Wchodzimy w fazę play-off turnieju IEM Beijing – Haidian 2020! W fazie grupowej spotkało nas kilka niespodzianek, ale jednak ostateczny skład finalistów nie powinien nikogo dziwić. Mamy przed sobą dni pełne Counter Strike’a na najwyższym światowym poziomie. Dziś przyjrzymy się dwóm spotkaniom, w tym jednym szczególnie ciekawym. Nikola “Niko” Kovač powraca w barwach G2, żeby zmierzyć się z Faze, drużyną, w której szeregach został prawdziwą legendą. Czy dziś będzie miał szansę, żeby pokonać swoich dawnych kolegów? Czy może jednak Faze utrze nosa francuskiej organizacji? Start spotkań już o 15!!

 

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 2961PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan-2961PLN

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Faze – G2
19.11.2020 r. Godz. 15:00

 

Tak jak pisałem, dzisiejszą analizę zaczynamy od bardzo ciekawego spotkania, właśnie ze względu na postać Niko. To będzie pierwsze spotkania Bośniaka przeciwko Faze, co z pewnością będzie budzić emocje. Czy wpłynie to na kwestię rozstrzygnięcia tego starcia? Szczerze w to wątpię, jednak takie smaczki często dodają wartości spotkaniom. Według bukmacherów faworytem w tym pojedynku będzie drużyna G2, i wydaje się być to rozsądnym podejściem. Jak wyglądają statystyki i prognozy na grę obydwu drużyn przed dzisiejszym meczem?

Drużyna G2 po przyjściu Niko zaczęła grać o wiele lepiej, z większą pasją i dynamiką, co może tylko dobrze wróżyć przed kolejnymi turniejami. Pomimo tego, że ciągle szukają idealnego uzupełnienia składu i wymieniają co chwilę Jackza z Amankiem, to jednak wygrali cztery na pięć ostatnich spotkań, nawet jeśli czasami potrzebowali trzeciej mapy do rozstrzygnięcia meczu. Moim zdaniem o wiele lepiej prezentował się ten drugi z wymienionych przeze mnie graczy, jednak jak ostatecznie będzie wyglądał skład G2 jeszcze nie wiemy, być może będą funkcjonowali z takimi zmianami cały czas.

Faze, po odejściu Niko i powrocie Olofmeistera do składu gra o wiele lepiej niż wielu się spodziewało, ich gra “klei” się bardzo dobrze, a najlepsi gracze wygrywają swoje pojedynki strzeleckie. Wyjątkowo dobrze wyglądały zwycięstwa przeciwko OG oraz Vitality, czyli nad drużynami teoretycznie lepszymi od Faze. Według mnie tym razem G2 z pewnością nie zignorowali swojego rywala, i przerwę w rozgrywkach wykorzystali na przygotowanie się do tego meczu. Dodatkowo myślę, że Niko będzie bardzo zmotywowany i że zobaczymy jego naprawdę świetny występ. Dodatkowo musimy brać pod uwagę fakt, że wygrany tego meczu awansuje do półfinału, natomiast przegrany jedzie do domu. Wobec takiej perspektywy wydaje mi się, że G2 jako faworyt maksymalnie skupi swoją uwagę i zobaczymy od nich ich najlepszą formę.

Jeśli chodzi o mapy i statystyki, to Faze na 99% zdecyduje się na ban Vertigo. Jest to ich najsłabsza mapa, a jednocześnie zawodnicy G2 czują się na niej świetnie. Od strony ekipy Nexy spodziewam się wykluczenia Overpassa i wyboru Nuke’a. Oprócz tej mapy zobaczymy prawdopodobnie Mirage, jako trzecia mapa może pojawić się Inferno lub Dust II. Wydaje mi się, że G2 będzie starało się zakończyć spotkanie na dwóch mapach, nawet jeśli w ostatnich meczach świetnie radzili sobie z presją podczas starć rozgrywanych na trzech mapach. G2, pomimo iż na Mirage nie rozgrywało dużej ilości spotkań, tak jednak prezentują się tam bardzo solidnie i to na tej mapie spodziewam się próby rozstrzygnięcia tego spotkania. Jeśli Niko pokaże tam swoją najlepszą formę, wtedy nie widzę porażki G2 na swojej mapie.

Podsumowując, moim zdaniem G2 jest obecnie lepszą drużyną, a to głównie za sprawą zmian, jakie nadeszły wraz z przyjściem Niko. Pod względem map nie powinno być tutaj zbytniego zaskoczenia, zatem mają oni czas, żeby przygotować się do gry przeciwko Faze  lepiej, niż zrobiły to Vitality czy OG. Dodatkowo mamy kwestię motywacji Niko w grze przeciwko byłej drużynie, a także ogólnej szansy dla całej drużyny na awans do półfinału turnieju. Od momentu przyjścia Niko forma G2 stale szybuje w górę i z każdym kolejnym spotkaniem widać po prostu lepsze zgranie i coraz ciekawsze zagrania z ich strony. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami to mecz powinien zakończyć się wygraną 2:0 przez ekipę Kennego. Gdyby jednak doszło do trzeciej mapy, to G2 pokazało już, że potrafią wytrzymywać presję i świetnie zamykać ostatnie mapy. Mam nadzieję, że Niko nie będzie miał żadnych sentymentów i odeśle swoją poprzednią drużynę z kwitkiem!

 

Faze – G2
19.11.2020 r. Godz. 15:00
Typ: G2 wygra spotkanie
Kurs: 1.61

 

baner grupy

 

Astralis – Natus Vincere
19.11.2020 r. Godz. 18:30

 

Przechodzimy do drugiego spotkania, które możemy chyba nazwać mianem “małego finału”! Astralis będzie podejmować Natus Vincere w walce o półfinał turnieju! Duńczycy powrócili już do swojego głównego składu, i powoli wracają do swojej szczytowej formy. Po stronie NaVi w rewelacyjnej formie jest S1mple, jednak czy jeden człowiek zdoła zatrzymać sprawną armię? Przekonamy się już o 18:30, ja jednak mam pewne przewidywania co do tego starcia.

Moim zdaniem, w meczach takich jak ten, liczy się po prostu lepsze przeczytanie gry przeciwnika oraz dobra gra drużynowa. S1mple jest niesamowitym zawodnikiem, jednak wydaje mi się, że Astralis będzie potrafiło po prostu “omijać” go na mapie i po prostu mądrą grą wytrącić NaVi z ich sposobu gry. Pod względem drużynowym lepiej zdecydowanie prezentują się Duńczycy i to będzie kluczowym elementem w tym starciu. Astralis wygrało 4/5 swoich ostatnich spotkań i z każdym meczem wyglądają coraz solidniej. NaVi natomiast wygrało 3/5 ostatnich spotkań, w tym wygrywając na Mad Lions oraz Spirit, co delikatnie neguje wagę tych zwycięstw. Nie można oczywiście z miejsca umniejszać ekipie Electronica umiejętności, gdyż ciągle mówimy o zespole z najwyższej światowej półki, jednak w tym meczu wygra po prostu najlepszy z najlepszych.

Plan gry Astralis na ten mecz będzie prawdopodobnie służył wyłączeniu z gry S1mpla i spowodowanie, że to NaVi będzie musiało się przystosowywać w ciągu spotkania i zmieniać swój plan na mecz. Duńczycy pokazali już, że lubią grać przeciwko dzisiejszym rywalom i wiedzą jak to robić. Widać to chociażby w finale ESL Pro League, gdzie pomimo przegrania pierwszej mapy, oraz łącznego przegrywania w meczu 2:0 w wyniku startowania z niższej drabinki, Astralis przejechało się po Navi, odwracając mecz wynikiem 2:3. Wydaje mi się, że Astralis ma po prostu wypracowany patent na mecze przeciwko NaVi i z każdym kolejnym spotkaniem go udoskonalają.

Po stronie NaVi w ostatnim czasie szczególnie brakuje formy Boombl4 oraz Perfecto. Są oni w wyraźnie słabszej formie, co oczywiście odbija się na formie całego zespołu. Po stronie Astralis natomiast Magisk odstaje od reszty drużyny, natomiast jest to też spowodowane rolą, jaką pełni w drużynie. Pod względem indywidualnym oczywiście najlepszą formę prezentuje S1mple, jednak Device powinien być dla niego godnym przeciwnikiem. Pod względem map natomiast, Astralis z pewnością będzie chciało wykorzystać swoje dwie świetne mapy, czyli Nuke i Inferno. Ta pierwsza mapa jest znakiem szczególnym duńskich drużyn, ale to Astralis opanowało ją niemalże do perfekcji. NaVi natomiast prawdopodobnie będzie chciało zawalczyć na Duscie. Nie jest to co prawda ukochana mapa ich przeciwników, jednak spodziewam się tam wyrównanego starcia, na podstawie tego co Duńczycy pokazali w meczach z Ence czy Mousesports.

Podsumowując tę analizę, będzie to starcie S1mple kontra Astralis. Moim zdaniem Duńczycy są obecnie lepszą drużyną niż NaVi, głównie też przez sposób gry tych drugich. Skupienie swojej uwagi i sposobu gry pod najlepszego zawodnika może oczywiście przynieść oczekiwane rezultaty, jednak w wypadku najmniejszego zawahania formy S1mpla cała gra może runąć w gruzach. Astralis stara się w pełni odbudować swoją najlepszą formę i ten mecz jest swoistym sprawdzianem, czy legendarna piątka potrafi powrócić do swojego dawnego zgrania i formy. Jestem przekonany że zdadzą ten test na piątkę, jednocześnie zamykając nasz kupon na zielono!

 

Astralis – Natus Vincere
19.11.2020 r. Godz. 18:30
Typ: Astralis wygra
Kurs: 1.48

 

Zakład bez ryzyka w BETFAN do 100 – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan-2961pln
  2. Zakładasz konto z kodem: 2961PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.
  6. Przy drugiej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 200 zł – zwrot na konto bonusowe.
  7. Przy trzeciej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 300 zł – zwrot na konto bonusowe.

 

Kupon betfan

Zaloguj się aby dodawać komentarze