol Spence Jr, jednak doznał on poważnego urazu oka, który prawdopodobnie wymusi dłuższą przerwę. Ugas na zawodowych ringach stoczył, póki co 30 pojedynków, z których zwyciężył 26. Warto zauważyć, że wszystkie 4 walki, które przegrał miały miejsce na początku jego kariery, a od 20 starć jest on niepokonany. W mojej opinii Ugas to co najwyżej dobry pięściarz, któremu zdecydowanie daleko do najlepszych w wadze półśredniej. Kubańczyk może pochwalić się pasem mistrzowskim organizacji WBA, który zdobył w podczas swojego ostatniego występu. Na gali w Los Angeles pokonał on wtedy niebezpiecznego Abela Ramosa niejednogłośną decyzją sędziów.

Pojedynek z legendarnym Mannym Pacquiao będzie zatem jego pierwszą obroną mistrzowskiego pasa i zarazem niezwykle trudnym sprawdzianem, pokazującym, w jakim miejscu na bokserskiej mapie znajduje się tak naprawdę Ugas. Do jego mocnych stron zaliczyć trzeba siłę fizyczną, która jak na wagę półśrednią naprawdę może robić wrażenie. Kubańczyk jest także dość szybki, ma atletyczną budowę ciała i twardą szczękę. 30 walk stoczonych na zawodowych ringach dało mu już pewne doświadczenie, jednak akurat w tym aspekcie daleko mu do „Packmana”, który stoczył ponad dwa razy więcej pojedynków.

Odds are not currently available.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 6 września 2021 19:39.

Podsumowanie:

W kontekście typowania tego pojedynku kluczowe jest pytanie — ile zostało z tego najlepszego Manny’ego Pacquiao i jak dobrze Filipińczyk przygotował się do ostatniego starcia w karierze? 42-latek przez całą karierę dawał z siebie absolutnie wszystko i jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, to także i tym razem obóz przygotowawczy był niezwykle intensywny. Wydaje mi się, że w tym starciu decydującą rolę może mieć doświadczenie, oraz kondycja obu pięściarzy. Nie spodziewam się tu ostrych wymian od pierwszego gongu, ale raczej spokojnego punktowania rywala przez Pacquiao i dość powolnego tempa walki. W moim odczuciu Ugas nie jest wybitnym zawodnikiem i doświadczony “Packman” zwycięży z nim poprzez decyzję sędziów, tak, jak miało to miejsce przy okazji dwóch ostatnich walk Filipińczyka. Kurs wystawiony przez zakłady bukmacherskie Betclic wydaje mi się całkiem niezły!

Betclic
2,20
Manny Pacquiao wygra na punkty - TAK

Warunki otrzymania bonusu na konto bonusowe:

  • Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE
  • Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • Maksymalna kwota zwrotu to 550 PLN
  • Obrót 8x po kursie minimum 2.00 w ciągu 30 dni

kupon boks 21.08. Betclic

fot. Kolbert/Pixathlon

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze