Fani sportów walki w Polsce nie będą się nudzić dzisiaj w nocy. O 2:00 rozpocznie się gala, gdzie Andrzej Fonfara będzie starał się odebrać w rewanżu mistrzowski pas od Adonisa Stevensona. Natomiast już o 4:00 rozpocznie się numerowana gala UFC. Zobaczymy Karolinę Kowalkiewicz w ciężkim boju z Claudią Gadelhą, a na zakończenie nocy walka o pas wagi piórkowej.

Claudia Gadelha kontra Karolina Kowalkiewicz

Wydaje mi się, że Karolina Kowalkiewicz posiada lepszą technikę w stójce od swojej przeciwniczki. Jednak Gadelha jest lepszą atletką z przewagą siły oraz jest zdecydowanie lepsza w parterze. Jeżeli Brazylijka walczyłaby z Polką na dystansie, Kowalkiewicz mogłaby ją wypunktować, jednak z pewnością to nie będzie plan Gadelhi na walkę. Można przewidywać, że dwukrotna przeciwniczka Jędrzejczyk będzie mieszała walkę w stójce z próbami obalenia. Spodziewam się, że Claudia Gadelha będzie wywierała presje w klincz wykorzystując swoją przewagę fizyczną. Po prostu, konsekwentnie wypracuje sobie zwycięstwo w tej walce. Pytanie – czy Karolina Kowalkiewicz jest w stanie pokonać tą taktykę? Obawiam się, że może zostać stłamszona przez silę oraz wszechstronność Claudi Gadelhi. Mój typ: Claudia Gadelha wygra przez decyzję . forBet wystawił na wygraną Gadelhi kurs 1,33.

Jose Aldo kontra Max Holloway

Gdyby nie 13 sekund walki z Conorem McGregorem, to pewnie kursy na Brazylijczyka byłyby zdecydowanie mniejsze. Jednak jedna walka, nie może nam przesłaniać całej kariery, wciąż młodego (30 lat) mistrza wagi piórkowej. Jose Aldo jest faworytem, jednak wielu ekspertów ma wątpliwości. Uważam, że wieloletni mistrz pokaże swoją klasę. Co powinno być kluczowe w tym pojedynku? Low-kicki. Max Holloway nie będzie zagrażał próbami obalenia, więc Jose Aldo będzie mógł spokojnie użyć jedną ze swoich zabójczych broni w postaci niskich kopnięć. Hawajczyk nigdy w swoich walkach nie pokazywał dobrej obrony przed tą techniką, ale jak wiemy, nawet ta wiedza często nie starczała na wyeliminowanie zagrożenia. Przewiduje, że przez zbite udo, Max Holloway nie będzie już tak dobrym pięściarzem jak to wszyscy przewidują. Innym ważnym czynnikiem jest fakt mistrzowskiej walki. Jose Aldo jako wieloletni mistrz wie, co to znaczy 5 rund. Mój typ: Jose Aldo wygra przez decyzję. forBet wystawił na wygraną Aldo kurs 1,65.

Adonis Stevenson kontra Andrzej Fonfara

Kanadyjczyk wyjdzie do ringu w roli faworyta i wygląda na to, że eksperci się nie mylą. Wystarczy spojrzeć na ostatnie walki obu pięściarzy. Adonis Stevenson mimo, że czasami miał pięściarzy wątpliwej klasy, to często dominował swoich rywali w walce o pas. Z ostatnich czterech walk, trzy kończył przed czasem. Natomiast Andrzej Fonfara jest po dwóch pojedynkach, które nie zachwyciły. Najpierw przegrał już w pierwszej rundzie z Joe Smithem. Ostatnia walka mimo, że wygrana z Chadem Dawsonem, nie była oszałamiającą w wykonaniu Polaka. Po szerszą zapowiedź i analizę walki Fonfara kontra Stevenson zapraszamy pod ten link. Mój typ: Wygra Adonis Stevenson. forBet wystawił na wygraną Stevensona kurs 1,15.

Kupon:

Obstawiając te trzy zdarzenia wychodzi nam niezły triple. W moich propozycjach znalazło się trzech faworytów, jednak obstawiając te trzy walki w kuponie kombi, otrzymujemy na forBecie atrakcyjny kurs całkowity 2,524. Grając za 100 PLN, wygrywamy 254,40. forBet bierze na siebie podatek, podwyższając wygrane o 12%, co widać na zaprezentowanym kuponie. Rejestrując się na forBet z tego linku, z użyciem kodu 650, otrzymujesz ekskluzywną ofertę z bonusem powitalnym do 650PLN.