Ondrej Duda z Rolexem, a my z 325 PLN? Typ po kursie 3.70!

Zaczynamy drugą kolejkę rundy wiosennej Bundesligi meczem Herthy Berlin z Schalke 04. Obie drużyny wygrały swoje ostatnie spotkania w bardzo dobrym stylu, a więc w piątkowy wieczór nie powinna doskwierać nam nuda. Czy bohaterem Herthy znów będzie Ondrej Duda? Poniżej ryzykowny typ z analizą, zapraszam do lektury.

Nie masz konta w forBET? Tutaj możesz sprawdzić kod rejestracyjny dla czytelników Zagranie: 1250

Hertha BSC Berlin vs Schalke 04

Piłkarze Herthy bardzo dobrze weszli w drugą część sezonu. Na wyjeździe pokonali Nürnberg 3:1. Przeciwnik nie był zbyt wymagający, ale na uwagę zasługuje styl, w jakim osiągnęli ten rezultat. Przez większość spotkania kontrolowali mecz, rozluźnienie przyszło przed przerwą, gdy po stałym fragmencie gry stracili bramkę. Po zmianie stron dwukrotnie odpowiedział Ondrej Duda i ustalił wynik starcia. Było to jego 8. i 9. trafienie w tym sezonie. Jest on obok Marco Reusa i Thorgana Hazarda najbardziej bramkostrzelnym pomocnikiem w lidze. Dzięki swoim bramkom przeciwko Nürnbergowi wygrał zakład z kolegą z drużyny Salomonem Kalou. Iworyjczyk obiecał Dudzie, że gdy Słowak zakończy sezon z minimum 8 trafieniami podaruje mu Rolexa. Były piłkarz Legii Warszawa zapowiedział, że zegarek podaruje na cele charytatywne.

Patrząc przez pryzmat całego sezonu to dobre rezultaty Herthy zbiegały się ze świetną formą Ondreja Dudy. Szczególnie było to widać na początku sezonu, gdy Słowak regularnie trafiał do siatki rywala, drużyna ze stolicy Niemiec wtedy nie przegrywała:

• Schalke vs Herha 0:2 (2 gole)
  • Wolfsburg vs Hertha 2:2 (1 gol)
  • Hertha vs Borussia Mönchengladbach 4:2 (1 gol)
  • Hertha vs Bayern Monachium 2:0 (1 gol)
  • Hertha vs Freiburg 1:1 (1 gol)
  • Hertha vs Augsburg 2:2 (1 gol)
  • Nürnberg vs Hertha 1:3 (2 gole)

Runda wiosenna zaczęła się dla niego podobnie jak jesienna. W pierwszym spotkaniu z Schalke zdobył dwie bramki, szczególnie ta w doliczonym czasie gry była wyjątkowej urody.

Liczę, że w drugim starciu z drużyną z Gelsenkirchen ponownie pokaże swój talent.

Königsblauen, tak jak Hertha zaczęła ten rok od zwycięstwa. Mierzyli się jednak z bardziej wymagającym przeciwnikiem jakim niewątpliwie jest Wolfsburg. Pierwsza połowa była pod dyktando gości. Wilki stwarzały sobie masę sytuacji i tylko jedna z nich została zamieniona na bramkę. Po przerwie coraz bardziej do głosu dochodziło Schalke. Trzeba przyznać, że było to dobre spotkanie w ich wykonaniu. Na nieszczęście Königsblauen czeka ich teraz pojedynek z drużyną ze stolicy Niemiec. Hertha na swoim stadionie przegrała do tej pory tylko raz, z RB Lipsk. Aby myśleć o zwycięstwie na trudnym terenie, piłkarze Domenico Tedesco muszą zagrać tak jak w 2. połowie meczu z Wolfsburgiem.

Co obstawiać?

Nie mogę przejśc obojętnie obok formy Ondreja Dudy. Dobry rezultat osiągnięty przez Herthe jest w dużym stopniu zależny od tego jak zaprezentuje się Słowak w tym spotkaniu. Z pewnością będzie to inny mecz niż ten z Nürnbergiem, ale gospodarze do tej pory bardzo dobrze prezentowali się na swoim stadionie. Były piłkarz Legii Warszawa w ostatnim starciu pomiędzy tymi drużynami strzelił 2 bramki. Kurs na to, że chociaż raz trafi do siatki rywala jest dla mnie zachęcający i go pobieram.

Zdarzenie: Hertha BSC Berlin vs Schalke 04
Typ: Ondrej Duda zdobędzie bramkę
Kurs: 3.70 forBET