2/3 wczoraj, 9/10 w ostatnich 4 dniach, a 11/13 w 5. Tak prezentuje się nasz bilans w tym tygodniu! Dzisiaj kolejne dwie propozycje na sobotnie mecze, w tym jeden, który zostanie rozegrany o 20:30. Do dzieła!

Wczoraj zabrakło niewiele, bo zaledwie 5 punktów więcej D’Angelo Russela, żeby kolejny kupon okazał się trafny. Jednak 22-letni rozgrywający raził nieskutecznością i trafił zaledwie 8 z 24 rzutów z gry. Ale chociaż Cleveland Cavaliers na czele z Lebronem Jamesem (57 punktów Króla) wygrali z Washington Wizards, a Boston Celtics zagrali z Oklahoma City Thunder bardzo underowe spotkanie, rzucając o 10 punktów mniej niż wystawiona linia. Nie będziemy wygrywali codziennie, ale obyśmy dzisiaj wrócili na zwycięski szlak!

Dołącz do grona ludzi śledzących NBA i podziel się swoją opinią -> Typy NBA – grupa dyskusyjna.

Do przygotowania kuponu użyłem oferty Fortuny. Jeśli nie masz jeszcze konta na Fortunie to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Zaraz po rejestracji otrzymasz darmowe 20 PLN na obstawianie.

baner fortuna najlepsze kursy na NBA

 Oferta tylko z kodem promocyjnym: 20free

Zdarzenie: Denver Nuggets – Golden State Warriors poniżej/powyżej 230.5 punktów

Typ: powyżej

Kurs: 1.99

Starcie mistrzów NBA z Denver Nuggets, którzy aspirują do gry w playoffach.

Golden State Warriors (6-3) wydają wracać się na właściwe tory. Po średnim starcie sezonu (bilans 1-2) Wojownicy wygrali 6 z 7 kolejnych meczów, pokonując m.in. Toronto Raptors, Washington Wizards, czy Los Angeles Clippers. Ostatnie spotkanie z San Antonio Spurs pokazało, jaki drzemie potencjał w tej drużynie. Podopieczni Steve’a Kerra przegrywali już dziewiętnastoma punktami w pierwszej kwarcie. Ich gra, zwłaszcza w obronie, pozostawiała wiele do życzenia. I tu nagle, nie wiesz jak, nie wiesz kiedy, cała strata została odrobiona i mecz skończył się wygraną +20. Klasyczni Warriors. Ten zespół ma tyle talentu, że robienie runów 10-0, 12-2 nie stanowi żadnego wyzwania.

Wojownicy mają w tym sezonie (kto by się spodziewał) najlepszy atak w NBA – średnio 120 punktów w meczu i efektywność ofensywną na poziomie 118.8 punktów na 100 posiadań. To, co nie funkcjonuje jeszcze najlepiej, to ich defensywa – rywale rzucają przeciwko nim aż 111.7 oczek w każdym spotkaniu, co stawia ich w dolnej piątce ligi. A pamiętamy, że to właśnie obrona jest tym, co sprawia, że ten team jest taki wyjątkowy (choćby druga efektywność defensywna w zeszłym sezonie. Pomyśl o tym, że obecna wersja tego zespołu jest tak naprawdę niczym w porównaniu do tego, co zobaczymy w playoffach.

Podsumowując: Warriors rzucają bardzo dużo punktów, ale też tracą sporo.

Denver Nuggets (5-4) są w tym momencie na 6. miejscu w Konferencji Zachodniej i wydaje się, że to będzie ten sezon, w którym ekipa ze stanu Kolorado wróci do playoffów.

Bryłki miały jedną z najlepszych ofensyw zeszłego sezonu, zdobywając 111.7 punktów w meczu (3.miejsce w lidze). W tych rozgrywkach jest trochę inaczej, bo po dodaniu Paula Millsapa ten zespół cały czas tak naprawdę szuka własnego ja. Efektem tego jest dopiero (dopiero jak na Nuggets) 16. miejsce w zdobywanych punktach i 10. w efektywności ofensywnej. Ale ostatnie mecze (no, może poza tym z Miami Heat) pokazują, że wszystko zaczyna coraz lepiej działać. Podopieczni Mike’a Malone’a zdobyli 124 punkty przeciwko Brooklyn Nets, 110 z New York Knicks i aż 129 w meczu z Toronto Raptors.

Spójrzmy na starcia tych drużyn w zeszłym sezonie:

  • ·      129 – 128 dla Golden State Warriors po dogrywce (suma punktów 257)
  • ·      125 – 101 dla Warriors (226)
  • ·      127 – 119  dla Warriors (246)
  • ·=    132 – 110 dla Denver Nuggets (242)

Widzimy, że w meczach tych zespołów nie brakuje punktów, bo w rozgrywkach 2016/17 padało średnio 243 oczka. Sporo.  

Liczba oczek jest wyższa niż linia wystawiona przez bukmacherów w 6 ostatnich wizytach Warriors w Denver.

Spodziewam się ofensywnego meczu, w którym nie zobaczymy dużo obrony. Oba zespoły lubią rzucać punkty, więc over jest jak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na dzisiejszy pojedynek. Patrząc na 4 spotkania z zeszłego sezonu, wydaje się, że możemy być świadkami prawdziwej strzelaniny z udziałem bardzo dobrych strzelców.  

 Do analizy użyłem Darmowy Skarb Kibica NBA przygotowany przez naszą redakcję. Żeby mieć jak największe szanse na celny typ, warto przyjrzeć się dokładnie drużynom, ich wynikom, statystykom itd. Dzięki temu zmaksymalizujemy szansę na zysk. 

Zdarzenie: 1X2 Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies

Typ: Los Angeles Clippers 2

Kurs: 1.42

Mecz o polskiej godzinie (20:30), w którym zagrają dwa czołowe zespoły Zachodu, jednak Memphis Grizzlies (5-3) mogą dzisiaj wystąpić bez swoich dwóch najlepszych zawodników. Mike Conley ma problemy z Achillesem i nie zagrał w sobotnim spotkaniu z Orlando Magic, a występ Marca Gasola stoi pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję kostki. Los Angeles Clippers (5-2) są w tym momencie pierwszym miejscu Konferencji Zachodniej i powinni poradzić sobie z osłabionym rywalem, zwłaszcza na własnym parkiecie.  

Tak prezentuje się gotowy kupon. Przy wkładzie 100 PLN można zarobić prawie 250 PLN.

Powodzenia!